$
משפט

אישומים בהלבנת ההון באס.אר אקורד

ל"כלכליסט" נודע שרשות המסים תגיש כתבי אישום נגד שניים מהחשודים, בני הדודים איציק וליאור וזאנה

תומר גנון וזוהר שחר לוי 08:0524.07.16

כתבי אישום ראשונים בחשד להלבנת הון בהיקף עשרות מיליוני שקלים באמצעות חברת האשראי החוץ־בנקאי הבורסאית אס.אר אקורד שבשליטת עדי צים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי היחידה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים תגיש בימים הקרובים כתבי אישום נגד שניים מהחשודים, בני הדודים איציק וליאור וזאנה. ברשות שוקלים להעמיד לדין גם את צים עצמו, אך הדבר ייעשה בכפוף לשימוע.

 

חשודים נוספים בפרשה הם עובדים ומנהלים בחברות כוח האדם מוקד אריק, יהלום, בטר קלין, א.מ לימה ול.ש, שהוציאו לכאורה כספים במרמה מהמדינה. עם העובדים הנוספים של אס.אר אקורד שנחקרו בפרשה נמנה מנכ"ל החברה אודי ניר.

עדי צים. שוקלים לזמנו לשימוע עדי צים. שוקלים לזמנו לשימוע צילום: תומי הרפז

 

לפי החשד, הוצאת הכספים מקופת המדינה נעשתה בדרכים מגוונות כמו ניפוח שווי עסקאות והפקה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות מול רשויות המסים ומצגי שווא שסייעו להוציא קצבאות ביטוח לאומי עבור עובדים שקיבלו שכר במקביל. בהמשך הולבנו כספי המרמה באמצעות פריטת צ'קים באס.אר אקורד.

 

בצוות החקירה המשותף של רשות המסים והמשטרה טוענים כי צים ידע שמקור הכספים בעבירות ואף ייעץ למעורבים בנושא. במהלך דיוני הארכות המעצר בפרשה נחשף כי לצים הושמעו במסגרת חקירתו הקלטות של האזנות סתר שבהן הוא נשמע משוחח עם איציק וזאנה.

 

צים עצמו דחה במהלך הדיונים את כל החשדות נגדו: "אין להם עליי כלום, אין הוכחה ואני משתף פעולה מעל ומעבר. בית המשפט יראה שההר לא הוליד גם יתוש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x