$
בארץ

הסכסוך בין שטיינמץ לאנרג'יאן מחריף: החברה מסרבת לקבל את כתב התביעה נגדה

חברות צבר ונאמאקס שבשליטת שטיינמץ, שלחו אתמול מכתב חריף לממונה על הנפט שבמשרד האנרגיה, שבו התלוננו על התנהלות שאינה תקינה מצד אנרג'יאן - לאחר שתבעו אותה בביהמ"ש - בטענה כי היא מסרבת לקבל את כתב התביעה ולהתמודד מול הטענות נגדה בגין רמיה וגזל לכאורה של משאבי טבע

ליאור גוטמן 12:0326.11.19

המאבק בין איש העסקים בני שטיינמץ לחברת האנרגיה אנרג'יאן עולה מדרגה ועובר גם לפסים אישיים: חברות צבר ונאמאקס, שבשליטת שטיינמץ, שלחו אתמול (ב') בערב מכתב חריף לממונה על הנפט שבמשרד האנרגיה יוסי וירצבורגר, שם הם מתלוננים על התנהלות שאינה תקינה לכאורה מצד חברת אנרג'יאן.

 

 

לטענתם, החברה מסרבת להתמודד מולן בבית המשפט בשל טענות של רמיה וגזל לכאורה של משאבי טבע או אפשרות ליהנות מהכנסות מהפקת גז ונפט מהם.

 

מנכ"ל קבוצת אנרג'יאן מתיוס ריגס על רקע מאגר כריש  מנכ"ל קבוצת אנרג'יאן מתיוס ריגס על רקע מאגר כריש צילום: חברת אנרג'יאן, אוראל כהן

 

כזכור, שטיינמץ הגיש לפני כשבועיים תביעה בגין מה שהוא תאר לכאורה כמעשי רמייה וגזל של זכויות הקידוח והפקת הגז במאגרי כריש ותנין. מדובר במאגרי גז שנמכרו מדלק לאנרג'יאן לפני כשלוש שנים ובהיקף עסקה של כ-150 מיליון דולר, זאת כחלק מהוראות מתווה הגז הממשלתי, כששטיינמץ טוען שהוא היה אמור לקחת חלק בהעסקה.

 

במכתב שנשלח אתמול למשרד האנרגיה מגולל עו"ד זאב שרף, בא כוחו של שטיינמץ בשותפויות הגז השונות, השתלשלות עניינים ספק מוזרה ספק מטרידה. לדבריו הם ניסו להגיש את מסמכי התביעה למשרדי אנרג'יאן, ואף הגיעו אליהם אישית, אולם החברה היוונית-בריטית סרבה לקחת פיסית את הניירות אותם החזיק השליח, תחת לכאורה בטענות שונות, לרבות הסתרת שמם של בכירי החברה שנכחו בחדר. במקרה שונה נשלח שליח עם מסמכי התביעה למנכ"ל הפעילות הישראלית שאול צמח, אולם גם שם לכאורה נטען שבני משפחתו סרבו לקבל את הניירות.

 

 

בני שטיינמץ בני שטיינמץ צילום: שירלי גבאי אילוז

 

ומה הקשר של משרד האנרגיה בעניין זה? בחברת צבר נתלים בסעיף 46 לשטר החזקה ולטענתה: "הודעה בנוגע לשטר החזקה או לביצועו תינתן בכתב, ותישלח בדואר, בידי שליח, בפקסימיליה או בדואר אלקטרוני למפעיל. הודעות בקשר להפרה של הוראות שטר החזקה או הדין יישלחו לכל בעלי החזקה", ומאחר ולכאורה מדובר בהפרה של הכללים, על הממונה על הנפט לדעת על התנהלותה של אנרג'יאן בנושא.

 

במשרד האנרגיה אישרו את קבלת המכתב.

 

מחברת אנרג'יאן נמסר בתגובה: "המכתב אינו מוכר לנו - וממילא החברה אינה נוהגת לנהל דיאלוגים מסוג זה בתקשורת. אם וככל שקיימת טענה, היא תידון במסגרת הליך משפטי ובדרך המקובלת. חברת אנרג'יאן תמשיך לפעול כגורם מוביל ומשמעותי לטובת צרכני הגז הטבעי ומשק האנרגיה בישראל; התחרות במשק הגז לא תיפגע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x