$
בורסת ת"א

בורח מספינה טובעת: אסף מור פורש מדורי בניה אחרי שנה וחצי

מור, שהיה אמור להחזיר את החברה למסלול של רווחיות, התפטר על רקע שרשרת זעזועים שהאחרונות בהם היו התפטרותו של הדירקטור החיצוני שמוליק סלבין, וכשלון הצעת הרכש של חברת האם דורי קבוצה אתמול

אורן פרוינד 11:4612.01.16

זעזוע נוסף מכה היום (ג') בחברת הנדל"ן דורי בניה. שנה וחצי לאחר שמונה אסף מור למנכ"ל דורי בניה בכדי להבריא את החברה, הוא הודיע היום על התפטרותו מתפקיד המנכ"ל.

מור אמנם הודיע על התפטרות היום, אולם הוא ימשיך לכהן כמנכ"ל עד חודש יולי 2016 במטרה לאפשר לבעלי השליטה חיים כצמן ודורי סגל למצוא לו מחליף ראוי. מור הוא המנכ"ל השלישי שעוזב את דורי בנייה בחמש השנים האחרונות.

 

ברקע לעזיבה של מור הוא כשלון הצעת הרכש של חברת האם (85%) דורי קבוצה אתמול. האחים אורי ורוני אדלסבורג, שנמצאים בסכסוך עם חברת דורי קבוצה עקב מחלוקת בנוגע להליך ההקמה של תחנת הכוח דוראד, רכשו 7.6% מניות של דורי קבוצה וטרפדו לכצמן את המחיקה.

 

ההתפטרות של מור היא עוד חלק משרשרת זעזועים שפוקדת את קבלנית הדירות למגורים בשלוש השנים האחרונות. זה התחיל בסוף שנת 2013 בתקופתו של המנכ"ל אריק וילנסקי כאשר בחברה נתגלו סטיות באומדני העלויות בפרויקטים שלה בהיקף של 37 מיליון שקל שהכניסו אותה למעשה לתקופה ממושכת של הפסדים.

 

בעקבות כך, החליטו בהנהלת גזית גלוב להחזיר את מור לתפקיד המנכ"ל לאחר שכבר ביצע כהונה מוצלחת בשנים 2008-2011.

 

מור, שהיה אמור להחזיר את החברה למסלול של רווחיות, ביצע ניקוי אוורוות כשגילה סטיות של 440 מיליון שקל באומדני העלויות של הפרויקטים של החברה ואילץ אותה לבצע צעד מביש של תיקון לאחור של הדוחות הכספיים.

 

אסף מור מנכ"ל דורי בניה בנייה אסף מור מנכ"ל דורי בניה בנייה

 

גם לאחר ניקוי האורוות מור לא הצליח להחזיר את דורי בניה למסלול וההפסדים המשיכו להתערם. במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של 2015 החברה רשמה הפסד מצטבר של 183 מיליון שקל ושרפה מזומנים בהיקף של 162 מיליון שקל.

 

בעלת השליטה גזית גלוב נאלצה להזרים לדורי בנייה וחברת האם (85%) דורי קבוצה למעלה מ-700 מיליון שקל על מנת להשאיר אותן בחייים. המנייה של דורי בנייה קרסה בשלוש השנים האחרונות ב-72% לשווי של 121 מיליון שקל בלבד.

 

בשבוע שעבר חל זעזוע נוסף בחברה כאשר אריה מינטקביץ', היו"ר של דורי קבוצה, מונה ליו"ר של דורי בניה במקומו של אבי ורטהיים. הדירקטור החיצוני שמוליק סלבין (יו"ר קרן הריט סלע קפיטל) הודיע שהוא מתנגד למהלך והתפטר במיידית מהחברה כצעד מחאה.

 

בשיחה עם "כלכליסט" הסביר סלבין מדוע החליט לפרוש מתפקידו: "האמנתי מאוד ביו"ר הקודם. חשבתי שהוא יוכל להוציא את החברה מהמקום שהיא נמצאת. הוא רו"ח מוצלח והוא ידע מה הוא עושה. ברגע שהוא עזב, אני לא רואה לנכון להמשיך בדירקטוריון. אני לא מאמין שהצעד שנעשה בדירקטוריון הוא נכון".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x