סגור

בלעדי
כבר לא רק בבתי טבע: Eatsane גם בפיצריות

יצרנית הלחם מופחת הפחמימות התרחבה לבסיסי פיצה וללחמניות המבורגר, ויצאה בהשקה שקטה ברשתות פאפא ג’ונס ומוזס: “הבנו שאפשר לעשות מהפכה”

יצרנית הלחם והשוקולד מופחתי הפחמימות Eatsane יוצאת מבתי הטבע - ומגיעה למסעדות ולרשתות המזון הגדולות.


ל”כלכליסט” נודע כי החברה הרחיבה את מגוון המוצרים, בין היתר ללחמניות המבורגר ובסיסי פיצה, והחלה לפעול בשוק ההסעדה.
החברה יצאה בשבועות האחרונים בהשקה שקטה של בסיסי פיצה מופחתי פחמימות ברשת הפיצריות פאפא ג'ונס והחלה לשווק לחמניות המבורגר לרשת ההמבורגרים מוזס. במקביל, פועלת החברה לכניסה לרשתות המזון הארציות.

2 צפייה בגלריה
רן הירש מייסד שותף ויו”ר Eatsane
רן הירש מייסד שותף ויו”ר Eatsane
רן הירש, מייסד שותף ויו”ר Eatsane. “מעדיפים אותנו”
(צילום: עמית שעל)

לדברי רן הירש, מייסד שותף ויו"ר החברה, מדובר בצעדים ראשונים ביישום תוכנית החברה להציע אלטרנטיבה מופחתת פחמימות גם במקומות בילוי וברשתות המזון: "78% מהלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים, ורק מחציתם זקוקים למוצר מסיבות רפואיות, כשהיתר פשוט מעדיפים את המוצר שלנו על פני המוצרים הרגילים. זה גרם לנו להבין שאפשר לעשות מהפכה בשוק הקמעונאי ולהתרחב להסעדה".
לטובת המהפכה גייס הירש למנכ"ל את אסף גרינברג, לשעבר מנכ"ל דומינוס פיצה ומבעלי ופאפא ג’ונס, והחליף את המאפייה הקטנה שייצרה את הלחמים במאפיית דוידוביץ. בנוסף לכך החלה החברה לייצר לחמניות, בורקסים ובצק עלים מרודד לאפייה ביתית.
החברה, שהוקמה על ידי הירש וד”ר מריאנה גלנט, כמענה לצרכיה של בתו של הירש המתמודדת עם סוכרת נעורים, החלה את דרכה עם שוקולד מופחת פחמימות, ששווק ברשתות בריאות וטבע. כעת פועלת החברה להיכנס עם כל סל המוצרים לרשתות השיווק הכלליות בפריסה ארצית. החברה החלה בשנה שעברה לשווק את הלחמים ב־280 בתי טבע, התרחבה בחודשים האחרונים לכ־600 חנויות ונערכת להרחיב את הפריסה לכ־1,500 חנויות. החברה פועלת לקדם הסכם שיתוף פעולה עם אחת מרשתות המזון הגדולות, שתוביל את הקטגוריה החדשה של המוצרים, וכן עם יצרנית מזון גדולה לטובת פיתוח, ייצור והפצה של מוצרים מופחתי פחמימות.
במקביל להתרחבות בארץ, פועלת החברה להמשך התרחבות בארצות הברית. זאת לאחר שלפני שנה השיקה חנות באמזון במטרה לשווק את הלחמים שייצרה עבורה חברת Baldinger Bakery, אחת מיצרניות המאפים הגדולות בעולם, אשר גם השקיעה במיזם. "שבועיים אחרי שפתחנו את החנות, שמעו על הלחם בכל רחבי ארצות הברית, ולתדהמתנו נגמרו לנו שניים מתוך שלושה סוגי לחמים. בולדינגר מייצרים מיליוני לחמים ביום, ועכשיו אנחנו מחפשים יצרן קטן יותר, שיותר הגיוני לעשות אצלו את הכמויות שאנחנו צריכים".

2 צפייה בגלריה
פיצה עם בצק של Eatsane
פיצה עם בצק של Eatsane
פיצה עם בצק של Eatsane. הבעלים לשעבר של פאפא ג’ונס מונה למנכ”ל
(צילומים: לירון מימון)

עם מכירות של כמיליון וחצי דולר בשנה החולפת, החלה החברה בסבב גיוס A. "אנחנו רוצים לגייס 15-10 מיליון דולר לשיווק ולפיתוח מוצרים נוספים בארצות הברית", אמר הירש. זאת אחרי שבגיוס סיד לפני כשנתיים וחצי גייסה החברה 900 אלף דולר, ובסיד שני לפני שנה וחצי גייסה 3.1 מיליון דולר.
הלחם והמוצרים של Eatsane מבוססים על קמחי אגוזים, שקדים וזרעים, ומתאימים לא רק למי שמקפיד על תזונה קלת פחמימות, אלא גם למעוניינים לשמור על תזונה מאוזנת יותר. הלחם מכיל רק חמישית מכמות הפחמימות שיש בלחם לבן, עשיר בחלבון מהצומח, מועשר בסיבים תזונתיים ולא מכיל חומרים משמרים וממתיקים מלאכותיים.