$
משפט

אס.אר. אקורד: הקפאת החשבונות עלולה למוטט את החברה

המדינה ערערה למחוזי על ההחלטה להסיר את צווי ההקפאה מחשבונות אס.אר. אקורד של עדי צים, ועד להחלטה בערעור לא ישוחררו הכספים

זוהר שחר לוי ותומר גנון 12:5930.06.16

המדינה מערערת על החלטת בית המשפט להסיר את צווי ההקפאה שהוטלו על אס.אר. אקורד במסגרת פרשת הלבנת ההון בה מעורב בעל השליטה עדי צים. בחברה הציבורית טוענים מנגד כי "הקפאת החשבונות עלולה למוטט את החברה ולגרום לסחרור במצבה כאפקט של כדור שלג".

 

 

 

במסגרת פרשת הלבנת ההון בה מעורב צים, תפסה המשטרה מיליוני שקלים הן בחשבונות של החברה הציבורית שבשליטתו, אס.אר.אקורד והן בחשבונותיו הפרטיים.

  

במרכז החקירה עומד חשד שחברות כוח אדם קטנות ביצעו הונאת מס וביטוח לאומי בהיקף ל כ-200 מיליון שקל, כאשר עשרות מיליוני שקלים מתוכם הולבנו באס.אר.אקורד. צים נעצר בשבוע שעבר, מעצרו הוארך ולפני מספר ימים הוא שוחרר למעצר בית.

  

בתחילת השבוע פנתה החברה הציבורית וביקשה מבית המשפט להסיר את צווי ההקפאה שהוטלו על 227 מיליון שקל בחשבונותיה וסכום נוסף של כ-105 מיליון שקל שצברה ביתרת הלוואות. בית המשפט השלום בראשון לציון נענה לבקשה והורה על הסרת הצווים בכפוף להפקדה של 15 מיליון שקל.

 

עדי צים (ארכיון) עדי צים (ארכיון) צילום: תומי הרפז

  

במקביל פנה צים עצמו לבית המשפט, באמצעות עוה"ד רונן מאיר ואפרת טרוים, וביקש להסיר גם את צווי ההקפאה מהחשבונות של החברות הפרטיות שלו וכן מחשבונות הבנק הפרטיים שלו. גם לכך נענה בית המשפט והורה על הסרת הצווים מהחשבונות, בהם נתפס סכום של 6.3 מיליון שקל, בתמורה להפקדה של 3.5 מיליון שקל.

 

"האשראי של החברה הינו אשראי לזמן קצר"

 

כעת, מערערת כאמור המדינה לבית המשפט המחוזי מרכז שבלוד על ההחלטה להסיר את צווי ההקפאה מחשבונות החברה הציבורית אס.אר. אקורד ובינתיים, עד להחלטה בערעור לא ישוחררו הכספים.

  

בעקבות הערעור וכן בעקבות אותה החלטת ביניים מדווחת החברה כי "הקפאת החשבונות עלולה למוטט את החברה". לפי הדיווח, "כל יום שחולף והחשבונות מוקפאים גורמים נזקים אדירים לחברה... הקפאת חשבונות הבנק עלולה לגרום לסחרור במצבה של החברה כאפקט של כדור שלג".

  

עוד מצוין כי האשראי של החברה הוא אשראי לזמן קצר ואין לדעת האם יחודשו מסגרות האשראי שלה. "ככל שהזמן חולף", נכתב, "ולא מתקיימת פעילות עסקית שגרתית, בייחוד ביצוע של עסקאות חדשות מחד והקפאת חשבונות הבנק מאידך, מצבה של החברה מתדרדר מרגע לרגע כאשר אין בידי החברה את היכולת, לאור אי הוודאות הגבוהה אשר אין לחברה השפעה עליה, לדעת היכן וכיצד ייעצר כדור השלג המתגלגל אשר פוגע בחברה".

  

החברה מוסיפה כי נכון למועד זה, בשל הקפאת חשבונות הבנק, אין לה גם יכולת להפקיד את הכסף, בגובה 15 מיליון שקל, כפי שהתבקשה על ידי בית המשפט. "אין לדעת אם לחברה יהיו את המקורות להזרמת הסך האמור אף אם ההקפאה של חשבונות הבנק תסתיים", נכתב. "יצוין כי החברה פועלת על מנת להשיג מקורות מימון אחרים אף כי כעת למט הבנקים ובעל השליטה לחברה אין מקורות מימון אחרים".

  

ההליכים בחברה, כך לפי דיווחה, הובילו אותה לפעול למינוי יועץ שיסייע לה בהתנהלות מול הבנקים על מנת להביא להחזרת הפעילות בחשבונות הבנק במידה ותבוטל הקפאת החשבונות. בנוסף הוחלט בחברה למנות יועץ חיצוני שיסייע לחברה בביצוע גביית חובות וכן נשכרו עורכי דין נוספים לטיפול במצב הסבוך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x