סגור

מושב ברקת תובע מאיירפורט סיטי 152 מיליון שקל: הפרה התחייבויות בנייה

המושב הגיש תביעה נגד החברה שבשליטת קובי מימון בטענה שבמשך 11 שנה לא הצליחה לקדם היתר בנייה לבניין משרדים בן 4,500 מ"ר, שהיתה אמורה למסור לו, ובמקומו הקימה מבנה בשווי נמוך בהרבה. איירפורט סיטי: "בנינו למושב מבנה משרדים"

מושב ברקת ליד נתב"ג הגיש לבית המשפט המחוזי בלוד תביעה על 152 מיליון שקל נגד החברות איירפורט סיטי וקשת מלונאות על הפרת התחייבות בנייה. התביעה הוגשה לאחר שנים של סכסוכים בין אנשי המושב לשתי החברות שבשליטת קובי מימון.

עד כה הסכסוכים יושבו בהליכי בוררות, וכעת המושב תובע פיצוי בטענה שאיירפורט סיטי הפרה הסכם שלפיו היא תעביר למושב בניין משרדים בשטח של 4,500 מ"ר כחלק מעסקת קומבינציה על קרקע באזור התעסוקה.
במושב טוענים כי דין ההסכם להתבטל כי במשך 11 שנה איירפורט סיטי לא הצליחה לקדם היתר בנייה לבניין. לפי התביעה, הבניין לא הוקם כפי שהוסכם ובמקומו הוקם מבנה ששוויו נמוך בהרבה והתשואה שניתן להפיק ממנו נמוכה יותר. לטענת המושב, ההסכם בוטל מעצמו מאחר שאיירפורט סיטי לא עמדה בלוחות הזמנים, ומלבד פיצוי על המבנה, דורש המושב כספים על אובדן דמי שכירות במרוצת השנים והכנסות נוספות שמוערכים על ידו בעשרות מיליוני שקלים.
בהסכם הקומבינציה שנחתם ב־1997 נקבע כי על היזמים לסיים את הבנייה על קרקע המושב עד נובמבר 2007. נדרשה איירפורט סיטי להעביר לו 1,940 מ"ר שטחי מסחר ו־2,434 מ"ר מלונאות כדי שהמושב יוכל להתחיל לקבל עבורם דמי שכירות.
ב־2007 הגיעו הצדדים לבוררות, לאחר שהחברה אפילו לא החלה בבנייה. המושב דרש לקבל סכום שווה ערך לדמי השכירות שהיו אמורים להתקבל מהשטחים עליהם הסכימו עם היזמים: 81 מיליון שקל.

1 צפייה בגלריה
קובי מימון איש עסקים
קובי מימון איש עסקים
קובי מימון. סכסוך ארוך שנים עם מושב ברקת
(צילום: אוראל כהן)

הבורר לא קיבל את דרישת המושב, ואז עלתה הצעה לפיה היזמים יקימו בניין משרדים חדש בן 4,500 מ"ר במקום הבנייה הקודמת שהובטחה למושב. כתב התביעה הוגש באמצעות עורכי הדין אלון פומרנץ, ד"ר גאי כרמי וישי לבנון ממשרד ליפא מאיר ושות'.
מנכ"ל איירפורט סיטי, פריאל אטיאס, מסר בתגובה: "טרם קיבלנו את כתב התביעה ולכן לא נוכל להתייחס לגופה. עם זאת, בעבר התגלעו מחלוקות בין המושב לבין החברה בנוגע למערכת ההסכמית שביניהם.
"מחלוקות אלה התבררו אצל שופט המחוזי בדימוס, אמנון שטרסנוב כבורר, שבסופו של יום נתן פסק דין במחלוקות שבין הצדדים. בסיום הליך הבוררות פנה המושב למחוזי בבקשה לבטל את פסק הבורר, אך בקשתו נדחתה. החברה פעלה בהתאם לפסק הבורר ובנתה למושב מבנה משרדים, שאף קיבל טופס 4".