$
בורסת ת"א

חתימה של אישה אחת מפרידה בין אקסטל לבין 893 מיליון דולר

חברת הנדל"ן האמריקאית של גארי בארנט הציגה אמש דו"ח מפורט לגבי ההתקדמות עם הבנקים המממנים שלה. אישור סופי לקבלת הכסף עדיין לא הגיע. אקסטל: "החתימה טכנית בלבד, תתקבל בקרוב"

אורן פרוינד 09:5601.09.16

שוב הגיע המועד האחרון לסגירת הסכם המימון החשוב של חברת אקסטל ושוב היא אינה מדווחת על חתימה סופית. חברת הנדל"ן האמריקאית של גארי בארנט שגייסה בישראל 1.65 מיליארד שקל וסובלת ממצוקת נזילות קשה - בעקבות משבר דירות היוקרה בניו יורק - הציגה אמש למשקיעים בת"א דו"ח מפורט לגבי ההתקדמות עם הבנקים המממנים שלה. אישור סופי לקבלת הכסף עדיין לא הגיע.  

אקסטל, שמנסה כבר קרוב לשנה וחצי לקבל חבילת מימון חשובה של כ-900 מיליון דולר על פרויקט דירות היוקרה One Manhattan Square - OMS בניו יורק, דיווחה היום כי חסרה לה חתימה אחת בלבד בכדי לקבל את הכסף. בדיווח של אקסטל יש חדשות טובות לגבי הסכם המימון עם קונסרציום בנקאי בראשות דויטשה בנק שהעניק הסכמה מלאה להענקת ההלוואה, אולם הוא עדיין לא נחתם סופית ומותנה כעת בהסכם הלוואת המזנין עם חברת RXR האמריקאית.

 

החדשות הטובות הן שקונסרציום בנקאי בראשות דויטשה בנק והבנק הסיני Commercial Bank of China והתאגיד האמריקאי Natixis Real Estate Capital LLC , חתמו על הענקת הלוואה של 500 מיליון דולר (בדיווח הקודם דובר על הלוואה של 550 מיליון דולר שכעת שונה מסיבה לא ברורה) עבור פרויקט OMS לתקופה של שלוש שנים בתנאי ריבית טובים.

 

מדובר בריבית של libor +3.5% שתעלה לריבית של libor + 4.5% עם תחילת הבנייה הממשית של הפרויקט. היקף ההלוואה יוכל לגדול ב-250 מיליון דולר נוספים במהלך תקופה של 9 חודשים לאחר החתימה הסופית, עדיין לא ברור באיזה תנאים ולנוכח אילו דרישות.

 

על פניו נראה כאילו אקסטל הצליחה לעבור מעל משוכת הנזילות שלה, אלא שהכסף עצמו עדיין לא נכנס וההסכם עצמו עדיין לא סגור סופית. הוא מותנה כעת בחתימה על הסכם המימון עם חברת הנדל"ן RXR שצפויה להעניק הלוואת מזנין של 463 מיליון דולר (חלקה של אקסטל 393 מיליון דולר) לחברה משותפת של אקסטל וגארי בארנט (שמחזיקה בשני נכסים של אקסטל ובנכס אחד של בארנט בניו יורק).

 

עד שההלוואה של RXR לא נסגרת סופית - הסכם המימון מול הבנקים האמריקאים לא ייכנס לתוקף וחבילת מימון של 893 מיליון דולר עבור אקסטל עומדת בהמתנה.

 

מה שמפריד בין אקסטל לבין הכסף היא חתימה אחת של אשה אחת אמריקאית בעלת קרקע של פרויקט האדסון יארד בניו יורק (פרויקט של דירות להשכרה) שככל הנראה עדיין לא חתמה על ההסכם הסופי כיוון שישנן בעיות טכניות עם הרישום של הקרקע בטאבו האמריקאי. עד שהגברת לא תחתום על ההסכם עם RXR כל הכסף עבור אקסטל נמצא כרגע בהמתנה.

 

באקסטל ציינו כי " החברה בדעה כי החתימה הבודדת של אחד המחכירים כאמור תתקבל בקרוב וחתימה זו הינה טכנית בלבד". ביום שני הקרוב יגיע הבעלים של החברה גארי בארנט לאסיפת מחזיקי האג"ח בישראל כשהוא מקווה עד אז לסגור סופית את כל החתימות ולספק חדשות טובות למחזיקים הישראלים המודאגים.

  

גארי בארנט גארי בארנט צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x