$
הייטק והון סיכון

חברת CoreTigo גייסה 10 מיליון דולר בהובלת קוואלקום ונצ'רס

החברה מפתחת תשתית תקשורת אלחוטית לציוד תעשייתי, שתאפשר עבודה פשוטה ויעילה ביותר במפעלים; כיום נשענים מערכי ייצור על תקשורת חוטית בין מכונות ורכיבים, מה שמסבך ומייקר את פעולתם

הגר רבט 11:4704.02.19
חברת קורטיגו (CoreTigo) הישראלית הודיעה היום (ב׳) על גיוס סבב A של 10 מיליון דולר בהובלת קוואלקום ונצ'רס וקרן ההשקעות סיירה ונצ'רס. לסבב הצטרפו קרדומן קפיטל ומירון קפיטל, לצד המשקיעה הקיימת מגמה ונצ'רס. בכך מגיע סך ההשקעות בחברה ל-12 מיליון דולר.

 

את קורטיגו הקימו ב-2017 ערן זיגמן (מנכ"ל), עופר בלונסקי (סמנכ"ל מו"פ) ודני וולברג (סמנכ"ל טכנולוגיה) והיא מונה היום 16 עובדים בקדימה-צורן. החברה מפתחת ומספקת פתרונות תוכנה וחומרה של מערכות תקשורת אלחוטיות מתקן I/O link Wireless למערכות אוטומטיות תעשייתיות.

 

פס ייצור ממוכן במפעל רכב פס ייצור ממוכן במפעל רכב צילום: The Register

 

 

תקני ה-WIFI הנמצאים בשימוש נרחב (כמו בלוטות׳ או WIFI סטנדרטי) אינם מתאימים לרמת הביצועים והאמינות הנדרשת לעבודה בצורה אלחוטית עם מערכות אוטומציה שבמפעלים. לכן, עד היום כל התקשורת בין מכונות במפעלים הייתה נעשית בעזרת כבלים, מה שהפך אותה למסובכת מאוד. קורטיגו מעבירה את התקשורת הזאת לרשת אלחוטית המקשרת בין מכונות וסנסורים כדי להוזיל עלויות ולשפר יעילות.

 

 

 

בועז פאר, דירקטור בקוואלקום ונצ'רס ישראל, מסר: “יחד עם טכנולוגיות תקשורת הדור החמישי שקוואלקום מפתחת, הטכנולוגיה של קורטיגו הינה בעלת פוטנציאל גדול להשפיע על שוק ה-IOT התעשייתי״.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x