סגור

קבוצת גבאי רכשה חלק מפרויקט של קבוצת רכישה ביהוד-מונוסון ב-58 מיליון שקל

גבאי רכשה את חלקן של החברות גולדשטיין יזמות ונכסים ונועם מרכזים מסחריים, בהיקף של 14 אלף מ"ר. הפרויקט כולל משרדים ומסחר, ועלות הקמתו מוערכת ב-190 מיליון שקל

קבוצת גבאי רכשה מידי יזמי קבוצת רכישה חלק מפרויקט למשרדים ומסחר ביהוד-מונוסון, בהיקף של כ-21 אלף מ"ר, תמורת 58 מיליון שקל.
מדובר בפרויקט שהחל את דרכו כקבוצת רכישה, אך זו הופסקה לפני כשנה, וגבאי צפויה להיכנס לנעלי היזמים – מארגני הקבוצה, ותשלים במקומם את הפרויקט בעלות המוערכת ב-190 מיליון שקל. החברה צופה מהפרויקט הכנסות של כ-220 מיליון שקל.
הפרויקט ממוקם ברחוב גירון אברהם 16, ויכלול 11 קומות משרדים בשטח של כ-14 אלף מ"ר, כ-7,000 מ"ר בייעוד מסחרי וכן שלוש קומות תת-קרקעיות, שכוללות חניון בן 388 מקומות חניה. בספטמבר 2019 התקבל לפרויקט היתר בנייה.
1 צפייה בגלריה
אלי גבאי קבוצת הנדל"ן גבאי
אלי גבאי קבוצת הנדל"ן גבאי
אלי גבאי, קבוצת הנדל"ן גבאי
(רועי בר)
מדובר בעסקת רכישה מורכבת. גבאי רכשה את חלקן של החברות גולדשטיין יזמות ונכסים ונועם מרכזים מסחריים, שהיו אמורות להקים את הפרויקט במסגרת קבוצת רכישה. החלק שרכשה גבאי הוא כ-75% מסך הזכויות בקרקע (14 אלף מ"ר). המוכרים, שתי החברות, הם חלק מבעלי הקרקע אשר חתמו בעבר על עסקת קומבינציה עם יתר בעלי הזכויות במקרקעין. החלק הנותר הוא בידי יחידים שהיו חברים בקבוצת הרכישה, ועל פי ההסכם גבאי תשלים עבורם את הבנייה.
בתחילת השנה קנס הממונה על חוק המכר במשרד השיכון את היזמים, שנקראו "סקיי, סנטר", ב-1.7 מיליון שקל על הפרת חוק המכר. לטענת משרד השיכון, החברות פעלו כמארגנות קבוצת רכישה, והחשד התמקד במאפיינים היזמיים שלהן בפרויקט. בנוסף לכך נמצא כי במערך ההסכמים הכולל מול הרוכשים נקבע כי המארגנות יהיו הגורם היחיד בנציגות הקבוצה, וכל הסמכויות הרלוונטיות לקידום הפרויקט ניתנו להן. כך לדוגמה חתמו החברות על הסכם קבלן מבצע, קבעו את גורמי המקצוע המלווים, ואף קבעו מחיר מקסימום לחברי קבוצת הרוכשים.
קבוצת גבאי ביצעה את הרכישה באמצעות החברה-הבת גבאי מניבים (100%). לדברי אלי גבאי, מבעלי קבוצת גבאי: "מדובר בפרויקט שהיה תקוע מספר שנים. זיהינו את הפוטנציאל של המתחם, ורכשנו את הקרקע כשהיא במצב של חפירה ויסודות ועם היתר בנייה ביד. מחצית מהמשרדים כבר מכורים לקבוצת הרכישה, ולחברה יישארו שטחי המסחר ומחצית מהמשרדים".