סגור

קבוצת גבאי תקים 630 דירות לסטודנטים בשדרות בשווי 450 מיליון שקל

ההכנסות מדמי השכירות מוערכות ב-18 מיליון שקל בשנה. כשליש מדירות המעונות יוצעו למכירה למשקיעים. בנוסף למגורים, יכלול המתחם פונקציות לצורכי ציבור כגון חלל עבודה משותף, מועדון וקפיטריה

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דרום אישרה תב"ע להקמת מתחם מעונות בשדרות, על ציר אריאל שרון-מנחם בגין בשכונת בן גוריון ב' (כרמים), שיכלול 630 דירות לסטודנטים וכ-3,300 מ"ר מסחר, חממה טכנולוגית ובריכת שחייה. שווי הפרויקט, שאותו מקדמת חברת היזמות קבוצת גבאי, הוא 450 מיליון שקל, וההכנסות מדמי השכירות מוערכות ב-18 מיליון שקל בשנה. כשליש מדירות המעונות יוצעו למכירה למשקיעים, בניהול משותף עם קבוצת גבאי.


רוב הדירות בפרויקט יהיו מיועדות לסטודנט יחיד, וחלקן הקטן יהיה מיועד לדיור זוגי. בקומה העליונה תוכננו דירות מיוחדות לסגל או לצרכים מיוחדים. בנוסף למגורים, יכלול המתחם פונקציות לצורכי ציבור, כגון חלל עבודה משותף, מועדון, קפיטריה, מרחבי לימוד והתכנסות, שירותי כביסה וייבוש, חניה והטענה חשמלית של אופניים ועוד. אדריכל התוכנית שאושרה הוא גיורא שפירא.
1 צפייה בגלריה
מעונות הסטודנטים המתוכננים בשדרות
מעונות הסטודנטים המתוכננים בשדרות
מעונות הסטודנטים המתוכננים בשדרות
(הדמיה: גיורא שפירא אדריכלים)
בהחלטה ציינה הוועדה המחוזית דרום את החשיבות של ציפוף העיר שדרות: "שדרות הוגדרה כעיר שאמורה להגיע לסדר גודל של כ-50 אלף תושבים עד שנת היעד 2040. אי לכך הוועדה רואה חשיבות לניצול מיטבי של השטחים הקיימים בתחום העיר, לרבות הגדלת הצפיפות לאורך הצירים הראשיים, כגון ציר אריאל שרון, המהווים את השלד העירוני של העיר לפי תוכנית המתאר. העיר שדרות מתפתחת בשנים האחרונות, ובנסיבות אלה של ביקושים הולכים וגדלים, אשר מאפיינים את הפיתוח העירוני בכלל הארץ, ציפוף המרקם הבנוי הקיים הוא מחויב המציאות".
עניין נוסף שעמד לנגד עיני הוועדה הוא תוספת חדרים לסטודנטים כאמצעי לשדרוג מעמדה של מכללת ספיר: "ההחלטה להקים מעונות סטודנטים התבססה, בין היתר, על מסמך פרוגרמה שהוכן על ידי חברת NSE, שהראה כי קיים ביקוש למעונות סטודנטים בעיר שדרות. גם בדיונים רבים עם גורמים שונים בעירייה, לרבות ראש העיר, עלה כי עיריית שדרות סבורה שיש מקום לקדם מספר רב של חדרים לסטודנטים, ולתפיסתם יש מקום לפזרם בעיר. לפיכך, ללא ספק, הגדלת כמות יחידות הדיור לסטודנטים בעיר שדרות תואמת את תפיסת העירייה לגבי מספר ופיזור המעונות בעיר".
על פי נתונים שהוצגו לוועדה על ידי עיריית שדרות עולה כי במכללת ספיר לומדים כ-7,000 סטודנטים. "היעד המשותף של הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) במועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) ושל התאחדות הסטודנטים הוא להגיע למצב שבו לפחות ל-15% מהסטודנטים תהיה מיטה במעונות, והשאיפה היא אף להגיע לרף של מדינות ה-OECD העומד על כ-20% .על פי יחס זה, נדרשים כ-1,200 מעונות סטודנטים רק למכללת ספיר. תכנית זו היא חלק מהעשייה התכנוניות המכוונות לעמידה ביעד כאמור", הסבירה הוועדה.
אלי גבאי, מבעלי קבוצת גבאי, מסר: "קיבלנו החלטה אסטרטגית להקים מתחמי מעונות סטודנטים מתקדמים שצפויים להניב לחברה הכנסות משמעותיות לאורך זמן. כחלק מהחלטה זו אנחנו מקדמים היום תוכניות לשני מתחמי מעונות סטודנטים נוספים, בגבעת שמואל ובאשקלון. אנו גאים לסייע ולקדם את העיר שדרות, בשיתוף פעולה מלא עם העירייה וראש העיר, וצופים כי הפרויקט ימשוך סטודנטים רבים לגור בשדרות ויתרום רבות לפיתוח העירוני, לעסקים המקומיים, לתעסוקה ולפעילויות פנאי ותרבות".