סגור

נקסט סיליקון שכרה את 5,000 המ"ר הנותרים בבניין של אמות בגבעתיים

הבניין כולו יושכר ל-2 חברות בלבד, הראשונה ששכרה את השטח היא סימילרווב וכעת הושכרו 5,000 מ"ר נוספים לחברת ההייטק נקסט סיליקון שצפויה להתרחב ולגייס כ-300 עובדים בתוך 3 שנים; הכנסות אמות מהשכרת הבניין יעמדו על 26.5 מיליון שקל בשנה

חבר ההייטק נקסט סיליקון תשכור 5,000 מ"ר בקמפוס אמות גבעתיים. החברה שכרה את 2 הקומות התחתונות בבניין בן 7 הקומות והיא תצטרף לחברת סימילרוב שצפויה להעביר אל הבניין את המטה הגלובלי שלה ושכרה את מרבית השטח בבניין ( 12,500 מ"ר).


ההכנסות של אמות משכירות מהבניין יעמדו על כ-26.5 מיליון שקל לשנה, כ-10 מיליון שקל יותר מההכנסות שקיבלה כשהבניין הושכר בשלמות לחברת פלאפון.
קמפוס אמות גבעתיים (בית פלאפון לשעבר) נרכש על ידי אמות בשנת 2010, המבנה משתרע על שטח של 17.5 אלף מ"ר וכולל גם 450 חניות תת קרקעיות.
לאחר עזיבת פלאפון למשרדים בפתח תקווה השקיעה אמות כ-100 מיליון שקל בחידוש הבניין והפכה אותו לבניין ירוק, מאופס אנרגיה בעל תו תקן בינלאומי - LEED Platinum V4. סיום העבודות בבניין צפוי בחודשים הקרובים ו-2 החברות יאכלסו את המבנה במהלך חודש מאי השנה.

1 צפייה בגלריה
קמפוס אמות גבעתיים
קמפוס אמות גבעתיים
קמפוס אמות גבעתיים
(viewpoint)

חברת סימילרוב ששכרה את מרבית שטח הבניין עברה מעזריאלי שרונה בעקבות רצונה להתרחב, ובדומה לה גם נקסט סיליקון עוברת ממשרדים שהיא שוכרת ברחוב החשמנואים בת"א למטרת התרחבות.
החברה מפתחת תוכנה ושבבי עיבוד חדשניים עבור מחשבי-על לשימוש במחקרים ופיתוחים מדעיים בתחומים שונים כמו רפואה, אנרגיה נקיה ואקלים, והיא מחזיקה מספר מרכזי פיתוח בישראל, ארה"ב ואירופה. לפי אלעד רז מייסד ומנכ"ל החברה, בשנה האחרונה החברה גייסה כ-100 עובדים חדשים והכפילה את גודלה.
כמו כן ב-3 השנים הקרובות בכוונת החברה לגייס 300 עובדים נוספים. הקמפוס ממוקם בסמיכות לצומת השלום ובעל גישה נוחה להגעה באופניים ובקורקינטים. על גג הבניין יוקמו מתחמים לקיום אירועי פנאי ובילוי, זאת בנוסף לקומת קרקע שבה יוקמו אודיטוריום וחדרי כנסים לשתי החברות, חדרי כושר ויוגה, ומטבחי שף.
שמעון אבודרהם, מנכ"ל אמות, אמר כי מדובר בחלק מהשבחת תיק הנכסים של אמות, וכי מדובר במבנה בעל טביעת רגל פחמנית מינימלית ודירוג LEED מקסימלי.