$
בורסת ת"א

מויליפוד לעדי צים: גיל הוכבוים מונה לסמנכ"ל כספים באס.אר אקורד

אס.אר אקורד מנסה כיום לשקם את עסקיה אחרי חקירת הלבנת הון - ויתכן כי יוגש נגדה כתב אישום. ויליפוד נחקרת כיום על ידי רשות ניירות ערך

גיל קליאן 12:5609.08.16

גיל הוכבוים, שהועסק בעבר בשלל תפקידי ניהול בקבוצת ויליפוד של האחים ויליגר, מונה לסמנכ"ל הכספים של חברת האשראי החוץ בנקאי אס.אר אקורדשל עדי צים. כך הודיעה אתמול (ב') החברה.

 

המינוי של הוכבוים מגיע כאשר החברה נמצאת בעיצומה של חקירת מעורבותה לכאורה בפרשת הלבנת ההון של יצחק ואזנה - פרשה במסגרתה הוגש כתב אישום נגד ואזנה ו-7 חברות שבשליטתו, בגין עבירות מס, מרמה והלבנת הון בהיקף עצום של כ-1.3 מיליארד שקל על פני מספר שנים. 

מה דעתך על מניית אס אר אקורד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

יחד עם ואזנה נעצרו כ-20 מעורבים, ביניהם עדי צים. צים שוחרר למעצר בית לאחר שבוע. צים מופיע כעד תביעה בכתב האישום נגד ואזנה. ברשות המסים שוקלים האם לזמנו לשימוע בטרם הגשת כתב אישום על סיוע לעבירות מס והלבנת הון.

 

גם ויליפוד - החברה אותה עזב הוכבוים - מצויה בעיצומה של חקירה, מצד רשות ניירות ערך. בעל השליטה בויליפוד, גרגורי גורטובוי, נעצר בפברואר האחרון, בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות דיווח כדי להטעות משקיע סביר, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון.

 

אס.אר אקורד מנסה בימים אלה להחזיר את עסקיה למסלול רגיל. לפני כבוע דיווחה החברה כי "הצליחה החברה לגרום לכך שחשבונות החברה וכן ציוד הקלטות ומערכות מחשוב, כספים והמחאות אשר נתפסו על ידי המשטרה שוחררו וכן הגיעה להסכמות על המשך הפעילות אל מול הבנקים".

 

עדי צים עדי צים צילום: תומי הרפז

בטל שלח
    לכל התגובות
    x