$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל בנק הפועלים הבא - אריק פינטו

ועדת האיתור של הבנק בחרה כצפוי בפינטו כמחליפו של ציון קינן. המינוי טעון אישור של המפקחת על הבנקים. פינטו קודם בתחילת השנה לממלא מקומו של המנכ"ל. בינואר האחרון הוא מונה למנהל התפעול הראשי COO, ולפני כן כיהן כמשנה למנכ"ל, הממונה על החטיבה הקמעונאית והממונה על חטיבת האסטרטגיה

גולן חזני 10:5524.05.16

מנכ"ל בנק הפועלים הבא הוא אריק פינטו. ועדת האיתור של הבנק בחרה כצפוי בפינטו כמחליפו של ציון קינן. המינוי טעון אישור של המפקחת על הבנקים, חדוה בר.

 

בסוף חודש מרץ הודיע ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים, על פרישתו מהתפקיד. קינן ימשיך בתפקידו בחצי השנה הקרובה, בהתאם לתנאי ההודעה המוקדמת.

 

"מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן נתן היום בצהריים לדירקטוריון של הבנק הודעה מוקדמת על סיום כהונתו בבנק בתום שישה חדשים מהיום. עד למועד זה מר קינן ימשיך לכהן כמנכ"ל פעיל", נאמר בהודעת הבנק שיצאה אז לבורסה. קינן עובד בבנק 38 שנה.

 

כבר אז נחשף ב"כלכליסט" כי המועמד הבולט להחליף את קינן הוא אריק פינטו, שקודם בתחילת השנה לממלא מקומו של המנכ"ל. בינואר האחרון הוא מונה למנהל התפעול הראשי COO, ולפני כן כיהן כמשנה למנכ"ל, הממונה על החטיבה הקמעונאית והממונה על חטיבת האסטרטגיה.

 

בראש ועדת האיתור עומד יו"ר הבנק יאיר סרוסי, ושאר חבריה הם הדירקטורים אפרת פלד, עו"ד עידו שטרן, פרופ' דפנה שוורץ ואמנון דיק.  

אריק פינטו. המנכ"ל הבא של בנק הפועלים אריק פינטו. המנכ"ל הבא של בנק הפועלים צילום: נמרוד גליקמן

 

פינטו הוא בן בן 54, נשוי +2. ומתגורר בראשון לציון. הוא בעל תואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת קלארק בבוסטון. תפקידו הראשון של פינטו בבנק היה בנקאי במחלקת השקעות בבנק. 

 

מ- 2013 עד לפברואר 2016 שימש פינטו כראש החטיבה הקמעונאית ולפני כן בין 2013-2009 שימש כראש חטיבת האסטרטגיה. בנוסף ביצע עוד כמה תפקידי מפתח כמו ניהול אגף משאבי אנוש ותפקידים ניהוליים נוספים במערך הסניפים.

 

כראש החטיבה הקמעונאית הקים פינטו את הסניפים הדיגיטליים של הבנק והוא אחראי לפיתוחם של מודלים למתן אשראי מיידי לעסקים קטנים. כראש חטיבת האסטרטגיה הקים פינטו את יחידות המודיעין העסקי של הבנק ואת יחידת הפינטק הפועלת לשילובם של אמצעים טכנלוגיים לשיפור פעילות הבנק. פינטו הוביל לפני כמה שנים את השינוי במערך הסניפים של הבנק כאשר חלק מעובדי הסניפים נויידו למרכזי תמיכה תפעוליים. פינטו הוא נכה פוליו ואימן במשך כחמש שנים את נבחרת ישראל בכדורסל נכים.

 

"נרגש וגאה"

פינטו אמר לאחר הבחירה כי: "אני נרגש וגאה לקבל על עצמי את תפקיד מנכ"ל בנק הפועלים, לאחר שזה יאושר על ידי המפקחת על הבנקים. משחר נעוריי שאפתי למצוינות והאמנתי שניתן להגיע להישגים רק באמצעות התמדה, נחישות ועבודה קשה. תמיד הצבתי לעצמי חזון אישי ופעלתי לאורו, כדי להגיע ליום המיוחד הזה. נסיבות חיי דרבנו אותי להתאמץ יותר מכולם ולפעול בנחישות להשגת מטרותיי האישיות והעסקיות, ואני מתכוון לרתום את כל היכולות והכישורים שלי על מנת לשמור על מעמדו של הפועלים כבנק המוביל והחדשן בישראל, תוך גילוי רגישות חברתית גבוהה וניהול קשר ערכי עם כל מחזיקי העניין.

