$
שווקי חו"ל

חברת הביומד אנקיאנו השלימה גיוס של 30 מיליון דולר בניו יורק

לגיוס הוזרמו ביקושים של 50 מיליון דולר, לאחר שניתנה הנחה של 19% על מחיר המניה; עם סיום הרישום בנאסד"ק מתכננת החברה להימחק מהמסחר בבורסה בתל אביב

צלי גרינברג 16:1512.02.19

חברת הביוטכנולוגיה אנקיאנו תרפיוטיקס (לשעבר ביוקנסל) גייסה 30 מיליון דולר בהנפקת מניות בנאסד"ק, לאחר הזרמת ביקושים של 50 מיליון דולר להנפקה. שלושה משקיעים גדולים, בהם קרן פידליטי, קיבלו הנחה של 19% על מחיר המניה. גופים מוסדיים בישראל השתתפו גם הם בהנפקה והם "אחראים" על 15% מסכום הגיוס.

 

בשל ההנחה האמורה החליטה החברה לוותר על הרף העליון שתכננה לגיוס, של 35 מיליון דולר. הסכום שכן גוייס מועד בעיקר לקידום הניסויים הקליניים של החברה המפתחת טיפולים לסרטן. בעלי המניות ידוללו בכ-44% בעקבות הגיוס. ועם סיום הרישום בבורסת נאסד"ק תיפרד החברה מהרישום בבורסה בת"א ותיסחר בניו יורק בלבד.

 

את ההנפקה הובילו בישראל רוסאריו חיתום, דיסקונט חיתום ואייפקס חיתום בשיתוף פעולה עם בית ההשקעות אופנהיימר שהוביל אותה בארה"ב. גורמים המכירים פעילות החברה מספרים ל"כלכליסט", כי באנקיאנו מוצאים בנאסד"ק את הכתובת הבאה בשלב ההתפתחותי של החברה: "החברה תתפתח מהר יותר בנאסד"ק כי בארה"ב מבינים יותר את התחום והגיוסים אליו גדולים יותר. החברה כיום לפני הרישום לשיווק, ושיווי המשקל עובר למעשה מהצד המחקרי לצד המסחרי, וזה הצד החזק יותר בארה"ב – שם השוק".

 

אנקיאנו נוסדה ב-2004 והונפקה בת"א בשנת 2012 - שם היא נסחרת כיום בשווי שוק של 160 מיליון שקל. החברה סיימה את הרבעון השלישי של 2018 עם 11 מיליון שקל בקופה ועם ההנפקה בנאסד"ק היא תשלים גיוס של כ-115 מיליון דולר עד כה מהמשקיעים הפרטיים ומהבורסה. התרופה המובילה המפותחת על ידי אנקיאנו היא Inodiftagene Vixteplasmid (לשעבר BC-819), הנבחנת כיום בניסויים קליניים מתקדמים, ומיועדת לטיפול בחולי סרטן שלפוחית השתן שאינו פולשני לשריר (NMIBC).

 

בחברה מחזיקים; קרן שביט (13.4%), הקרנות האמריקאיות אדג'ווטר (12.3%) ופליסייד (11.8%), מיטב ד"ש (5.6%), וכלל תעשיות ביוטכנולוגיה, המשקיעה בתחום הפארמה ומחזיקה בנתח הגדול ביותר בחברה (31%). כלל ביוטכנולוגיה דוללה מהחזקתה הקודמת (36%) לאחר גיוס 22.9 מיליון דולר שביצעה אנקיאנו במחצית השנייה של 2018.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x