$
שווקי חו"ל

מנכ"ל אנט גרופ התפטר מתפקידו מסיבות אישיות

חמישה חודשים אחרי שבוטלה הנפקת הענק של אנט, הודיע המנכ"ל סימון הו במפתיע על החלטתו לעזוב את תפקידו. לאחרונה הפעיל הממשל הסיני לחץ רגולטורי על אנט להפוך לחברת אחזקות פיננסית. הו יוחלף על ידי יו"ר אנט גרופ אריק ג'ינג

חדשות חוץ 17:4612.03.21
התפתחות מפתיעה באנט גרופ הסינית: המנכ"ל סיימון הו הודיע היום (ו') באופן בלתי צפוי על החלטתו לעזוב את תפקידו "מסיבות אישיות", כך מסר גורם המקורב לנושא. 

 

 

על פי אותו גורם, אריק ג'ינג, המשמש כיו"ר אנט ימלא את מקומו של הו כמנכ"ל החברה. דובר אנט, שהוקמה על ידי המיליארדר ג'ק מא, אישר את דבר התפטרותו של הו.

 

 

הו (51) הצטרף לקבוצת עליבאבא של מא בשנת 2005, לאחר שעבד בבנק סין לבניין. בין היתר, הוא סייע לעליבאבא לנצח את אמזון ולהפוך למפעילה הגדולה ביותר של ענן באסיה. הו עבר מעליבאבא לאנט בנובמבר 2018 ומונה לכהן כמנכ"ל בדצמבר 2019.

 

העזיבה של הו מתרחשת בעיתוי מאתגר עבור אנט גרופ, בעוד סין מפעילה עליה לחץ רגולטורי להפוך לחברת אחזקות פיננסית, מה שיכפיף אותה לדרישות רגולטוריות יותר הדוקות. על רקע זה, לפני כחודשיים הגישה אנט לרשויות הסיניות טיוטת תוכנית לרה-ארגון מחדש.

 

לפני שבוטלה הנפקת הענק המתוכננת של אנט בנובמבר האחרון, נראה היה שהיא נמצאת במסלול להנפקה לפי שווי של יותר מ-300 מיליארד דולר, הרבה מעל שווי השוק של הבנקים הגדולים בעולם.

x