שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דיווח שוטף

ניו יורק ננעלה במגמה מעורבת, הנפט איבד השבוע 3%

נאסד"ק ירד ב-0.5%, פרוקטר אנד גמבל ופייפאל זינקו ב-9%; הירידות בבורסות אירופה נחלשו לקראת הנעילה לאחר דברים פייסניים של בכיר באיחוד האירופי ביחס לגירעון של איטליה

שירות כלכליסט 23:0219.10.18

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

האנג סנג  שנגחאי ניקיי

פוטסי  קאק  דאקס

דאו ג'ונס  נאסד"ק  S&P 500

 

23:00 - יום המסחר התנודתי בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת לאחר שפתחו בעליות של עד 1.3%: נאסד"ק נחלש ב-0.5% בסיכום יומי, ואיבד 0.6% בסיכום שבועי; דאו ג'ונס עלה ב-0.3% ורשם שבוע חיובי ראשון לאחר שלושה שבועות של ירידות; ו-S&P 500 איבד פחות מ-0.1%, כשבסיכום שבועי נותר ללא שינוי. יותר מ-15% מהחברות המרכיבות את S&P 500 פרסמו את דו"חותיהם הרבעוניים, ו-83% היכו את התחזיות, כך לפי נתוני חברת FactSet. בצד הנתון החיובי, ניתן לציין את הירידה במכירת הבתים הקיימים בארה"ב (ראו דיווח מוקדם), והלחצים הגיאוופוליטיים שעלולים לפגוע בכלכלה האמריקאית.

 

מניות פרוקטר אנד גמבל ופייפאל בלטו עם זינוקים של 8.9% ו-9.4% בהתאמה. אמריקן אקספרס בלטה על עלייה של 3.8% ומניית Skechers זינקה ב-13.8%.

 

21:35 - הנפט מסוג WTI עלה ב-0.7% לרמה של 69.1 דולר לחבית בשל אפשרות להטלת סנקציות מצד ארה"ב על סעודיה בעקבות פרשת העיתונאי ג'מאל חאשוקג'י. עם זאת, בסיכום שבועי נרשמה ירידה של 3.1% לאחר עלייה במלאים בארה"ב. הברנט עלה היום ב-0.6% לרמה של 79.8 דולר לחבית, ובסיכום שבועי איבד 0.8%.

 צילום: גטי אימג'ס

 

21:30 - הפדרל ריזרב עוקב אחר פרשת היעלמות העיתונאי הסעודי ג'מאל חאשוקג'י, מאחר שסנקצית אפשריות על הממלכה עשויות להביא לשיבושים בשווקי הנפט - כך לדברי נשיא הפד של אלטלנטה, רפאל בוסטיץ', שהשתתף באירוע קהילתי בג'ורג'יה. הוא הביע אופטימיות ביחס לכלכלת ארה"ב ואמר: "באיזה קצב נוכל להמשיך בכך? מכל השיחות שאני מנהל עולה שהתשובה היא שאין עננים כהים משמעותיים באופק".

 

20:45 - הזהב ירד היום ב-0.1% וננעל ברמה של 1,229.1 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי רשם עלייה של 0.6%.

 

בתוך כך נאסד"ק עבר לירידה של 0.2%.

 

19:00 - בורסות אירופה ננעלו ביציבות, ודבריו הפייסניים של בכיר האיחוד האירופי פייר מוסקוביצ'י ביחס למשבר החוב באיטליה (ראו דיווח קודם) מחקו חלק מהירידות. מדד סטוקס 600 ננעל בירידה של פחות מ-0.1% (בסיכום שבועי עלה ב-0.6%) בהובלת מניות הרכב. מניית מישלן מאבדת 11.3% מערכה - הירידה החדה זה שבע שנים, בעקבות הורדת תחזית.

 

עובד של מישלן עובד של מישלן צילום: בלומברג

 

מבין המדדים המרכזיים ניתן לציין את פוטסי שעלה ב-0.3%, דאקס שנחלש בשיעור דומה וקאק שאיבד 0.6%. במקביל להתאוששות באג"ח (ראו דיווח קודם), גם הירידות בבורסת מילאנו נחלשו והיא איבדה בסיכום פחות מ-0.1% לאחר שבמהלך היום כבר איבדה כ-1%. בסיכום שבועי ירדה הבורסה האיטלקית ב-0.9% ורשמה שבוע רביעי רצוף של מגמה שלילית.

 

מניית דאימלר ירדה ב-2% לאחר שבמהלך המסחר כבר איבדה 7% בעקבות פרסום אזהרת רווח, לפיה רווחיה לכל שנת 2018 צפויים לרדת משמעותית ורק ברבעון השלישי ירדו ב-27%. זוהי אזהרת רווח שנייה תוך ארבעה חודשים ליצרנית מרצדס בנץ, והיא מגיעה בעקבות הלחץ שמפעילה ממשלת גרמניה עליה ועל מתחרותיה לשפר דגמי דיזל ישנים כדי להפחית בפליטת מזהמים. עוד נמסר כי היצרנית תיאלץ לבצע התאמות גם במקרים בהם השתמשה במכוניות בנוזל קירור שנאסר על ידי האיחוד האירופי.

