סגור

מקום בצמרת: איך תיראה הכוורת של בנט וליברמן?

בין המועמדים לתפקיד מנכ"ל משרדו של ראש הממשלה המיועד בנט: יו"ר קופת חולים מאוחדת אייל גבאי, מנכ"ל משרד התפוצות דביר כהנא ומנכ"ל משרד השיכון יאיר פינס; למשרת ראש הסגל צפוי להתמנות יד ימינו, טל גן צבי

ראש הממשלה המיועד נפתלי בנט, שמחר (א') ב-16:00 צפויה השבעת ממשלתו, יצטרך לאייש בתוך זמן קצר שורה של משרות בכירות במשרדו.


4 צפייה בגלריה
יו"ר ימינה נפתלי בנט הצהרה ב כנסת
יו"ר ימינה נפתלי בנט הצהרה ב כנסת
רה"מ המיועד, נפתלי בנט
(צילום: קונטקט )
לפי ההערכות, כמנכ"ל משרד ראש הממשלה ימנה בנט את אחד מהמועמדים הבאים:
אייל גבאי - יו"ר קופ"ח מאוחדת, בן 51. גבאי , כיהן בתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה במשך שלוש שנים בתקופת ממשלת נתניהו השנייה, בשנים 2009-2011. הוא מכיר את המשרד כמו גם את השירות הציבורי, לאחר שכיהן בעבר כמנכ"ל רשות החברות הממשלתיות. כן שימש בעבר כמנכ"ל הסניף הישראלי של חברות ההשקעות האוסטרלית בבקוק אנד בראון. גבאי חובש כיפה, מונה על ידי נתניהו כשנבחר לראשונה לראשות הממשלה ב-1996 לעמוד בראש חטיבת הכלכלה במשרד ראש הממשלה.

4 צפייה בגלריה
מימין מנכ"ל מאוחדת עד ינואר 2019 זאב וורמברנד ויו"ר דירקטוריון מאוחדת אייל גבאי
מימין מנכ"ל מאוחדת עד ינואר 2019 זאב וורמברנד ויו"ר דירקטוריון מאוחדת אייל גבאי
אייל גבאי
(צילומים: עמית שעל, אוראל כהן)

דביר כהנא - מנכ"ל משרד התפוצות, שמלווה את בנט שנים ארוכות. כהנא היה פעיל בעמותת אלע"ד הפועלת לייהוד מזרח ירושלים ומפעילה את הגן הלאומי עיר דוד. בנט מינה אותו ב-2013 כמנכ"ל משרד כשכיהן גם כשר לענייני ירושלים ותפוצות.
יאיר פינס - מנכ"ל משרד השיכון. פינס שימש בעבר סגן מנהל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) וסגן הממונה על התקציבים באוצר.
מועמד אחר ששמו הועלה למשרת מנכ"ל המשרד הוא שמואל אבואב שהיה מנכ"ל משרד החינוך בתקופת בנט. אבואב הכריז על הצטרפותו למפלגת ימינה אך לא נכלל ברשימה לכנסת.
למשרת ראש הסגל או מזכיר הממשלה מוזכר טל גן צבי (38), שנחשב כ"יד ימינו" של בנט. הוא כיהן כראש המטה שלו כשר כלכלה בשנים 2013-2015, והיה עימו גם בתפקידו כשר חינוך וכשר הביטחון. גן צבי היה ממנהלי צוות המו"מ הקואליציוני מטעם ימינה. הוא בוגר ישיבת עילי.
בראש מערך התקשורת של ראש הממשלה יעמוד מתן סידי יועץ התקשורת של בנט שליווה אותו מ-2018 כשכיהן כשר החינוך, וגם כמה חודשים בכהנו כשר הביטחון. לפני כשנה וחודש החל לעבוד כיועץ התקשורת של מבקר המדינה מתניהו אנגלמן אך פרש לפני הבחירות האחרונות ממשרה זו ושב לעבוד עם בנט.

4 צפייה בגלריה
מתן סידי יועץ תקשורת של מבקר המדינה
מתן סידי יועץ תקשורת של מבקר המדינה
מתן סידי
(צילום: הלנה ברוס)

בנט יצטרך לאייש גם את משרת יו"ר המועצה הלאומית לביטחון במקומו של מאיר בן שבת, וגם את משרת ראש המועצה הלאומית לחברה וכלכלה במקומו של פרופ' אבי שמחון.
היועץ האסטרטגי והלוביסט לשעבר שלום שלמה נחשב מקורב מאוד לבנט והיה ראש לשכתו במשרד הכלכלה. שלמה לא צפוי להיות חלק מצוות לשכת ראש הממשלה אבל מן הסתם יוכל למשוך בחוטים מבחוץ.

4 צפייה בגלריה
אביגדור ליברמן 11.6.2019
אביגדור ליברמן 11.6.2019
אביגדור ליברמן
(אבי מועלם)

שר האוצר המיועד אביגדור ליברמן צפוי למנות את רם בלינקוב לתפקיד מנכ"ל המשרד. כראש הסגל של ליברמן, מוזכר אבי אבוחצירה, היועץ החרדי שעבד עימו בעבר במשך שנים ארוכות ובהן במשרד הביטחון. יועץ התקשורת של ליברמן הוא טל וכסלר.
שר המשפטים המיועד גדעון סער צפוי למנות את יועצו עו"ד ערן דוידי כמנכ"ל המשרד. דוידי היה יועצו הבכיר של סער כשר החינוך וראש המטה שלו במשרד הפנים.