$
בורסת ת"א

טבע השלימה גיוס אג"ח בסך של 15 מיליארד דולר

הנפקת האג"ח זכתה לביקושים אדירים של 70 מיליארד דולר; טבע הנפיקה 6 סדרות אג"ח לטווחים שונים החל משנתיים ועד ל-30 שנה בריבית ממוצעת של 2.6% ומח"מ ממוצע של 9.5 שנים

שירות כלכליסט 07:4119.07.16

יצרנית התרופות טבע השלימה אמש (ב') גיוס של 15 מיליארד דולר בהנפקה של איגרות חוב, זאת לאחר שזכתה לביקושי ענק של 70 מיליארד דולר.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
50% 0% 50%

הנפקת האג"ח של החברה הישראלית נועדה לצורך מימון החלק הארי בעסקת אלרגן, כאשר טבע תממן כ-20 מיליארד דולר מתוך סכום הרכישה העומד על 40.5 מיליארד דולר באמצעות אגרות חוב. טבע הנפיקה 6 סדרות אג"ח לטווחים שונים החל משנתיים ועד ל-30 שנה בריבית ממוצעת של 2.6% ומח"מ ממוצע של 9.5 שנים. יצרנית התרופות מתכננת לגייס השבוע סכום נוסף של 5 מיליארד דולר בבורסות אירופה.


 

איל דשא, מנהל הכספים הראשי של טבע, מסר כי: "רמת הביקושים, אשר היתה גדולה במספר פעמים מהיקף ההנפקה, כמו גם המחירים האטרקטיביים, הם עדות לחוזקה הפיננסי של טבע והמוניטין הרב שיש לה בעיני המשקיעים."  

 

הבנקים שליוו את טבע בעסקה, שהפכה להיות השלישת בגודלה מתחילת השנה בבורסות בניו יורק, הם בנק אוף אמריקה מריל לינץ' בארה"ב, ברקליס ו־BNP פאריבה שאחראים על אירופה, וכן קרדיט סוויס, HSBC ומיזוהו פייננשל גרופ.  

איל דשא, מנהל הכספים של טבע איל דשא, מנהל הכספים של טבע צילום: אוראל כהן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x