 

18:25 - לאחר שכבר נגעו בשיא של ארבע שנים, תשואת האג"ח האיטלקי ל-10 שנים יורדת ב-9.5 נ"ב לרמה של 2.96%. זאת לאחר שפייר מוסקוביצ'י, ראש הנציבות האירופית לענייני כלכלה ופיננסים, אמר שהאיחוד האירופי לא יתערב במדיניות הכלכלית של איטליה. הוא גם הביע נכונות לקבל דעות שונות בנוגע להצעת התקציב הנוכחית של המדינה, הכוללת הגדלה של יעד הגירעון ל-2.4% - זאת בניגוד לדברים שנמסרו מטעם הנציבות לממשלת איטליה, לפיהם הצעת התקציב אינה עומדת באמות המידה הפיסקאליות של האיחוד האירופי.

 

17:00 - עליות השערים בניו יורק מתחזקות כאשר נאסד"ק מזנק ב-1%, דאו ג'ונס - ב-0.7% ו-S&P 500 עולה ב-0.8%. פייפאל מזנקת ב-9% בעקבות הדו"חות החיוביים שפרסמה אמש.

 

 צילום: Michael Nagle

 

בתוך כך מתפרסם בארה"ב כי מכירות הבתים הקיימים בחודש ספטמבר רשמו את הרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2015 ועמדו על קצב שנתי של 5.15 מיליון בתים - ירידה של 3.4%. צפי האנליסטים עמד על ירידה לרמה של 5.3 מיליון בתים. לפי ההתאחדות הלאומית של סוכני הנדל"ן, מדובר בחודש שישי רצוף של ירידות בנתון זה. מספר הבתים העומדים למכירה עומד על 1.88 מיליון - עלייה של 1.1% לעומת השנה שעברה.

 

16:30 - לאחר הירידות החדות שנרשמו אתמול, המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים של עד 0.5%, כשמניית פרוקטר אנד גמבל מזנקת ב-7% לאחר דו"חות חיוביים. המשקיעים מעודדים מהזינוק שנרשם היום במניות בסין, לאחר שגם שם נרשמו אתמול ירידות חדות ובעקבות ניסיונות השלטון שם להרגיע את החששות מפני מלחמת הסחר עם ארה"ב.

 

 

מה דעתך על מניית PAYPAL :
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

יצרנית מוצרי הצריכה פרוקטר אנד גמבל דיווחה על הכנסות של 16.69 מיליארד דולר ברבעון השלישי לעומת 16.65 מיליארד דולר אשתקד וצפי ל-16.46 מיליארד דולר. הרווח הנקי זינק ב-12% ל-3.2 מיליארד דולר לעומת 2.85 מיליארד דולר. מכירות חטיבת מוצרי הקוסמטיקה שלה זינקו ב-5%.

 

הכלכלן הראשי של פסגות, אורי גרינפלד, התייחס לירידות החדות שנרשמו לאחרונה במסחר ואמר כי למרות זאת "המשק האמריקאי לא בדרך למיתון ולכן הירידות בשוקי המניות הן תיקון ולא שינוי מגמה". לדבריו, כמובן שגם מגמה זו צפויה להשתנות, אבל כדי שזה יקרה חייב להגיע מיתון או לפחות האטה משמעותית. שוק המניות מגיב בדרך כלל 12-6 חודשים לפני השינוי בכלכלה, ונכון להיום אין שום סימן למיתון בטווח הזמן הזה.

 

15:45 - ניק קלג, שעמד בראש המפלגה הליברלית בבריטניה בשנים 2007-2015 ואף שימש סגן ראש הממשלה בממשלתו השנייה של דיוויד קמרון, מצטרף לפייסבוק. הוא ישמש כסמנכ"ל קשרים בינלאומיים ומדיניות ציבורית. קלג, 51, שעבר לעמק הסיליקון בינואר, יחליף את אליוט שראגה שהכריז ביוני כי יעזוב את הרשת החברתית.

 

 

ניק קלג ניק קלג צילום: בלומברג

 

15:30 - הגירעון של ממשלת בריטניה בספטמבר עמד על 4.1 מיליארד פאונד, לעומת 4.9 מיליארד פאונד בחודש המקביל אשתקד, כך הודיע המשרד הלאומי הבריטי לסטטיסטיקה. האנליסטים ציפו לגירעון של 4.5 מיליארד פאונד. עד כה בשנה הפיסקלית הנוכחית סך הגירעון של בריטניה עומד על 19.9 מיליארד פאונד, ירידה של 35% לעומת אפריל-ספטמבר 2017, וההיקף הנמוך ביותר מאז 2002.

 

המדדים באירופה עברו למגמה מעורבת - הבורסה בפרנקפורט נסחרת ביציבות, לונדון עולה ב-0.5%, ופריז מאבדת 0.5%. הבורסה במילאנו יורדת ב-0.9%. עם זאת הנוזל השחור נמצא בדרכו לסגור את השבוע בירידה של 2.9%, על רקע עלייה בהיצע

 

בבורסת הסחורות של ניו יורק עולה מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI ב-1%, לרמה של 69.4 דולר לחבית.

