סגור

ב-9 חודשים: ישראל קנדה עושה סיבוב של כ-200 מיליון שקל על קרקע בהוד השרון

מכרה לחברת יוסי אברהמי 50% מהמגרש במתחם בית הנערה ב-441 מיליון שקל, לאחר שרכשה אותו מעיריית ת"א ב-511 מיליון שקל. העסקה הנוכחית משקפת עליית ערך של כ-60% בשווי הקרקע

ישראל קנדה מוכרת 50% מזכויותיה במתחם בית הנערה בהוד השרון לחברת יוסי אברהמי, תמורת 441 מיליון שקל.
העסקה נחתמה 9 חודשים לאחר שישראל קנדה קנתה את המגרש מעיריית תל אביב בעלת הקרקע תמורת 511 מיליון שקל. שווי הקרקע בדו"חות החברה מספטמבר 2021 היה 552 מיליון שקל, כך שהעסקה עלייה דווח היום משקפת עליית ערך של כ-60% בשווי הקרקע.
2 צפייה בגלריה
מתחם בית הנערה בהוד השרון
מתחם בית הנערה בהוד השרון
מתחם בית הנערה בהוד השרון
(צילום: עמית שעל)
הזכויות שנמכרו הן במגרש בגודל 33 דונם שבו התוכנית המאושרת מאפשר לבנות 450 דירות, אך בימים אלה מקודמת תוכנית בנייה החלה על שטח של כ-180 דונם שבו בין היתר גם המגרש של ישראל קנדה. אישורה הסופי של התוכנית יאפשר להוסיף עוד 14 דירות, כך שבסך הכל תתאפשר בניית 464 דירות.
2 צפייה בגלריה
בעלי השליטה בישראל קנדה אסי טוכמאייר ו ברק רוזן
בעלי השליטה בישראל קנדה אסי טוכמאייר ו ברק רוזן
בעלי השליטה בישראל קנדה,אסי טוכמאייר ברק רוזן
(צילום: אוראל כהן)
על פי הדיווח החברות חתמו על הסכם שיתוף לפיו הן יבנו וימכרו יחד את הדירות בפרויקט, לכל אחת מהחברות 50% בפעילות המשותפת.
בדיווחיה בעבר ישראל קנדה העריכה כי תוכל להגדיל את זכויות הבנייה לכ-500 דירות. כמו כן העריכה כי הפרויקט יניב הכנסות בהיקף של 1.8 מיליארד שקל.
יוסי אברהמי , יו"ר ובעלי קבוצת יוסי אברהמי: "אנחנו שמחים לחזור ולשתף פעולה עם ישראל קנדה. הוד השרון הפכה לעיר עם רמת הביקושים הגבוהה ביותר בערי השרון. אני מעריך ששיווק הפרויקט יחל בחודשים הקרובים ואנחנו פועלים לקידום תכנון ורישוי".