$
הייטק והון סיכון

טרגט גלובל מגייסת קרן מוביליטי של מאות מיליוני דולרים

הקרן הגרמנית-ישראלית מכוונת להשקעה ב-20 סטארט-אפים בשלבים מוקדמים בישראל ובאירופה. לצד הקרן הנוכחית, מפעילה טרגט גלובל קרנות של חצי מיליארד דולר ומשקיעה גם בחברות בשלב המיחה

מאיר אורבך 15:5304.02.19
קרן הון הסיכון הגרמנית-ישראלית טרגט גלובל מגייסת קרן השקעות בתחום המוביליטי, כך נודע לכלכליסט. הקרן סיימה לגייס עד כה כ-100 מיליון דולר בסגירה ראשונה ובכוונתה להרחיב את הגיוס בצורה משמעותית. קרן זו מצטרפת לקרן של 100 מיליון יורו אותה השלימה הקרן ב-2017 והיא מוכוונת להשקעה בכ-20 חברות סטארט-אפ בשלבים מוקדמים בארץ ובאירופה.

 

 

בשיחה עם כלכליסט הסביר שמואל חפץ, אחד מהשותפים בקרן מדוע היא מקימה קרן ייעודית לתחום זה. "הנושא הזה מצריך טיפול יותר מעמיק ובקרן משלו. יש לנו בטרגט גלובל יתרון אדיר בזכות היותנו עמוק בשוק הגרמני והישראלי יש לנו חיבור להרבה חברות מובילות (ספקיות חלפים, יצרניות ציוד וכד') שנמצאות בגרמניה וחברות טכנולוגיה בתחום הרכב ובישראל כל הטכנולוגיה הטובה ולנו יש גישה לכל זה. קרן המוביליטי תנהל כמה מאות מיליוני דולרים ועשתה ביולי סגירה ראשונה של כ-100 מיליון דולר וכבר ביצעה 4 השקעות", אמר. "תחום המוביליטי חם כי זו תעשיה ענקית שעוברת שינוי פונדומנטלי. אנחנו ממוצבים על התפר בין שתי המדינות - התפר בין הטכנולוגיה של ישראל ליכולות של גרמניה - וזה נתן לנו מבט ייחודי בעולם הזה".  
שמואל חפץ, שותף בקרן טרגט גלובל שמואל חפץ, שותף בקרן טרגט גלובל

 

"אנחנו מאמינים שניתן ליצור עוד חיבורים כמו ארגוס וקונטיננטל. בשתי המדינות יש חברות שונות מאוד שמחפשות השקעה. בגרמניה אנחנו רואים חברות עם פן עיסקי מאוד חזק ובישראל מאוד טכנולוגי, וצריך שם הבנה מיוחדת והרבה סבלנות", אמר חפץ. "בנינו לקרן הזו צוות חזק מאוד שמוביל אותו בן קמינסקי מגולדמן זאקס".

 

חפץ מאמין שברלין היא אחת הערים שבהן כדאי להתחשב כיום כאשר חברה ישראלית בוחנת התרחבות לאירופה. "ברלין יותר קלה מבחינה מקום לגור בו לזרים היא מאוד מרכז להייטק יש שם טאלנטים. ברלין מתחברת בגרמניה לכל נושא החדשנות והרבה חברות ענק גרמניות אשר יש להן מרכזים במקומות אחרים בגרמניה מקימות בברלין מרכזי חדשנות גדולים. הגישה לעובדים והייחודיות של העיר קורצת להרבה חברות צעירות", הסביר.

 

חצי מיליארד דולר בהשקעות נוספות

 

לצד קרן המוביליטי החדשה מנהלת טרגט גלובל קרנות בסכום כולל של מיליארד דולר ומשקיעה גם בחברות בשלבים מוקדמים וגם בחברות צמיחה. לקרן יש משרדים מרכזיים בברלין ותל אביב ולונדון.

 

מאז הקמתה ב-2012 השקיעה הקרן במספר חברות נחשקות, ביניהן Delivery Hero, Blue Apron, ואחרות. בישראל השקיעה טרגט גלובל עד היום במספר לא קטן של חברות, ביניהן VATBox שמספקת שירותי החזרי מע"מ ופתרונות ניהול מס שגייסה עד היום 50 מיליון דולר; Missbeez שמציעה הזמנת שירותי טיפוח לבית הלקוח וגייסה עד היום 4 מיליון דולר; חברת הפינטק Sharegain שפיתחה פלטפורמה שמאפשרת למשקיעים להלוות מניות ואג"ח ועוד.  

 

כמו כן, השקיעה הקרן בקבוצת פירסט של יריב גילת. קבוצת פירסט, שגייסה עד היום 20 מיליון דולר, מתמקדת במתן שירותים פיננסיים וטכנולוגיים למוסדות, משקיעים וחברות, בדגש על פעילות תחת רגולוציה מסביב לעולם. החברה נוסדה כדי לתת מענה לצורך של הכלכלה המסורתית להתחבר לעולם הבלוקצ'יין ומטבעות הקריפטו.

 

בכירי טרגט גלובל, ירון ולר, חפץ ובן קמינסקי ישתתפו בוועידת כלכליסט בברלין ב-18-19 בפברואר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x