 

 

14:30 - החוזים בוול סטריט רושמים עליות שערים: החוזה על נאסד"ק עולה ב-0.7%, ועל דאו ג'ונס - ב-0.4%.

 

13:30 - תשואת האג"ח הממשלתיות של איטליה לעשר שנים קופצת ב-1% לרמה של 3.777%, שיא של ארבע שנים. המרווח בין תשואות האג"ח האיטלקיות לגרמניות - מדד המלמד על עוצמת החשש של המשקיעים מעתיד הכלכלה האירופית - עומד על 3.375 נקודות אחוז, שיא של חמש שנים. ברקע: חשש המשקיעים ממשבר חוב באיטליה, על רקע כוונת הממשלה הפופוליסטית להגדיל את הגירעון. הבורסה במילאנו מאבדת 1%.

 

בתוך כך, ירון דיסלבלום, לשעבר ראש היורוגרופ, הקבוצה המאגדת את 19 שרי האוצר מגוש היורו, אמר ל-CNBC שאם איטליה תיכנס למשבר, הדבר יהווה "קריסה פנימית מוחלטת" בהינתן האופן בו מאורגנת הכלכלה שלה. לדבריו, "אם המשבר האיטלקי יהפוך למשבר כללי, מי שתיפגע היא בעיקר הכלכלה האיטלקית. והנזק לא בהכרח יתפשט ברחבי אירופה. בגלל האופן בו ממומנים הכלכלה והבנקים האיטלקיים, זו הולכת להיות קריסה כלפי פנים ולא כלפי חוץ".

 

איש צוות המשא ומתן של האיחוד האירופי, מישל ברנייה, אמר היום שהושלמו 90% מעסקת הברקזיט עם בריטניה, למרות שיש עדיין סיכוי שההסכם לא ייחתם עקב המכשולים שנותרו סביב הגבול האירי.  "יש הסכמה לגבי 90% מההסכם שנמצא על השולחן" כך ברנייה. "אני משוכנע שהסכם הוא דבר הכרחי, אבל אני עדיין לא בטוח אם נגיע אליו".

 

 

ירון דיסלבלום ירון דיסלבלום צילום: איי אף פי

12:00 - הבורסות באירופה עברו לירידות. לונדון מאבדת 0.1%, פרנקפורט יורדת ב-0.5%, ופריז משילה 0.7% מערכה.

 

10:25 - הבורסות באירופה נסחרות במגמה חיובית. לונדון עולה ב-0.3%, פריז מוסיפה 0.3%, פרנקפורט מטפסת ב-0.2%. מדד יורו סטוקס 600 מוסיף 0.3% לערכו.

 

באסיה, מדד ניקיי בטוקיו ננעל בעלייה של 0.6%, והבורסה בשנגחאי רשמה זינוק של 2.6% למרות נתוני הצמיחה המאכזבים (ראו עדכון קודם).

 

יצרנית הרכב וולוו פרסמה את דוחותיה לרבעון השלישי. החברה רשמה רווח נקי של 7.46 מיליארד קורונות (829 מיליון דולר), זינוק של 38% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ומעל תחזיות האנליסטים לרווח של 6.9 מיליארד קורונת. המכירות עלו ב-21% ל-92.28 מיליארד קורונות, בהתאם לתזחיות. המרווח התפעולי עלה מ-9.1% ל-11.1%.

 

 

מרכז מכירות של וולוו בשטוקהולם מרכז מכירות של וולוו בשטוקהולם צילום: בלומברג

 

 

 

 

08:20 - הבורסות באסיה נסחרות במגמה מעורבת. מדד ניקיי בטוקיו יורד ב-1%. שארפ נופלת ב-3.6% ונינטנדו מאבדת 4.7%. בהונג קונג, עולה מדד האנג סנג ב-0.2%, לאחר שמוקדם יותר ירד כבר ביותר מ-1%.

 

הבורסת בשנגחאי מחקה את הירידות המוקדמות ונסחרת בעלייה של 0.3% - למרות נתוני צמיחה מאכזבים שפורסמו היום. הכלכלה השנייה בגודלה בעולם צמחה ב-6.5% ברבעון השלישי - הקצב האיטי ביותר מאז הרבעון הראשון של 2009, ומתחת לתחזיות האנליסטים לצמיחה של 6.6%. מושל הבנק המרכזי ורגולטורים במדינה ניסו להרגיע את המשקיעים והבטיחו צעדים שיסייעו לפירמות לגייס אשראי. 

 

אתמול נרשמו בוול סטריט ירידות חדות: מדד דאו ג'ונס ירד ב-1.3%, מדד S&P 500 נחלש ב-1.4% ומדד נאסד"ק איבד 2.1% מערכו. דאו ג'ונס ו-S&P 500 ירדו מתחילת החודש יותר מ-4% כל אחד, בעוד שמדד נאסד"ק כבר השיל מערכו יותר מ-7%.

 

 

בורסת שנגחאי בורסת שנגחאי צילום: בלומברג

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x