$
חדשות טכנולוגיה

בעקבות הלחץ הממשלתי: אנט גרופ תהפוך לחברת אחזקות פיננסית

בתגובה ללחץ שמופעל עליה לעמוד בהתוויות הרגולציה הפיננסית בסין, החברה הגישה לרשויות טיוטה על תוכנית ארגון מחדש וכוונותיה להפוך לחברת אחזקות פיננסית שתפוקח על ידי הבנק המרכזי בסין

חדשות חוץ 16:2027.01.21

אנט גרופ מתכננת להפוך עצמה לחברת אחזקות פיננסית שתפוקח ע"י הבנק המרכזי של סין, בתגובה ללחץ שמופעל עליה לעמוד בהתוויות הרגולציה הפיננסית, כך על פי מקורות המקורבים לנושא.  

 

רגולטורים סינים אמרו לאחרונה לאנט, שנשלטת ע"י המיליארדר ג'ק מא, שעליה להפוך לחברת אחזקות פיננסית, רובה ככולה, מה שיכפיף אותה לדרישות רגולטוריות יותר הדוקות. אנט, בתגובה, הגישה לרשויות טיוטה של תוכנית ארגון מחדש, כך לפי המקורות.

 

התכנית מהווה שינוי גדול עבור חברת התשלומים הדיגיטליית שניסתה בשנים האחרונות להשיל מעליה את התדמית של חברת שירותים פיננסיים, ולאפיין עצמה כחברת טכנולוגיית אינטרנט, מה שעזר לה להשיג אומדני שווי נאים. לפני שבוטלה הנפקת הענק המתוכננת שלה בנובמבר האחרון, נראה היה שאנט נמצאת במסלול להנפקה לפי שווי של יותר מ-300 מיליארד דולר, הרבה מעל שווי השוק של הבנקים הגדולים בעולם.

 

הפיכת החברה לחברת אחזקות פיננסית לא הייתה חלק מהחזון של פקידי החברה ובעלי מניותיה בעבר. בפרוספקט שהוציאה לקראת הנפקתה בשנה שעברה, אמרה אנט שהיא מתכננת שאחת משלוחותיה תהפוך לחברת אחזקות פיננסית, בה ינוהלו פעילויות ניהול הנכסים וההלוואות שלה. אך הפיכת כל הקבוצה לחברה מסוג זה תכפיף את אנט לרגולציה סבוכה בדומה לזו שתקפה לבנקים, ותשפיע על רווחיותה וצמיחתה הגלובליות.

 

ג'ק מא, על רקע אנט גרופ ג'ק מא, על רקע אנט גרופ צילומים: רויוטרס , גטי אימג'ס

 

 

תכנית הארגון מחדש, שעדיין נמצאת בדיונים, עשויה להיות מוכנה לפני שסין יוצאת לסוף השבוע של שנת הירח החדשה באמצע פברואר. כל תכנית סופית תצריך את אישורה של נציבות היציבות הפיננסית, רגולטור-על שבראשו עומד סגן נשיא סין יו הא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x