$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

רשמית: איל דשא מונה ליו"ר ישראכרט

חברת כרטיסי האשראי שבשליטת בנק הפועלים הודיעה על מינויו של דשא, סמנכ"ל הכספים היוצא של טבע. היו"ר היוצא, רונן שטיין, המשנה למנכ"ל פועלים, פרש מהתפקיד בעקבות האיסור שהטיל בנק ישראל על כפל המשרות

רעות שפיגלמן 13:4421.06.17

עכשיו זה רשמי: איל דשא, סמנכ"ל הכספים היוצא של טבע, מונה ליו"ר קבוצת ישראכרט - הוא ייכנס לתפקיד ב-1 ביולי. כך הודיעה לפני זמן קצר חברת כרטיסי האשראי שבשליטת הבנק הפועלים. דבר מינויו המיועד של דשא לתפקיד נחשף ב"כלכליסט" בסוף חודש אפריל.  

דשא כיהן בתשע השנים האחרונות בשורה של תפקידים בכירים בהנהלת טבע, כסמנכ"ל כספים וכנשיא. דשא אף כיהן כמנכ"ל זמני של חברת התרופות הישראלית בין אוקטובר 2013 לפברואר 2014. דשא יחליף בתפקידו את רונן שטיין, משנה למנכ"ל בנק הפועלים, חבר הנהלה ומנהל החטיבה הקמעונאית של הבנק. 

 

דירקטוריון ישראכרט נדרש לאתר מועמד אחר לתפקיד היו"ר במקומו של רונן שטיין עד סוף אפריל 2017, לנוכח הנחייה של המפקחת על הבנקים חדווה בר. ההנחיה אוסרת על יו"ר הדירקטוריון של חברות כרטיסי האשראי לכהן במקביל כנושא משרה בבנק שהוא בעל שליטה באחת משתי חברות כרטיסי האשראי ישראכרט ולאומי קארד. זאת בשל ניגוד עניינים פוטנציאלי הטמון בסיטואציה, נוכח מהלך היפרדותה הצפוי של ישראכרט מבעל השליטה שלה - במקרה של ישראכרט, בנק הפועלים כאמור.

 

מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו אמר על המינוי: "אני מאחל בהצלחה לאיל דשא בתפקידו כיו"ר קבוצת ישראכרט. אני בטוח שנסיונו הרב בניהול חברות בתחום הבנקאות,במימון ובשוק ההון ישרתו את החברה ויתרמו להזדמנויות העומדות בפניה". דירקטוריון ישראכרט הודה לרונן שטיין, היו"ר היוצא, "על תרומתו הרבה לחברה תוך ביסוס מובילות הקבוצה ושיפור רווחיותה, הובלת הערכות הקבוצה בתחום הטכנולוגי ולבנייה ויישום של תוכנית אסטרטגית לשנים הבאות".  

 

דשא מונה בשנת 2008 כסמנכ"ל כספים בטבע ובשנת 2012 הפך לסמנכ"ל הכספים הבכיר בחברה. בין אוקטובר 2013 לפברואר 2014 כיהן דשא בנוסף כמנכ"ל זמני של ענקית התרופות, בעקבות פיטורי ג'רמי לוין, ואף התמודד לתפקיד מנכ"ל קבוע - תפקיד אותו הפסיד לארז ויגודמן. הוא חזר לתפקידו כסמנכ"ל בכיר ומנהל כספים ראשי של טבע בפברואר 2014, תפקיד שבו נותר עד היום.

 

בין השנים 2000 ל-2008 כיהן כסמנכ"ל בכיר וסמנכ"ל הכספים של צ'ק פוינט. בין השנים 1996 ל-2000, כיהן דשא סמנכ"ל הכספים של סייטקס ולפני כן, בין השנים 1989 ל-1996 שימש כמשנה לסמנכ"ל הכספים של טבע. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה (B.A) ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון, שניהם מהאוניברסיטה העברית.

 

דשא עוזב את טבע באחת התקופות הקשות שלה, כאשר היא עומדת עם חוב עצום של 37 מיליארד דולר - חוב גבוה יותר משווי השוק של החברה, העומד על כ-32 מיליארד דולר. בהתאם, דשא משאיר את טבע במינוף הגבוה ביותר בכל תולדותיה. החוב גוייס בסדרה של הנפקות אג"ח לצורך מימון רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן ב-40 מיליארד דולר. העסקה הושלמה בקיץ 2016.

  

איל דשא איל דשא צילום: ראובן קפוצינסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x