סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

פרסום ראשון
השווי קפץ פי 10 בשנה: מפתחת החלב המתורבת רימילק כבר שווה 325 מיליון דולר

חברת הפודטק מרחובות גייסה 120 מיליון דולר. תנובה, שהשקיעה ברימילק בעבר ונהנית מהזינוק בשווי, השקיעה גם בסבב זה, השני בסך הכל. גם קרן Ourcrowd השקיעה בחברה המבטיחה, שמתחרה בביומילק ובאימג'נדיירי

מפתחת החלב המתורבת, חברת הפודטק רימילק, השלימה סבב גיוס שני. מהחברה לא נמסר סכום הגיוס, אולם ל"כלכליסט" נודע כי החברה גייסה בהיקף של 120 מיליון דולר, לפי שווי של 325 מיליון דולר - פי 10 משווייה לפני שנה. עם המשקיעים בחברה נמנות תנובה וקרן Ourcrowd.
סבב הגיוס נרשם שנה אחרי שהשלימה החברה גיוס A בהיקף של 11.3 מיליון דולר, לפי שווי של 30 מיליון דולר.
1 צפייה בגלריה
צוות עובדי רימילק
צוות עובדי רימילק
צוות עובדי רימילק
(צילום: טל זליקוביץ' )

רימילק, שהוקמה ב-2019, פועלת מפארק המדע ברחובות ומעסיקה עשרות בודדות של עובדים, בניהולו של אביב וולף. החברה פיתחה שיטה לייצור חלבוני חלב זהים לחלבוני חלב מן החי באמצעות טכנולוגיית תסיסה מיקרוביאלית, בלי להתפשר על הטעם, על המרקם ועל הערכים התזונתיים של מוצרי החלב, תוך יצירת מוצר ידידותי לסביבה.
החברה, שכבר חתמה על הסכמים עם תשעה יצרני חלב בעולם, צופה כי המוצר יצא לשוק כבר בשנה הבאה, ומעריכה כי מכירותיו יגיעו ל-600 מיליון דולר עד שנת 2026.
ביולי השנה פורסם ב"כלכליסט" כי קוקה קולה, החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, תשקיע 2 מיליון דולר במתחרתה של רימילק, ביומילק, דרך מחלבת טרה שבבעלותה. שטראוס השקיעה בחברת אימג'נדיירי, מתחרה נוספת, שגייסה בנובמבר השנה 13 מיליון דולר מקרן MoreVC. תנובה, שכאמור משקיעה כעת ברימילק, השקיעה בה גם בעבר.