סגור
מסעדה בר תל אביב תקנות פעימה שלישית הקלה הקלות סגר קורונה מסעדות
מסעדות בתל אביב (צילום: איי אף פי)

שוב התייקרות ביוניליוור: מעלה ב-7.5% את המחירים למסעדות ובתי מלון

חצי שנה אחרי שהעלתה מחירים בשיעור של עד 15%, מעלה יוניליוור שוב את המחירים, הפעם רק לשוק המוסדי, הכולל מסעדות, בתי מלון, חברות קייטרינג ועוד. לא מן הנמנע כי העלאת המחירים לשוק המוסדי, תתגלגל לצרכנים במחירי המנות במסעדות

חצי שנה אחרי שהעלתה מחירים בשיעור של עד 15%, מקפיצה יוניליוור שוב את המחירים, הפעם רק לשוק המוסדי, הכולל מסעדות, בתי מלון, חברות קייטרינג ועוד. העלאת המחירים הנוכחית תהיה בשיעור ממוצע של 7.5%, כך שחלק מהמוצרים יתייקרו בשיעור חד יותר. כזכור, יוניליוור, חברת המזון השישית בגודלה, העלתה בנובמבר האחרון מחירים בשיעור של עד 15%, אך נתקלה בסירוב מצד שופרסל, שהוביל לכך שקמעונאים נוספים הצטרפו אליה וסירבו לאשר את המחירון החדש, של דגני הבוקר והקורנפלקס של תלמה, שוקולד קליק וורד הגליל, חומרי ניקוי של סיף, מוצרי מזון של קנור ועוד. כעבור כחודשיים, הגיעו יוניליוור והקמעונאים להבנות והמחירים לצרכן עלו. באותו זמן, עלו גם המחירים לשוק המוסדי. כעת, טוענת החברה כי אין בכוונתה להעלות מחירים לקמעונאים, אולם העלאת המחירים לשוק המוסדי, תתגלגל לצרכנים במחירי המנות במסעדות.
מיוניליוור נמסר: "מדובר בעדכון שביצעה החטיבה המוסדית של החברה, והיא רלוונטית לשוק המוסדי בלבד, כגון מסעדות ושירותי הסעדה. לא בוצעה עליית מחיר לשוק הקמעונאי".