סגור
חנות פוקס ב גן העיר תל אביב
חנות פוקס ב גן העיר תל אביב (צילום: יובל חן)

רשת פוקס מחזירה חלק מהעובדים שהוצאו לחל"ת

הרשת שהוציאה לפני חודש מעל 3,000 עובדים לחל"ת החליטה להחזיר כ-700 מהם לעבודה. היתר יישארו בחל"ת עד לסוף השנה, זאת על אף שהמכירות מתאוששות בהדרגה. המנכ"ל הראל ויזל והיו"ר אברהם זלדמן יוותרו על 20% משכרם עד סוף 2023

קבוצת פוקס מתחילה להחזיר חלק מהעובדים שהוצאו לחל"ת. הרשת היא אחת המעסיקות הגדולות בענף שמעסיקה 12 אלף עובדים. 26% מהם, כ-3,120 עובדים, הוצאו לחופשה ללא תשלום וכעת היא מחזירה 720 מהם לעבודה. עבור 20%, שמהווים 2,400 עובדים, יימשך החל"ת עד סוף השנה. בנוסף, מטה החברה יעבוד במתכונת מצומצמת של 80% משרה עד סוף השנה ומנכ"ל החברה הראל ויזל שויתר בחודש הראשון למלחמה על 50% משכרו, יוותר על 20% מהשכר עד סוף השנה. עם זאת, ויזל כבעל מניות בחברה נהנה מדיבידנדים שנגזרים משורת הרווח, והוצאת עובדים לחל"ת משפרת את הרווח, כך שלא בהכרח ששכרו יפגע. יו"ר הדירקטוריון אברהם זלדמן יוותר אף הוא על 20% משכרו עד סוף 2023.
בתחילת מלחמת חרבות ברזל היתה פוקס קבוצת הקמעונאות הראשונה שהודיעה על הוצאת עובדים לחופשה ללא תשלום, והסבירה כי המהלך נועד לצמצם הוצאות ולהקטין את הנזק הכלכלי בתקופה של אי ודאות. החברה דיווחה כי היא צפויה להוציא לחל"ת בין 30% ל-50% מהעובדים וריטיילורס דיווחה כי תשחרר 30% עד 40% מכח האדם שלה. בפועל, הקבוצה הוציאה פחות עובדים לחל"ת.
בשבועות הראשונים של המלחמה הפדיונות בחנויות האופנה ירדו ב-40% וחלק מהחנויות, באזורי לחימה, עדיין סגורות. יחד עם זאת, החל מיום ראשון חלק מהקניונים חוזרים לעבוד בשעות פתיחה רגילות, כלומר החנויות יהיו פתוחות עד תשע בערב לפחות.
בנוסף, הפדיונות באופנה עדיין נמוכים בכ-20% אך המגמה חיובית, הקונים חוזרים לקניונים, המכירות מתאוששות בהדרגה, ומחר יחול הבלאק פריידי שצפוי למשוך קונים רבים לחנויות.
פוקס דיווחה כי חנויות הקבוצה ממשיכות לפעול בכלל מרכזי הקניות, בהתאמות לשעות הפעילות ולתנועת הקונים. אתרי הסחר של הקבוצה פועלים כרגיל ומטה הקבוצה פועל, כאמור, במתכונת מצומצמת של 80%. "לאחרונה ניכר שיפור הדרגתי במכירות הקבוצה בישראל, ולאור זאת, החברה החלה בהחזרה של חלק מעובדיה בחנויות הקבוצה ובמטה מהחופשה ללא תשלום", מסרה החברה.