שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

בכיר באיחוד האירופי: "90% מעסקת הברקזיט עם בריטניה כבר הושלמו"

עם זאת מישל ברנייה, איש צוות המו"מ של האיחוד, אמר כי יש עדיין סיכוי שלא ייחתם הסכם עקב המכשולים שנותרו בסוגיית הגבול האירי

שירות כלכליסט 13:1519.10.18

איש צוות המשא ומתן של האיחוד האירופי, מישל ברנייה, אמר היום (ו') שהושלמו 90% מעסקת הברקזיט עם בריטניה, למרות שיש עדיין סיכוי שההסכם לא ייחתם עקב המכשולים שנותרו סביב הגבול האירי.

 

"יש הסכמה לגבי 90% מההסכם שנמצא על השולחן" כך ברנייה. "אני משוכנע שהסכם הוא דבר הכרחי, אבל אני עדיין לא בטוח אם נגיע אליו".

 

אתמול הביעו ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, וכמה ממנהיגי האיחוד, ביטחון מחודש בכך שביכולתם להבטיח הסכם ברקזיט, אך שני הצדדים עדיין חלוקים בנוגע לאופן הטיפול בגבול היבשתי היחיד ביניהם, שבין הפרובינציה הבריטית של צפון אירלנד, ואירלנד. הרעיון הוא להגיע לתוכנית מוכנה שתבטיח כי ברגע שבריטניה תעזוב את האיחוד לא יהיה גבול "קשה" בין צפון אירלנד והרפובליקה של אירלנד.

 

מישל ברנייה מישל ברנייה צילום: רויטרס

 

מיי אותתה גם שתשקול להאריך את תקופת המעבר "בסדר גודל של כמה חודשים" לאחר המועד המיועד לעזיבת בריטניה את האיחוד בחודש מרץ.

 

שר האוצר הבריטי פיליפ האמונד אמר לפני כשבוע כי נותרו "עוד כמה פערים עמוקים" בין שני הצדדים שצריך לפתור. לדבריו, "הנציבות האירופית מעורבת עכשיו, ישנה תחושה של דחיפות ונראה ששני הצדדים מנסים להגיע לפריצת דרך ולפתור את הבעיות הסבוכות הללו. אך איני רוצה להעביר את הרושם שרמת המורכבות של הבעיות הסתדרה. ישנם עדיין כמה פערים עמוקים בינינו, אך כן יש תחושה ברורה יותר שאנחנו עובדים יחד על הבעיות המשותפות שאנחנו מנסים לפתור".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x