$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

תל אביב סגרה ביציבות; מניית דסק"ש עלתה ב-2.2%

ת"א 25 עלה ב-0.1% ות"א 100 התחזק ב-0.2%. מחזור המסחר עמד על 837 מיליון שקל. טבע איבדה 0.5% מערכה לאחר שדיווחה כי השלימה הנפקת אג"ח של 15 מיליארד דולר בניו יורק; טאואר איבדה 2.6% לאחר חוזה חדש

כתבי שוק ההון 17:2819.07.16

ת"א 25 ת"א 100 בנקים

 

בהכנת הכתבה השתתפו: מיקי גרינפלד, גיל קליאן ואמיר רוזנבאום

 

17:25 - המסחר בתל אביב נחתם ביציבות. ת"א 25 עלה ב-0.1% ות"א 100 התחזק ב-0.2%. מחזור המסחר עמד על 837 מיליון שקל.

 

15:45 - מדד ת"א בנקים מוסיף בשעה זו ב-0.7% לערכו בהובלת פועלים, לאומי ודיסקונט שעולים בלמעלה מ-0.5% ומרכזים מחזורי מסחר גבוהים.

 

15:30 - הדולר נחלש ב-0.1% מול השקל והשער היציג נקבע על 3.86 שקלים. היורו שמר על יציבות מול המטבע הישראלי ושערו היציג נקבע על 4.26 שקלים. בעולם, היורו נסוג אל מול הדולר ב-0.4% והצמד נסחר תמורת 1.10 דולר ליורו.

 

במחלקת המחקר של FXCM‏ ישראל מציינים: "ניסיון ההפיכה בטורקיה כבר מאחורינו וחלק מהנכסים פשוט תיקנו אתמול את המהלך שבוצע ביום שישי עם פרסום הדיווחים הראשונים על ניסיון ההפיכה. גם בהמשך השבוע היומן הכלכלי צפוי להיות דליל למדי ועל כן התנודתיות בשוק המט"ח ובשוק הפיננסי עשויה להיות מתונה למדי".

 

 צילום: בלומברג

 

 

15:20 - מזור רובטיקהעולה ב-2% במחזור של 9.6 מיליון שקל לעומת מחזור ממוצע של 2.7 מיליון שקל.

 

 

15:00 - חברת כוח האדם תיגבור דיווחה על מכירת בית האבות לב חיפה. החברה לא דיווחה על סכום המכירה, אך ציינה כי המכירה תסב לה הפסד של 3 מיליון שקל. החברה לא דיווחה מי הרוכש של הנכס, אך העריכה כי הפסד ההון כנגד הנכס יירשם בדו"חות החברה לרבעון השני.

 

14:10 - דסק"ש שעולה ב-4% מרכזת מחזור של 3.3 מיליון שקל זאת לעומת מחזור ממוצע של 1.1 מיליון שקל. נזכיר כי החברה צפויה לרשום רווח הון של 690 מיליון שקל כתוצאה ממכירת מניותה באדמה לכמצ'יינה הסינית.

מה דעתך על מניית דיסקונט השקעות:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

13:15 - דלק מבקשת למכור את תחנת הכוח באשקלון ב-200 מיליון שקל. מדובר באחת מתחנות הכוח הפרטיות הוותיקות שפועלות בישראל עם הספק של כ-87 מגה וואט. הקבוצה בונה בימים אלה תחנת כוח נוספת במתקן ההתפלה בשורק שגם היא מועמדת למכיר.

 

למרות המכירה הסיטונאית של תחנות הכוח של הקבוצה דלק תמשיך להיות בקשר עסקי עם כולן ולו בשל העובדה שהיא משמשת בין השאר כספקית הגז היחידה לעל השוק המקומי. דלק מחזיקה באמצעות דלק קידוחים ואבנר 31.25% ממאגר תמר (בחלוקה שווה בין השותפויות) והיא חתומה על חוזים לאספקת גז מול כל תחנות הכוח, אלו שהיו בבעלותן ונמכרו או ימכרו, ואלו שלא.

 

יצחק תשובה בעל השליטה בדלק יצחק תשובה בעל השליטה בדלק צילום: ראובן שוורץ

 

12:10 - קבוצת מרחשפה מערכת לגילוי פעולות טרור ברשת: בדגש על פעילות הסייבר של דאע"ש. המערכת פותחה על-ידי אתנה, חברה בת של קבוצת מר שהוקמה על ידי שבתאי שביט. מערכת CIFER מבית קבוצת מר עושה שימוש במערכות לומדות ובניתוח טקסטואלי חזותי אונטולוגי לצורך ניתוח וניטור פעילות טרור באינטרנט.

מה דעתך על מניית מר:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

11:00 - מריל לינץ': גילויי הגז במצרים לא יפגעו בביקוש ליבוא מישראל. בנק ההשקעות מיפה את כל מאגרי הגז באיזור, וצופה כי הביקוש המצרי יעלה על ההיצע ושכמות הגז במאגרי ישראל תשלש עצמה. עוד מעריך הבנק כי השווי הנקי של נכסי דלק יכפיל עצמו עד 2020.

 

מניות הגז נסחרות כעת בעליות שערים: ישראמקועולה ב-0.9%, רציו נסחרת ביציבות ואבנר יורדת ב-0.2%.

 

 צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

 

10:10 - אודיו-פיקסלס, ספקית עולמית לרכיבי רמקול, הודיעה על בחירתה בטאואר-ג'אז, יצרנית השבבים, כיצרנית הדור הראשון של רכיב רמקול בטכנולוגיית MEMS מתקדמת.

 

ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר צילום: עמית שעל

 

9:45 - הבורסה בת"א פותחת בירידות קלות: המדדים ת"א 25 ות"א 100 נחלשים ב-0.1%. טבע יורדת ב-0.6% ופריגומאבדת 1.2% מערכו.

 

08:40 -  טבע השלימה גיוס אג"ח בסך של 15 מיליארד דולר. יצרנית התרופות הנפיקה 6 סדרות אג"ח לטווחים שונים החל משנתיים ועד ל-30 שנה בריבית ממוצעת של 2.6% ומח"מ ממוצע של 9.5 שנים. טבע מתכננת לגייס השבוע סכום נוסף של 5 מיליארד דולר בבורסות אירופה.

 

הנפקת האג"ח של החברה הישראלית נועדה לצורך מימון החלק הארי בעסקת אלרגן.

 

טבע טבע

 

08:30 - הבורסה בת"א תפתח את יומו השלישי של שבוע המסחר על רקע העליות בבורסות וול סטריט אמש. המדדים המובילים הנסחרים בבורסות בניו יורק ננעלו אמש בעליות שערים של עד 0.5%.

 

המסחר באחוזת בית ננעל אתמול ביציבות כאשר מניית אפריקה ישראל שעלתה אתמול ב-7.2% תמשיך לרכז עניין רב היום. זאת לאחר שבעל השליטה, לב לבייב, בדרך לרכוש מכספו האישי את מניות השליטה באפי פיתוח מאפריקה ישראל תמורת 550 מיליון שקל. הסכום ישמש לפירעון חלק מהחוב של אפריקה למחזיקי האג"ח שלה.

 

הבורסה לניירות ערך הבורסה לניירות ערך צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
  לכל התגובות
  x