$
בורסת ת"א

אנרג'יאן מתכננת לבצע לפחות שני קידוחים במאגר זאוס עד סוף 2020

חברת האנרגיה היוונית-בריטית דיווחה למשקיעיה כי תבצע קידוחי אקספלורציה (בדיקת היתכנות למציאת גז ונפט); אנרג'יאן מחזיקה ברשותה הסכמים חתומים למכירת 5 מיליארד מ"ק גז טבעי ללקוחות מקומיים, רובם ככולם תחנות כוח פרטיות

ליאור גוטמן 17:1729.01.20

חברת האנרגיה היוונית-בריטית אנרג'יאן מתכננת לפחות שני קידוחי אקספלורציה (בדיקת היתכנות למציאת גז ונפט) חדשים בישראל עד סוף 2020, כך על פי עדכון מהיום (ד') למשקיעים. הקידוחים יעשו במאגר זאוס אותו החלה החברה לפתח בשנה שעברה.

 

אנרג'יאן החלה לפעול בישראל לפני כשלוש שנים עם רכישת מאגרי כריש ותנין מדלק בעבור כ-150 מיליון דולר.

 

כזכור, אנרג'יאן מחזיקה ברשותה הסכמים חתומים למכירת 5 מיליארד מ"ק גז טבעי ללקוחות מקומיים, רובם ככולם תחנות כוח פרטיות. עוד ברשות החברה הסכמים מותנים (מזכרי הבנות) להגדלת היקף המכירות בעוד כ-2 מיליארד מ"ק. רק לאחרונה דיווחה החברה עלגידול פוטנציאלי בהיקף הגז שיש ברשותה במאגרים שהיא מפתחת בכ-20%, מידע שיחייב קידוחי אימות כדי לאשש את הפוטונציאל הטמון שם.

 

 

מתיוס ריגס מנכ"ל אנרג'יאן מתיוס ריגס מנכ"ל אנרג'יאן צילום: אוראל כהן

 

אסדת ההפקה של מאגרי כריש ותנין (אסדה צפה - FPSO) אמורה לצאת מנמל הבנייה שלה בסין סביב מרץ הקרוב, ולהגיע לישראל לקראת סוף 2020. הפקת הגז שם מתוכננת לרבעון הראשון של 2021.

 

בנוגע לרכישת הענק של נכסי הנפט של אדיסון, אותם היא מתכוונת לרכוש בעד 865 מיליון דולר, החברה מדווחת על כוונה להשלים את העסקה עוד במהלך 2020. מדובר בדחיה של הלו"ז המקורי, עם תקווה להשלים את העסקה עוד במהלך 2019.

 

מתיוס ריגס, מנכ"ל קבוצת אנרג'יאן, צוטט באומרו ש"אנו מתקדמים במהירות למילוי קיבולת האסדה הצפה ובוחנים אפשרויות להמשך צמיחה על בסיס הבלוקים הנוספים באזור. עם השלמת עסקת אדיסון - והשלמת מכירת הנכסים בים הצפוני, אנרג'יאן תעמיק את האחיזה בשווקי הליבה שלה". ריגס התייחס גם לסוגיית ה-Climate Change תוך הדגשת מחויבות החברה לנושא, והזכיר כי אנרג'יאן הינה אחת החברות הראשונות שהתחייבו להפחתת פליטות net zero emissions עד שנת 2050: "בכוונתנו להמשיך במאמצים להפחתת פליטות, עד להשגרת היעד שלnet zero emissions".

x