$
שווקי חו"ל

אין מיזוג: כישלון במו"מ בין דויטשה בנק וקומרצבנק

השיחות בין שני הבנקים הגרמניים הסתיימו, ומנכ"ל דויטשה בנק הסביר כי הצדדים הגיעו למסכנה שהמיזוג לא היה בעל ערך לנוכח הסיכונים הנלווים לו

שירות כלכליסט 12:3025.04.19

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

השיחות על מיזוג אפשרי בין הבנקים הגרמניים דויטשה בנק וקומרצבנק הסתיימו בלא כלום. "הגענו למסקנה שהעסקה הזו לא הייתה מייצרת הטבות מספיקות כדי לקזז את הסיכונים הנלווים, עלויות הארגון מחדש ודרישות ההון הנדרשות מאיחוד בקנה מידה כזה", מסר כריסטיאן סואינג מנכ"ל דויטשה בנק בהצהרה שפורסמה היום (ה').

 

 

 

הדיווחים על מיזוג אפשרי בין הבנקים התפרסמו בחודשים האחרונים, בין השאר על רקע תמיכתו הפומבית של שר האוצר הגרמני אולף שולץ, אך המהלך לווה גם בלא מעט ביקורת וחשש שיוביל לפיטורי עובדים.

 

 

מטה דויטשה בנק בפרנקפורט מטה דויטשה בנק בפרנקפורט צילום: בלומברג

 

בכיר בתעשיית הבנקאות שביקש להישאר בעילום שם אמר ל-CNBC בחודש שעבר כי בתוך דויטשה בנק לא הייתה מספיק תמיכה בעד המיזוג. "ההרגשה הכללית היא שהמיזוג הוא לא רעיון כזה מוצלח כי לקומרצבנק אין את אותה מידת אמינות ברחוב כפי שיש לדויטשה בנק בכל הקשור ללקוחות, וזה יכול להשפיע על עסקאות עתידיות", הוסיף הבכיר.

 

שני הבנקים התקשו לחזור לרווחיות מאז המשבר הפיננסי של 2008 ומשבר החובות של גוש היורו ב-2011. בשנים האחרונות, עלה דויטשה בנק לכותרות בעיקר מהסיבות הלא נכונות, החל מהסדר עם משרד המשפטים האמריקאי ועד לשינויים בהנהלה, הכנסות מאכזבות וירידות במחיר המניה.

 

לאחרונה דווח כי הבנק הפדרלי בארה"ב חוקר את תפקידו של הבנק בפרשת הלבנת הון בדנסקה בנק, וכן הקונגרס האמריקאי בודק את קשריו של דויטשה בנק עם הנשיא דונלד טראמפ. בשבוע שעבר דיווח העיתון הבריטי הגרדיאן כי עלולים להינקט נגד הבנק צעדים משפטיים בנוגע למעורבתו בפרשת הלבנת הון ברוסיה.

 

סואינג, שנכנס לתפקידו באפריל השנה שעברה מנסה לשנות את הסאטרטגיה של הבנק על מנת לשפר את הביצועים הפיננסיים. לפי מספר מקורות, התחרות בשוק היא שדחפה אותו להאיץ את שיחות המיזוג עם קומרצבנק.

 

במקביל להודעה על ביטול המיזוג, דווח בכמה כלי תקשורת כי ING ויוניקרדיט מעוניינים לרכוש את קומרצבנק, בעוד שהבנק השוויצרי UBS מעוניין לרכוש את חטיבת ניהול הנכסים של דויטשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x