שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

מידרוג על מזרחי טפחות: המיזוג עם אגוד יתרום למימוש התוכנית האסטרטגית של הבנק

הדו"ח של חברת הדירוג משקף למזרחי טפחות דירוג חוב לזמן ארוך ברמה של Aaa עם אופק יציב, מה ששקול בסולם הדירוג לדירוג הגבוה ביותר שקיים בחברת מעלות: AAA

רעות שפיגלמן 19:1110.09.17

"בטווח הזמן הבינוני - ארוך, עשויה התחרות במערכת הבנקאית להתגבר, ולהערכתנו היא תתבטא בשחיקה מסוימת בנתחי השוק של שני הבנקים הגדולים", כך ציינה חברת הדירוג מדרוג, במסגרת דו"ח דירוג שפורסם היום (א') על בנק מזרחי טפחות.

 

בהמשך ציינו מדרוג כי קיימת אי ודאות גבוהה לגבי מידת ההצלחה של מהלך הפרדת כרטיסי האשראי, בהקשר של תרומתו והשפעתו על רמת התחרותיות, כמו גם לגבי תרומתו של מאגר נתוני אשראי.

 

במדירוג סיכמו את מחולל התחרות העיקרי וציינו "להערכתנו, בטווח הזמן הארוך מחולל התחרות העיקרי יהיה החדשנות, כאשר בנקים שלא יתאימו את המודל העסקי עשויים לחוות שחיקה בפרופיל העסקי".

 

על הדו"ח חתומים אבי בן-נון, ראש תחום מוסדות פיננסיים במידרוג ועומר פורמרברג, אנליסט בכיר.

 

אלדד פרשר, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות אלדד פרשר, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות צילום: עמית שעל

 

 

הדו"ח משקף למזרחי טפחות דירוג חוב לזמן ארוך ברמה של Aaa עם אופק יציב, מה ששקול בסולם הדירוג לדירוג הגבוה ביותר שקיים בחברת מעלות: AAA.

 

זו הפעם הראשונה שבנק מזרחי טפחות מדורג על ידי שתי חברות דירוג במקביל, ובכך הוא מצטרף לבנק הפועלים ולבנק לאומי שאף הם מדורגים ברמת דירוג זהה על ידי שתי חברות הדירוג הפועלות בישראל.

 

הדו"ח מתייחס גם לסוגיית המיזוג האפשרי עם בנק אגוד, ובהקשר זה מעריכים במידרוג כי מהלך כזה ישפר את תמהיל תיק האשראי של מזרחי טפחות ויתמוך בפרופיל העסקי שלו, תוך "עלייה מתונה בלבד במדדי סיכון התיק".

 

במידרוג מעריכים שמיזוג שכזה יתרום למזרחי טפחות במימוש תוכניתו האסטרטגית לחיזוק וביסוס בתיק האשראי המסחרי (SME) לעסקים קטנים ובינוניים, זאת "כתלות ביכולת מזרחי טפחות למזג את אגוד ולהכיל את התרבות הארגונית והיעילות התפעולית - בפרט בהיבטי כוח אדם ומערך המחשוב - של אגוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x