סגור

בלעדי
בשורה לטבעונים: תחליף הביצה של זירו אג נכנס לרשתות בתי הקפה

בנדיקט, לנדוור וגרג החלו לשלב בתפריט ארוחות המבוססות על תחליף הביצה של החברה הישראלית. החברה נערכת להשקת מוצר לשוק הקמעונאי בשנה הבאה

תחליף הביצה של זירו אג נכנס לרשתות בתי הקפה, כחצי שנה אחרי שחתמה החברה על הסכם הפצה עם דיפלומט. ל”כלכליסט” נודע כי רשתות בנדיקט, לנדוור וגרג החלו לשלב בתפריט מגוון ארוחות בוקר המבוססות על תחליף הביצה.
בנדיקט, המתמחה בארוחות בוקר, השיקו מנת "Zero Egg פטריות", גרסה טבעונית למנת Eggs Benedict. ברשת לנדוור הרחיבו את התפריט עם חביתת פטריות מבוססת Zero Eg.

2 צפייה בגלריה
סנדוויץ עם תחליף הביצה של זירו Zero egg
סנדוויץ עם תחליף הביצה של זירו Zero egg
סנדוויץ עם תחליף הביצה של Zero egg
(צילום: Zero egg)

עוד משווקת החברה את המוצר כחומר גלם למאפים ברשתות ארומה, רשת גן סיפור ומאפיית Piece of Cake. הפצת Zero Egg לשוק המוסדי מתבצעת על ידי זרוע של דיפלומט Plant Based, המשווקת גם את ההמבורגר הטבעוני של Beyond Meat, גבינות טבעוניות ושמנת טבעונית. בשלב זה מפיצה החברה את המוצר רק לשוק המוסדי, אך נערכת להשקת מוצר לשוק הקמעונאי בשנה הבאה. זאת לאחר שיפותח מוצר להכנה מידית. כיום המוצר משווק כאבקה שיש למהול במים.
זירו אג הוקמה בשנת 2018 ב־The Kitchen, חממת הפוד־טק של קבוצת שטראוס בשיתוף הרשות הישראלית לחדשנות. החברה פיתחה תחליף ביצה טבעוני המגיע כאבקה או כנוזל למגוון שימושים, ובהם הכנת אומלט, עוגות ודברי מאפה, רטבים וממרח מיונז.
חלבונים צמחיים המחקים ביצה
המוצר מבוסס על שילוב של מספר חלבונים צמחיים שמקורם בקטניות כמו חומוס, סויה ואפונה. החלבונים עוברים תהליך שבסופו מתקבל נוזל המחקה התנהגות של נוזל ביצה שלמה (חלבון וחלמון מעורבבים). לצד המענה לטבעונים, יש לתחליף הביצה תרומה לשמירה על הסביבה, עם צמצום ההשפעות הסביבתיות לאורך כל שרשרת הערך. למשל כדי לייצר ביצת Zero Egg דרושים 93% פחות מים, 92% פחות אנרגיה ואדמה ו־60% פחות פליטת גזי חממה, בהשוואה לייצור ביצה רגילה.

2 צפייה בגלריה
בית קפה לנדוור ב רחוב דיזנגוף ב תל אביב
בית קפה לנדוור ב רחוב דיזנגוף ב תל אביב
בית קפה לנדוור בתל אביב
(צילום: יאיר שגיא)

בנובמבר האחרון השלימה Zero Egg סבב גיוס ראשון של 5 מיליון דולר. הגיוס יאפשר הרחבת הפריסה של המוצר בשוק האמריקאי והאירופי, בהמשך לחתימה על הסכם הפצה עם המפיץ הרביעי בגודלו בשוק האמריקאי והסכם עם מפיץ בהולנד.
לירון נמרודי, מנכ"לית Zero Egg: "התרחבות ההפצה לרשתות בתי קפה מובילות בישראל מהווה קפיצת מדרגה משמעותית בדרך של המוצר לרשתות השיווק, ולצמצום משמעותי של הנזק הסביבתי שבצריכת ביצים מן החי".
יונתן ברגר, מנכ"ל The Kitchen: "שוק החלבון האלטרנטיבי צמח בשנים האחרונות לאין שיעור, וקהילת הפוד־טק הישראלית ניצבת בחוד הפיתוח עם פתרונות הנותנים מענה לקהל הולך וגדל של מפחיתני צריכה מן החי".