• תפריט
שוקי חו"ל

"הבנקים בארה"ב לא התאוששו מהמשבר ועדיין בתמחור חסר"

לדברי אנליסט הבנקים של אופנהיימר, הבנקים האמריקאיים השתחררו מהקנסות שגררו מ־2008 ולאור הקלות ברגולציה, צפויה להם צמיחה

דרור רייך 22:0213.09.17

"רווחי הבנקים האמריקאיים עשויים ליהנות מאוד מרפורמת המס שעליה הכריז הנשיא דונלד טראמפ", אמר ל"כלכליסט" כריס קוטובסקי, אנליסט הבנקים של אופנהיימר שהגיע לביקור בישראל.

 

 

"אין ספק שמניות הבנקים האמריקאיים נסחרות עדיין בתמחור חסר עמוק מתחת לממוצע מדד S&P 500", הסביר. "בשל אופיו המגזר הפיננסי אמור להיסחר בדיסקאונט על הממוצע של S&P 500, אך עוצמת תמחור החסר כיום מהווה הזדמנות השקעה במניות הבנקים". באופנהיימר סבורים כי תמחור בנק אוף אמריקה וסיטיגרופ אטרקטיבי במיוחד ומעניקים להם מחיר יעד של 30 דולר ו־81 דולר בהתאמה.

 

מגזר הפיננסים הוא השלישי בגודלו ב־S&P 500 עם משקל של 14% בו. הבנקים מהווים כ־50% משווי המגזר. רמת התמחור בענף היא הנמוכה מכל 11 המגזרים במדד, הן במכפיל הרווח והן במכפיל ההון העצמי.

 

הסיבה המרכזית לרמות התמחור הנמוכות היא ככל הנראה הרגולציה הגבוהה, שמכבידה על הביצועים, במיוחד בעשור האחרון, לאחר המשבר הפיננסי העולמי. "רמות הריבית והתשואות הנמוכות הן מאתגרי המגזר הפיננסי, אך רמת הרווח האבסולוטי של הבנקים מהריבית טיפסה בשנה האחרונה, לאחר שהיתה נמוכה כמה שנים", הוסיף קוטובסקי. ואכן, שיעור הרווח הממוצע מהריבית בששת הבנקים הגדולים בארה"ב עומד על 2.7%, רמה גבוהה ביחס לתשואות האג"ח הממשלתיות — 2.1% ל־10 שנים.

 

"השיפור ברווחיות הבנקים מהריבית נובע בעיקר מהצמיחה בהלוואות", ציין אנליסט הבנקים של אופנהיימר. "אולם הבנקים מקפידים לשמור על איכות האשראי, ובשונה מבעבר, ישנו שיעור נמוך היסטורית של הפרשות לחובות מסופקים".

 

בנק אוף אמריקה בנק אוף אמריקה צילום: שי סלינס

 

לצד זאת סובלים הבנקים האמריקאיים, בעיקר הגדולים שבהם, מחולשה ממושכת בפעילות מוטת שוקי ההון — בנקאות השקעות, ברוקראז', חיתום בהנפקות אג"ח, אקוויטי ומסחר ברבעון האחרון.

 

"אף שכלל הבנקים האמריקאיים לא מציגים בשלב זה צמיחה מהותית בהכנסות, ניכר שיפור ברווחיותם בשנתיים האחרונות", אמר קוטובסקי. "זאת נוכח ירידה ניכרת בהוצאות משפטיות הקשורות לקנסות בשל חטאי משבר 2008 והתייעלות במבנה ההוצאות", סיכם קוטובסקי. "גם החלפת השלטון וצפי להקלות ברגולציה בהמשך הם איתות חיובי".

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x