סגור

בלעדי
במקום בית בינת - רד בינת נכסים תקים מגדל משרדים ברמת החייל

בכוונת החברה להרוס את בניין בינת ברחוב הנחושת 8 ולהקים במקומו מבנה בן 15 קומות בהשקעה של 150 מיליון שקל; בינת תקשורת מחשבים שמאכלסת את הבניין הקיים שכרה 7,000 מ"ר במגדלי אור הסמוכים

רד בינת נכסים, זרוע הנכסים המניבים של קבוצת בינת בבעלות האחים יהודה וזהר זיסאפל, תהרוס את מבנה המשרדים הישן שבו יושבת היום החברה האחות - בינת תקשורת מחשבים, ברחוב הנחושת 8 ברמת החייל - ותקים במקומו בניין משרדים חדש בן 15 קומות ובהשקעה שנאמדת בכ-150 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".
המבנה הקיים הוקם ב-1984, ומשתרע על שטח של כ-4,500 מ"ר. הבניין אכלס עד כה את בינת תקשורת מחשבים, שתצא ממנו תוך כמה חודשים ותעבור למגדלי אור הסמוכים, שם שכרה כ-7,000 מ"ר. לאחר השבחת הנכס והגדלת זכויות הבנייה, יכלול המגדל החדש שטח בנוי כולל של כ-12,500 מ"ר מעל מרתפי חניה וקומת גלריה, עם 15 קומות משרדים, וכן יכלול שטח מסחרי של כ-150 מ"ר להשכרה בחזית הבניין.

2 צפייה בגלריה
בית בינת תל אביב מצב קיים
בית בינת תל אביב מצב קיים
בית בינת שייהרס

בכוונת רד בינת נכסים להעמיד את המשרדים במבנה החדש שיוקם להשכרה, ובהתאם למחירי השכירות באזור זה הנעים כיום סביב 80 שקל למ"ר, הערכות החברה הן כי המגדל החדש יניב לה כ-12 מיליון שקל בשנה מדמי שכירות.

2 צפייה בגלריה
הדמיה פרויקט הנחושת 8 רד בינת נכסים
הדמיה פרויקט הנחושת 8 רד בינת נכסים
הדמיh, פרויקט הנחושת 8, רד בינת נכסים
(הדמיה: אריה קוץ אדריכלים)

המבנה החדש ייבנה בבניה ירוקה ויכלול בין היתר פאנלים סולריים על הגג העליון, מרפסות עם חזית ירוקה לרחוב הנחושת, עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים, חניון אופניים, גינת גג לאירועים ולשימוש השוכרים, שימוש במים מושבים ממערכת המיזוג של הבניין לטובת ההשקיה ועוד.
על פי הערכת החברה, היתר ההריסה צפוי להתקבל בקרוב מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב. את הפרויקט תכנן האדריכל אריה קוץ ממשרד ניר קוץ אדריכלים.