$
בורסת ת"א

הישראלים אוהבים לקנות: עזריאלי צמחה ב-7% ברבעון הראשון

הרווח הנקי עמד על 672 מיליון שקל, לעומת 188 מיליון שקל ברבעון המקביל. העלייה ברווח מיוחסת בעיקר להורדת מס החברות, ושיערוכי נדל"ן

אורן פרוינד 08:1825.05.16

הנתון שפרסם בנק ישראל בשבוע שעבר על עלייה של 4% בצריכה הפרטית בישראל, הפתיע את הציבור הישראלי שנאבק על יוקר המחייה, אולם את מנהלי חברות הקניונים הגדולות הוא ממש לא הפתיע. הנתון הזה בא לידי ביטוי היטב בדוחות של חברת הקניונים והמשרדים עזריאלי, שדיווחה הבוקר (ד') על תוצאות כספיות לרבעון הראשון.

 

קבוצת הנדל"ן דיווחה על NOI של 319 מיליון שקל, עלייה של 7%. מדד ה-NOI בנכסים זהים עלה ב-3%. ה-FFO של הקבוצה עמד על 232 מיליון שקל, עלייה של 13% לעומת רבעון מקביל.

מה דעתך על מניית עזריאלי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עזריאלי הצליחה לעשות את זה בראש ובראשונה בגלל שהישראלים פשוט קונים יותר. בחודשים ינואר –אפריל חלה עלייה של כ-7% בפדיון של השוכרים בקניונים של עזריאלי ביחס לתקופה המקבילה שנה שעברה.

 

בשורה התחתונה עזריאלי רשמה זינוק חד ברווח הנקי שהסתכם בכ-674 מיליון שקל לעומת 191 מיליון שקל ברבעון המקביל. אלא שהעלייה החדה ברווחיות מיוחסת בעיקר להורדת שיעור מס החברות מרמה של 26.5% ל-25% שהביא להכנסת מס חד פעמית של 164 מיליון שקל. בנוסף השפיעו על הרווח שיערוכי נדל"ן שביצעה במהלך ברבעון. הרווח הנקי של הקבוצה בנטרול שערוכים אלו הסתכם ב-406 מיליון שקל, פי 2 לעומת הרבעון המקביל. 

 

בכדי לשמור על שיעורי הצמיחה האלו, עזריאלי ממשיכה בייזום של נכסים חדשים. נכון להיום לקבוצה תשעה פרויקטים יזמיים בהיקף של כ-680 אלף מ"ר. השקעה הצפויה להניב תוספת של מאות מיליוני שקלים ל –NOI בשנים הקרובות. רק ברבעון הראשון לשנת 2016 השקיעה הקבוצה כ- 665 מיליון שקל ברכישת נכסים, ייזום, הקמת נכסים חדשים ובשדרוג והשבחת נכסים קיימים. לאחר הרכישות האלו, בבעלות החברה נכסים מניבים בשטח כולל להשכרה של כ-912,000 מ"ר (לעומת כ-530,000 מ"ר במועד ההנפקה) ובנוסף כ- 680,000 מ"ר בייזום (לעומת כ-180,000 מ"ר במועד ההנפקה).

 

דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי אמרה הבוקר בהקשר הזה כי "מתחילת השנה בצענו עסקאות בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל . אסטרטגיית הקבוצה הבאה לידי ביטוי בהשבחת הנכסים הקיימים, השלמת הפרויקטים שבהקמה, ייזום פרויקטים חדשים והתמקדות בליבת העסקים הינה הבסיס להמשך הצמיחה העתידית וההצלחה של הקבוצה".

 

יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, פירט על העסקאות שביצעה החברה לאחרונה: "ברבעון הראשון בלבד ביצענו עסקאות רבות לרבות מכירת סונול, רכישת אחוזת בית ברעננה, רכישת הקרקע בחולון ורכישת Buy2. כל זה במקביל לפעילות הייזום שלנו. אנו ממשיכים בהתמקדות בפעילות הליבה של הקבוצה, בקידום פעילות הייזום הייחודית, השבחת נכסים קיימים, שיווק נכסים חדשים ומהלכי גיוס חוב נוספים". 

מרכז עזריאלי בתל אביב מרכז עזריאלי בתל אביב צילום: שאטרסטוק

בטל שלח
    לכל התגובות
    x