שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אורבנקורפ ממשיכה להידרדר: הבעלים פתח הליך פשיטת רגל אישי

החברה דיווחה הערב כי בעלי החברה אלן ססקין, החל בהליך פשיטת רגל אישי בבית המשפט בקנדה. לא ברור מה משמעות הליך פשיטת הרגל האישית של ססקין על יכולתם של מחזיקי האג"ח של החברה בישראל לגבות את כספם מהחברה

גיל קליאן 20:1002.05.16

המצב של אורבנקורפ ממשיך להידרדר. החברה דיווחה הערב (ב') כי בעלי החברה אלן ססקין, החל בהליך פשיטת רגל אישי בבית המשפט בקנדה. בעלי התפקיד בחברה שמונו על ידי בית המשפט טרם עידכנו מה משמעות הליך פשיטת הרגל האישית של ססקין על יכולתם של מחזיקי האג"ח של החברה בישראל לגבות את כספם מהחברה.

 

אורבנקורפ גייסה 180 מיליון שקל ממשקיעים ישראלים וקרסה לאחר ארבעה חודשים בלבד. בימים אלה רשות ניירות ערך בודקת את כל המעורבים בפרשת נפילתה, החל מחתם ההנפקה איפקס הנפקות ועד חברת הדירוג מידרוג שהעניקה דירוג אשראי גבוה לחברה. הבדיקה עשויה להגיע גם למשרד רואי החשבון דלויט, שערך את הדו"חות הכספיים לתשקיף, וליועצים המשפטיים משרד שעמונוב ושות', שכתבו את התשקיף.

 

אורבנקורפ לא פרסמה אף דו"ח כספי מאז גייסה את הכסף בישראל בדצמבר 2015, ולכן אי אפשר לדעת מה מצבם האמיתי של הנכסים וכמה כסף יראו מהם מחזיקי האג"ח, אם בכלל.

 

הפרשה של אורבנקורפ מעמידה בספק את גל ההנפקות הבא של חברות הנדל"ן האמריקאיות בישראל. נכון להיום הגישו שלוש חברות תשקיף לרשות ני"ע במטרה לגייס מיליארד שקל נוספים בישראל במהלך חודש מאי. לאור ההתפתחויות האחרונות באורבנקורפ, הגיוסים הללו עומדים בסימן שאלה גדול.

 

ביום חמישי האחרון הגיש ססקין באמצעות הנאמן הקנדי בקשה לחדלות פירעון לשני פרויקטים של החברה, Bridle Path ו־Woodbine. אלה אינם נכללים בפורטפוליו שהגיע לישראל, ועל כן אינם משפיעים על מחזיקי האג"ח המקומיים. יחד עם השניים הללו מגיע מספר הפרויקטים של אורבנקורפ שנמצאים בהליך של חדלות פירעון לשבעה, וזאת מתוך 17 פרויקטים של החברה. בנוסף הוגשה בקשת חדלות פירעון לחברת הניהול אורבנקורפ אינק מנג'מנט שבבעלות ססקין.

 

אלן ססקין אלן ססקין צילום: ענר גרין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x