$
בורסת ת"א

למחזיקי האג"ח של אקסטל נגמרה הסבלנות: מכנסים אסיפת חירום ב-5 לספטמבר

חברת הנדל"ן האמריקאית, המתקשה לסגור הסכם מימון של 600 מיליון דולר, מדאיגה את מחזיקי האג"ח הישראלים; הבעלים של החברה, גארי בארנט, צפוי להגיע לישראל ולהיות נוכח באסיפה

אורן פרוינד 14:3823.08.16

מחזיקי האג"ח הישראלים של חברת הנדל"ן אקסטל מכנסים אסיפת חירום ב-5 לספטמבר בכדי לדון במצבה הנוכחי של החברה. הבעלים האמריקאי של החברה גארי בארנט צפוי להגיע לישראל ולהיות נוכח באסיפה בכדי להעניק למנהלי ההשקעות הישראלים עדכון לגבי מצב הנזילות של החברה וההתקדמות של הפרויקטים שהיא בונה בניו יורק.

 

אקסטל, אחת מחברות הנדל"ן הגדולות בניו יורק שגייסה בישראל 1.65 מיליארד שקל מכספי הפנסיה הישראליים, נמצאת במצוקת מזומנים לנוכח מצבו הבעייתי של שוק דירות היוקרה בארה"ב. אגרות החוב שלה רשמו ירידות שערים של עשרות אחוזים מאז הונפקו בישראל בשנים 2014-2015 ונסחרות היום בתשואות לפדיון דו ספרתיות.

 

גארי ברנט נשיא ומייסד אקסטל גארי ברנט נשיא ומייסד אקסטל צילום: בלומברג

 

החברה מתקשה לגייס כספים לצורך השלמת הפרויקטים שלה בניו יורק מאחר והבנקים האמריקאים סגרו את הברז לפרויקטים של דירות יוקרה. הסיבה שהמחזיקים כינסו אסיפת חירום היא דחייה מתמשכת של הסכם מימון לפרויקט דירות היוקרה One Manhattan Square, הסכם מימון חשוב מאוד לאקסטל שבמידה רבה ייקבע האם עליה להתחיל בהליך של מימוש נכסים או בתרחיש חיובי יוציא אותה ממשבר הנזילות שלה ויוכיח שיש באפשרותה להמשיך ולגייס כספים למרות המצב בשוק.

 

אקסטל כבר סיכמה עם קונסורציום בנקאים על חבילת מימון ראשונית של 600 מיליון דולר (מתוך הלוואה כוללת של 830 מיליון שקל) בהובלת דויטשה בנק אולם החתימה הסופית טרם בוצעה. ב-15 לאוגוסט הייתה אמורה אקסטל לדווח סופית על חתימת ההסכם אלא ששוב היא האריכה את המועד האחרון להלוואה עד לסוף אוגוסט.

 

כלומר, האסיפה של המחזקים בישראל תהיה לאחר המועד האחרון להשלמת הסכם המימון ובמידה שאקסטל אכן תסגור את העסקה, ייתכן והאסיפה תבוטל. אם היא לא תסגור את הסכם המימון עד אז, סביר להניח שהטונים באסיפה יהיו צורמים יותר וייתכן כי בארנט אף יבטל את הגעתו לישראל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x