סגור

עסקי הנדל"ן של מנכ"ל משרד השיכון הנכנס

אביעד פרידמן מוכר בעיקר בשל פעילותו הציבורית, אבל הוא גם איש עסקים בשוק הפרטי ובעל מניות ודירקטור בכמה חברות טכנולוגיה וציוד רפואי, ואף בעל ניסיון עסקי בתחום הנדל"ן

אביעד פרידמן, הצפוי להתמנות בימים הקרובים למנכ"ל משרד השיכון והבינוי על ידי השר החדש זאב אלקין, עוזב את עולם העסקים ויצטרך לחתום על הסכם ניגוד עניינים ארוך במיוחד לצורך אישור מינויו.
פרידמן מוכר בעיקר בשל פעילותו הציבורית. בשנים 2019-2014 הוא שימש בהתנדבות כיו"ר החברה למתנ"סים ולפני כמה חודשים ניסה אלקין – אז עדיין שר המים – למנותו לתפקיד יו"ר החברה הממשלתית מקורות. אבל במקביל, פרידמן הוא גם איש עסקים בשוק הפרטי ובעל מניות ודירקטור בכמה חברות טכנולוגיה וציוד רפואי, ואף בעל ניסיון עסקי בתחום הנדל"ן. הליך מינויו למנכ"ל משרד השיכון יחל הבוקר והוא צפוי לחתום על הסכמי ניגוד עניינים מול נציבות שירות המדינה, וכן יפקיד את מניותיו בנאמנות.
1 צפייה בגלריה
אביעד פרידמן למנכ"ל משרד השיכון והבינוי הנכנס
אביעד פרידמן למנכ"ל משרד השיכון והבינוי הנכנס
אביעד פרידמן מנכ"ל משרד השיכון והבינוי הנכנס
(צילום: אמנון פנחס)
פרידמן היה שותף עם אלחנן נועם בחברת בית בירושלים שפעלה כמה שנים בתחום דירות היוקרה ונסגרה ב־2014. יחד עם נועם הוא הקים ב־2014 את קרן איתן להשקעה בעסקים קטנים, שרכשה באותה שנה 50% מקבוצת טבת שנוסדה על ידי דדו מסיקה ומספקת שירותי לוגיסטיקה.
כיום הוא שותף (על פי רשם החברות, עם כ־6%, בשרשור) בחברת הבורג' אחזקות, שמקימה פרויקט מגורים, מסחר ומשרדים בבניין הבורג' ברחוב מעלה השחרור בחיפה. הבניין שימש בעבר את חברת בזק, הוא מיועד בחלקו לשימור ונמכר לחברה ב־2015 תמורת 8.7 מיליון שקל. שותפיו הבולטים בחברה ומי שהובילו את העסקה הם האחים גדי ויובל דברת, ויחד איתם אמפא של שלומי פוגל. החברה בונה 62 דירות חדשות.
פרידמן מעורב גם בכמה עסקאות נדל"ן בחו"ל. הוא גם בעל מניות ודירקטור בחברת אירודרום שנוסדה על ידי בעל השליטה רועי דגני, המעניקה שירותי תפעול והדרכה לכלי טיס בלתי מאוישים ונסחרת בבורסה לפי שווי של 290 מיליון שקל. השווי המוערך של מניותיו של פרידמן הוא כ־1.6 מיליון שקל. בנוסף הוא בעל מניות ודירקטור בחברת אורמד שמפתחת כמוסת אינסולין לבליעה. החברה נוסדה על ידי ד"ר מרים קדרון ונסחרת כיום בבורסה בתל אביב ובנאסד"ק לפי שווי 1.287 מיליארד שקל. השווי המוערך של מניות פרידמן הוא כמיליון שקל.