 

אני מודה לחברי ועדת האיתור, בראשותו של יאיר סרוסי, על תהליך הוגן, מעמיק ומקצועי, לבעלת השליטה שרי אריסון על האמונה והערכים שלאורם אנו פועלים, ולמנכ"ל היוצא ציון קינן, על התמיכה, האמון והמקצוענות שלו במשך כל שנות עבודתנו המשותפות".

 

קינן, שעומד כאמור מאחורי הרצת פינטו לתפקיד, אמר כי "אני מברך על הבחירה הנכונה. אני מאחל לאריק פינטו הרבה הצלחה בתפקידו החדש, שימשיך להוביל את הבנק להמשך עשייה והישגים נוספים. יש לו את הניסיון והמנהיגות הנדרשים כדי להצעיד את הבנק ולשמור על מעמדו המוביל״.

 

סרוסי התייחס להליך בחירה ואמר "ועדת האיתור קיימה תהליך מעמיק שבמסגרתו נבחנו מועמדים חיצוניים מרשימים לצד המועמד הפנימי. אריק פינטו הרשים את הוועדה בראייה ארוכת הטווח שלו, בהישגיו הראויים לציון וביכולת שלו להוביל ארגון מסוגו של בנק הפועלים, שמונה כ- 12 אלף עובדים. אנו גאים ביכולת שלנו למנות למנכ"ל מועמד פנימי שצמח בבנק ומילא בו שורה של תפקידים במשך 36 שנים, שאיפשרו לו להכיר את הבנק היטב. אני מאחל לאריק בהצלחה רבה ורוצה לנצל את ההזדמנות להודות לציון קינן, בשמי ובשם בעלת השליטה הגב' שרי אריסון, חברי הדירקטוריון, המנהלים ועובדי הבנק, על היותו חלק ממשפחת הפועלים ועל עבודתנו הצמודה בשנים האחרונות שהביאה את הבנק להיות המוביל במערכת הבנקאית בישראל".

 

 

"העצמה דיגיטלית מאפשרת להעמיק את הידע הפיננסי"

 

"הציבור הישראלי לא חש ביטחון בנוגע לקבלת החלטות פיננסיות", כך אמר פינטו בסוף אשתקד בכנס התנהלות פיננסית נכונה בעידן הדיגיטלי של "כלכליסט" ובנק הפועלים בת"א.

 

 

 

בדבריו התייחס פינטו גם לצורך בסיוע בקבלת החלטות עבור הצרכנים נוכח זרם המידע האדיר והן את הנגשת ופיתוח המוצרים הדיגיטליים שיספקו חווית שירות ומידע מותאם ומעובד באופן אישי – בהתאם לסטנדרטים של אתרים עולמיים כמו amazon. היבט נוסף הוא הנגשת המוצרים לכל פלחי האוכלוסייה ומתן אפשרות לכל משק בית להשוות את מצבו הפיננסי ואת ההוצאות שלו ביחס למשקי בית בעלי פרופיל דומה. דוגמאות לשירותים דיגיטליים הם כרטיס אשראי נטען לבני נוער המבוקר ונטען על ידי ההורים, בדיקת יתרת חשבון ללא צורך להיכנס דרך האפליקציה עם סיסמה, ודוגמה נוספת היא כלי המאפשר בקרה על ההוצאות והתרעה על הוצאות חריגות שוטפות כמו חשבון החשמל הדו-חודשי.

 

בנושא חוסר הביטחון של הציבור לקבל החלטות פיננסיות וצרכניות נבונות אמר פינטו כי "מסקר שערכנו בקרב הציבור בישראל ביולי 2014, עולה תמונה שאינה מעודדת לגבי הביטחון של הציבור ביכולתו לקבל החלטות פיננסיות מושכלות. רק 27% מרגישים כי יש להם ידע נדרש לטובת קבלת החלטות פיננסיות. לדאבוני, בישראל של 2015, הידע הפיננסי של האזרח הממוצע אינו מספיק על מנת לאפשר לו לבחור בתבונה. החינוך הפיננסי בישראל אינו מפותח מספיק, ורוב הישראלים נרתעים מלצלול אל נבכי התכנון הפיננסי. זרם המידע הוא אדיר, המספרים מבלבלים – ואנחנו נותרים לעתים אובדי עצות. החלטה נכונה משמעה חירות פיננסית, רווחה וקיום בכבוד לנו ולמשפחותינו, בעוד שעל החלטות שגויות אנו עלולים לשלם מחיר כלכלי, אמיתי וכבד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x