$
בורסת ת"א

אחרי 7 שנים בתפקיד: ציון קינן מנכ"ל בנק הפועלים פורש

קינן ימשיך לשמש כמנכ"ל שישה חודשים נוספים עד לפרישה הסופית. בעלת השליטה שרי אריסון: "צר לי על החלטתו לפרוש, מודה לו על המנהיגות, המקצוענות והעשייה העניפה"

מיקי גרינפלד ורעות שפיגלמן 13:5631.03.16

ציון קינן מנכ"ל בנק הפועליםהודיע על פרישתו מהתפקיד. קינן ימשיך בתפקידו בחצי השנה הקרובה, בהתאם לתנאי ההודעה המוקדמת.  

"מנכ"ל בנק הפועלים מר ציון קינן נתן היום בצהריים לדירקטוריון של הבנק הודעה מוקדמת על סיום כהונתו בבנק בתום שישה חדשים מהיום. עד למועד זה מר קינן ימשיך לכהן כמנכ"ל פעיל", נאמר בהודעת הבנק שיצאה היום (ה') לבורסה, בשעה 13:53. קינן כיהן בתפקיד 7 שנים, ובסך הכול עבד בבנק 38 שנה.

 

המועמד הבולט להחליף את קינן הוא אריק פינטו, שקודם בתחילת השנה לממלא מקומו של המנכ"ל.

 

בנוסף, הודעתו של קינן לדירקטוריון בנק הפועלים על סיום כהונתו בתוך שישה חודשים מגיעה כמה ימים לאחר שהכנסת אישרה את הצעת החוק להגבלת שכר המנהלים והעובדים במגזר הפיננסי לתקרה קשיחה של 2.5 מיליון שקל. החוק גם מגביל את יחס השכר בין שכרו הגבוה ביותר של בכיר לבין השכר הנמוך ביותר.

 

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החוק יחול על הסכמי העסקה קיימים בתוך כשישה חודשים, החל מחודש אוקטובר הקרוב, וקינן הודיע היום כאמור על פרישתו המוקדמת בתוך שישה חודשים. כלומר, קינן יסיים תפקידו בבנק רגע לפני שהחוק נכנס לתוקף. החוק שקבע תקרה קשיחה לא יאפשר לבכירים במערכת הבנקאית להנות מהסכומים הגבוהים שהיו נהנים מהם עד כה עם פרישתם. פרישתו של קינן בתזמון זה כן תאפשר לו להנות מכך.

 

עלות שכרו של קינן ירדה בשנים האחרונות לתפקידו. בשנת 2010 עלות שכרו הסתכמה ב-11.4 מיליון שקל, בין השנים 2011-2014 נעה בין 9.8 מיליון שקל ל-8.1 מיליון שקל ובשנת 2015 הסתכמה ב-7.9 מיליון שקל.

 

לקינן היסטוריה ארוכה של תפקידי ניהול בבנק: ב-1995 מונה קינן לתפקיד מנהל אגף משאבי אנוש, ושלוש שנים מאוחר יותר מונה למנהל אזור הדרום. ב-2003 מונה לממונה על החטיבה הקמעונאית של הבנק. החל מ-2006 נשא קינן בתואר ממלא מקום מנכ"ל הבנק, וב-2007 מונה למנהל החטיבה העסקית של הפועלים. באוגוסט 2009 מונה לתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים במקומו של צבי זיו.

 

שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים, אמרה בעקבות הההחלטה: ״אני מעריכה ומוקירה את תרומתו ופועלו של ציון קינן כמנכ״ל בנק הפועלים, ומודה לו על המנהיגות, המקצוענות והעשייה הענפה. בשנותיו כמנכ״ל, ניווט ציון בתבונה את הנהלת ועובדי הבנק. צר לי על החלטתו לפרוש מתפקידו, אך הוא תמיד יהיה חלק ממשפחת בנק הפועלים. אני מאחלת לציון הצלחה רבה ומודה לו מקרב לב".

  

ציון קינן ציון קינן צילום: נמרוד גליקמן

 

בתחילת השנה ביצע בנק הפועלים ביצע שינוי ארגוני במסגרתו מונה אריק פינטו, שהיה מנהל חטיבת הקמעונאות, לתפקיד מנהל התפעול הראשי ולממלא מקומו של המנכ"ל קינן. המהלך הארגוני שבוצע בצמרת ההנהלה ובמטה הבנק נעשה כחלק חלק מתוכנית אסטרטגית נרחבת. התוכנית כללה גם, בין היתר, הקמתן של שתי חטיבות חדשות - חטיבת החדשנות בניהולו של אבי כוכבא, וחטיבת הקשר עם לקוחות ומחזיקי עניין - בניהולה של ארפת יעבץ.

 

בתוך כך, גם סמנכ"ל הטכנולוגיות בישראכרט, שבשליטת פועלים, הודיע השבוע על התפטרותו. הסמנכ"ל, רונן זרצקי, פרש מישראכרט לאחר 10 שנים בה וטרם ידוע מי יחליפו. ועדת שטרום להגברת התחרויות במערכת הבנקאית צפויה להמליץ בין היתר להפריד את ישראכרט מבנק הפועלים - כמו גם על הפרדת החברה המתחרה לאומי קארד מלאומי.

x