$
בורסת ת"א

לאומי שוקי הון: "אנו רחוקים מאוד ממחירי בועה במניות"

הבנק השני בגודלו בישראל ממשיך להאמין בשוק ההון המקומי ומסכם את שנת 2015 במסיבת עיתונאים שבה הציג את התחזית שלו לשנה הקרובה: "השקעה במניות המקומיות ראויה ואף מועדפת"

רעות שפיגלמן 17:1929.12.15

"השקעה במניות המקומיות ראויה ואף מועדפת, בפרט בהשוואה לחלופה הסולידית של אגרות חוב", כך אמר הבוקר אייל דבי, מנהל תחום מחקר מניות בלאומי שוקי הון. דבי אמר את דבריו במסיבת העיתונאים בה סיכם לאומי שוקי הון את שנת 2015 והציג את התחזית שלו לשנה הקרובה.

 

ההמלצה לחשיפה למניות מקומיות מתבססת על הערכה כי אנו רחוקים מאוד ממחירי בועה  ועל הציפייה כי בשנה הקרובה תימשך סביבת הריבית הנמוכה והצמיחה המתונה יחסית (עד 3%), בנוסף להמשך חוזקתו של השקל אל מול סל המטבעות האחרים מה שלא יתמוך בייצוא וצפי להמשך מגמת השקעות חלשה.
בלאומי שוקי הון ממליצים על השקעה מנייתית מקומית בסקטור הפיננסים, הביטחון והתקשורת כאשר להערכתם התפיסה שמניות של חברות גדולות הן 'חוף מבטחים' די התערערה.

 

בסקטור הבנקים מזהים בלאומי שוקי הון פער חיובי בין התשואה על ההון לבין מכפילי ההון של מניות הבנקים המקומיים ולכן ההמלצה לחשיפה למניות אלו.

 

 צילום: shutterstock

 

גם בסקטור הביטוח זיהו מגמה דומה ואף חריפה יותר ולכן ההמלצה נכונה גם לגבי סקטור זה. להערכת לאומי שוקי הון, סביבת הריבית הנמוכה היא זו שפגעה בהכנסות הבנקים והביאה ליצירת פער גדול מדי בין מחיר המניות בשוק לבין התשואה בפועל על ההון של הבנקים.

 

בסקטור הביטוח ההמלצה היא למנורה מבטחים ולהראל. ההמלצה מבוססת על חשיפתה של מגדל להוראות הסולבנסי שיוצרות לה גרעון בהון של כמה מיליארדים, זאת מאחר ומגדל מוטה מאוד בתחום ביטוחי החיים שמושפע מהארכת תוחלת החיים. לעומת זאת מנורה מבטחים לא נדרשת לבצע כמעט שינויים בתמהיל ההשקעות לקראת כניסת הסולבנסי והראל נמצאת בתחום ביטוחי הבריאות ומציגה צמיחה ורווחיות. כלל ביטוח והפניקס נמצאות על המדף ולכן יושפעו ממחירי העסקאות שייסגרו.

 

עבור מניות רשתות המזון לא סיפקו בלאומי שוקי הון המלצה על מניות ספציפיות אולם להערכתם שוק המזון ימשיך לסבול מחולשה גם בשנה הקרובה. אבל ציינו כי מגזר רשתות הדיסקאונט הוא הנהנה הגדול מהמשבר ברשת מגה תוך שהוא נהנה פעמיים: הגדלת נתח שוק ורכישת נכסים בזול. להערכתם, שופרסל תתמודד עם סביבה מאתגרת כאשר רמי לוי, ויקטורי ויוחננוף יהוו לה תחרות לא פשוטה.

  

בסקטור הגז מעריכים בלאומי את האפסייד הטמון במאגר לוויתן. האנליסטית אלה פריד ציינה כי להערכתה העסקה עם המצרים (BG) צפויה להתממש בעקבות הכניסה של BG למאגר אפרודיטה.

 

 פריד אומרת כי "התמחור של מאגר לוויתן כרגע הוא כל כך נמוך וכך גם התמחור של קבוצת דלק ולכן גם אם לא תהיה עסקה מדהימה בטווח הקצר – עדיין התמחור למאגר לוויתן כרגע הוא כמו תמחור למאגר שהוא כלל לא פעיל". פריד ממליצה על חשיפה לקבוצת דלק בייחוד בטווח הקצר שצפוי להיות תנודתי בגלל חוסר הוודאות – ולכן עדיפה חשיפה לחברה שיש לה מקורות תזרימיים אחרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x