$
שווקי חו"ל

קומרצבנק: נסגור חמישית מהסניפים לאחר כישלון המיזוג עם דויטשה בנק

הבנק הגרמני יפטר אלפי עובדים במסגרת ארגון מחדש; מתכנן גם למכור את מניותיו בשלוחתו הפולנית mBank ולכנס לתוכו את יחידת הברוקראז' המקוונת Comdirect

שירות כלכליסט 09:5021.09.19

קומרצבנק הודיע אתמול (ו') שהוא מתכוון לפטר אלפי עובדים ולסגור חמישית מסניפיו במסגרת ארגון אסטרטגי מחדש, וזאת לאחר שהבנק הגרמני נכשל השנה בנסיון המיזוג עם דויטשה בנק. הבנק, שנאבק לייצר רווחים ונמצא בבעלות חלקית של הממשלה הגרמנית לאחר שחילצה אותו ממשבר, מתכנן גם למכור את מניותיו בשלוחתו הפולנית mBank ולכנס לתוכו את יחידת הברוקראז' המקוונת Comdirect.

 

 

 

לפי סוכנות הידיעות רויטרס, קומרצבנק מסר עוד שתוכניתו האסטרטגית תכלול השקעה של 1.6 מיליארד יורו, כאשר 750 מיליון מתוכם יושקעו בטכנולוגיה חדשה והשאר במאמצי הארגון מחדש. הבנק אמר שהצעדים יידונו בפגישה של הדירקטוריון ב-25-26 בספטמבר, ושטרם התקבלה החלטה סופית לגביהם. מניות הבנק עלו ב-0.8% במסחר המאוחר בגרמניה, אם כי כמה מהמשקיעים טוענים שהצעדים שפורטו אינם מספיקים.

 

 צילום: בלומברג

 

קלאוס נידינג, סגן נשיא קבוצת בעלי המניות DSW, אמר שהבנק חייב לעשות יותר כדי לחתוך עלויות. "השאלה הגדולה נותרה כיצד הבנק רוצה לעשות יותר כסף בעתיד", אמר נידינג.

 

הבנק הוצא ממדד דאקס בשנה שעברה, מה שהדגיש את האתגר בפניו עומדים הבנקים הגרמניים מאז המשבר הפיננסי העולמי.

 

הבנק מסר שבכוונתו לפטר 4,300 עובדים במקומות מסוימים אך להוסיף 2,000 משרות ב"אזורים אסטרטגיים", כך שסך עובדי הבנק העובדים במשרה מלאה יירד בסך הכל ב-2,300, שהם כ-5.7% מסך כוח האדם שלו. כיום הוא מעסיק 40,700 עובדים. מכירת mBank תקטין את מספר עובדיו ב-6,600 נוספים. הבנק מתכנן גם להפחית את מספר סניפיו בכ-200, כך שיישארו לו כ-800 סניפים.

 

לחלקו של הבנק במניות mBank יש שווי שוק של יותר משני מיליארד יורו. קומרצבנק מסר שרווחי המכירה יאפשרו "יישום מהיר יותר של האסטרטגיה שלו וההשקעות המתוכננות במסגרתה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x