$
חדשות טכנולוגיה

טראמפ חתם על איסור ביצוע עסקאות עם AliPay של אנט גרופ וחברות סיניות נוספות

שבועיים לפני כניסתו של ג'ו ביידן לבית הלבן, נשיא ארה"ב היוצא חתם על הוראה מנהלית האוסרת על עסקאות עם שמונה חברות תוכנה סיניות ומוביל להסלמה נוספת ביחסים עם בייג'ינג

חדשות חוץ 12:4906.01.21
נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ חתם אמש (ג') על הוראה מנהלית שאוסרת על עסקאות עם שמונה חברות תוכנה סיניות, כולל AliPay של אנט גרופ, כך הודיע הבית הלבן, בהסלמה נוספת מול בייג'ינג שבועיים לפני כניסתו לתפקיד של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן.  

 

המהלך אמור להקטין את הסיכון שמהוות אפליקציות סיניות, אשר מחזיקות בהמון נתוני משתמשים וגישה למידע רגיש, כך אומר פקיד בכיר בממשל האמריקני לסוכנות הידיעות "רויטרס". על פי ההודעה על ארה"ב לקחת צעדים אגרסיביים נגד מפתחי תוכנה סינים כדי להגן על אינטרס הביטחון הלאומי.
נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ צילום: איי פי

 

ההוראה מורה למשרד המסחר להגדיר תוך 45 יום אילו עסקאות יאסרו בארה"ב ומצוינת את רשימת אפליקציות התשלומים שכוללת את Alipay, CamScanner, QQ Wallet, SHAREit, Tencent QQ, VMate, WeChat Pay, and WPS Office.

 

"ע"י השגת גישה לסמארטפונים, טאבלטים ומחשבים, אפליקציות סיניות יכולות להיכנס לאסוף כמויות מידע עצומות על המשתמשים כולל מידע אישי רגיש", נכתב בלשון ההוראה, "איסוף מידע שכזה יאפשר לסין לעקוב אחר מיקומם של עובדים וקבלנים פרדליים וליצור תיקי מידע אישי עליהם".

 

דובר משרד החוץ הסיני הואה צ'וניינג אמר שסין תנקוט בצעדים הנדרשים כדי להגן על הזכויות הלגיטימיות של חברות לאור הוראתו של טראמפ וטען כי ארה"ב מנצלת לרעה את כוחה הבינלאומי בכדי לדכא באופן בלתי סביר חברות זרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x