$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

האצ'יסון, בעלת השליטה המיועדת בפרטנר, לא תשתתף בהנפקה

לכלכליסט נודע שהחברה מהונג קונג הודיעה שלא תיקח חלק בהנפקת המניות של חברת התקשורת שאמורה להתקיים מחר; האצ'יסון, שממתינה לקבלת היתר שליטה בפרטנר ממשרד התקשורת, תדולל ל-27.5% ממניות החברה לעומת 30.4% כיום

גולן חזני 11:2501.01.20
האצ'יסון שבבעלות לי קא שינג, לא תשתתף בהנפקת המניות של פרטנר. לכלכליסט נודע כי החברה מהונג קונג הודיעה על כך לדירקטוריון פרטנר ולגורמים הקשורים בהנפקת המניות שאמורה להתקיים מחר (ה'). למרות שהאצ'יסון לא תשתתף בהנפקה, ההחלטה על הגיוס התבצעה בתיאום איתה וקיבלה את הסכמתה. 

המשמעות היא שבעלת השליטה המיועדת בפרטנר, תדולל לכ-27.5% ממניות החברה לאחר שכיום היא מחזיקה ב-30.4%. האציסון מימשה שיעבוד על מניות השליטה לאחר שבעל השליטה הקודם חיים סבן החליט לוותר על המניות ולהעבירן להאצ'יסון ,לה היו משועבדות בגין חוב של 300 מיליון דולר שנטל סבן לביצוע העסקה.

 

פרטנר. תגייס מניות ב-250 מיליון שקל פרטנר. תגייס מניות ב-250 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

 

 

פרטנר הודיעה אתמול (ג') כי תגייס הון במניות חדשות בהיקף של כ-250 מיליון שקל. מדובר על כ-10% משווי החברה כיום. האצ'יסון ממתינה לאישור משרד התקשורת להיתר שליטה בחברה, היתר שצפוי להינתן רק בעוד כחצי שנה אם יוחלט במשרד התקשורת להעניקו.

 

לי קא שינג, בעל השליטה בחברת האצ'יסון לי קא שינג, בעל השליטה בחברת האצ'יסון צילום: אביב הברון

 

 

לדילול לא תהיה השפעה על היתר השליטה. קרן סרצ'לייט רכשה את השליטה בבזק לאחרונה ומחזיקה ב-26.4% ממניות החברה, וזו האחזקה המינימלית שבעלת שליטה בחברת תקשורת יכולה להגיע אליה. מניית פרטנר יורדת בשעה זו בבורסת תל אביב ב-2.4% לשווי שוק של 2.4 מיליארד שקל..

x