$
המלצות 2016

המלצות 2016

ההמלצות של לאומי שוקי הון ל-2016: תשובה, אריסון ופרטנר של סבן

בשנה שעברה רשמו האנליסטים הצלחה ענקית עם אמת מיחשוב שזינקה ב-78%, אך פיספסו עם המלצה מאכזבת על פוקס שירדה ב-48%. השנה בוחרים בבנק באגרות חוב של חברות הנדל''ן הגדולות ומאמינים בעלייה דו-ספרתית בבורסה

לאומי שוקי הון מגיע אל פרויקט ההמלצות של "כלכליסט" אחרי שהשיג תשואה ממוצעת של 17% על המניות שבחר ב-2015. האנליסטים בראשותו של איתי בן זאב, זיהו את אמת מיחשוב שזינקה ב-78% ואת אלביט מערכות שטיפסה ב-44%. אחריהן בחרו בלאומי בחברת הקידוחים ישראמקו שעלתה ב-5.6% ואת הראל ביטוח שעלתה ב-5%. האנליסטים פיספסו כאשר בחרו בחברת האופנה פוקס שצנחה ב-48%.

 

לכל ההמלצות של 2016 - לחצו כאן

 

גם בתחום האג"ח האנליסטים הצליחו לפגוע ב-4 מתוך 5 ההמלצות של שנה שעברה, והצליחו להשיג תשואה ממוצעת של 4.5%. מבני תעשייה אג"ח טו' זינקה ב-19%, שיכון ובינוי אג"ח 6 עלתה ב-5.4%, אזורים 9 עלתה ב-3%, שופרסל אג"ח ב עלתה עלייה מזערית של 0.4% ורק אדמה אג"ח ב' סיפקה תשואה שלילית לאנליסטים וירדה ב-5.4%.

השנה בחורים בלאומי שוקי הון לשנות את הרכב המניות ובוחרים בתמהיל הכולל חברות מתחום התוכנה, טכנולוגיה, קידוחים, ביטוח וסוללור. בתחום האג"ח בוחרים האנליסטים לשים את עיקר הכסף על חברות הנדל''ן הגדולות כאשר בחרו ב-3 חברות העוסקות בתחום. בשתי אגרות חוב הנותרות בחורים האנליסטים בחברת ליסינג ובחברת גז.

מניות מומלצות לשנת 2016:

 

דלק קידוחים, תשואה ב-2015: 15%-

תמחור מניית דלק קידוחים ש יצחק תשובה משקף מחד את מרבית הסיכונים הקיימים, ומאידך מספק חשיפה להזדמנויות הפוטנציאליות - לבעלי אופק השקעה ארוך.

אנו מעריכים שמתווה הגז יעבור, ולו בשל העובדה שהחלופה במשפט בינלאומי עלולה לארוך 8-10 שנים. האתגר המרכזי של הסקטור הוא מציאת לקוחות עוגן ליצוא מלווייתן. הקושי נובע ממצב גיאו-פוליטי, מירידה במחירי הגז והסרת הסנקציות מאיראן. נציין, כי לשותפויות מקבוצת דלק קיימת אופציה תזרימית קצרת טווח לפתח את מאגר אפרודיטה שבקפריסין - לאור הצטרפות BG למאגר זה. לסיכום, נאמר כי מחיר השוק של דלק קידוחים לוקה בשמרנות, שכן הוא מעריך ביתר את הסיכונים ובחסר את ההזדמנויות.

 

מנורה מבטחים, תשואה ב-2015: 5.8%-

מניות הביטוח הציגו ביצועים חלשים בשנים האחרונות, ובמיוחד בשנה האחרונה - ירידה ממוצעת של 15%. הירידות הנמשכות, במחירי המניות, הובילו לתמחור שמרני ולא סביר של החברות - במיוחד מנורה מבטחים.  העננה המרכזית שלוחצת כיום את מניות הביטוח, זו אימוץ הרגולציה האירופאית בדבר תקנות הסולבנסי 2, שמשמעותן הגדלת ההון והקטנת הסיכונים בנכסים ובהשקעות שהן מנהלות. מה שמייחד את מנורה מבטחים, מעבר לצמיחה העקבית בעסקי הליבה, כמו גם השמרנות שמאפיינת אותה, זו העובדה שהיא מצויה בסיטואציה הכי נוחה לקראת התקינה החדשה - שכן היא עומדת בדרישות המחמירות כבר עתה. במילים אחרות, בניגוד ליתר החברות, ההשפעה של התקינה החדשה על מנורה מבטחים תהיה לא משמעותית עד זניחה. לסיכום - חברת הביטוח שערוכה בצורה הטובה ביותר לתקינה החדשה ומשלבת שמרנות עם צמיחה.

 

פרטנר, תשואה ב-2015: 15.7%-

למרות הראלי החזק מאז אמצע יוני, על רקע מצבה הקשה של גולן טלקום, אנו סבורים כי למניית פרטנר יש אפסייד כלכלי נוסף. גם אם גולן טלקום לא תירכש בסופו של דבר על ידי סלקום, היא תתקשה להמשיך לפעול באופן עצמאי, מה שיוביל לעלייה במחירי הסלולר. במילים אחרות, קשה לנו לראות את מחירי הסלולר נותרים ברמתם הנוכחית.

פרטנר שבשליטת חיים סבן עדיפה על סלקום - במידה והעסקה תצא אל הפועל, הרי שפרטנר, בניגוד לסלקום, תהנה מעליית המחירים ללא כל תשלום מצידה. זו נקודה שנותנת יתרון למניה. לסיכום - הציפייה הצרכנית, לראות את מחירי הסלולר נמוכים לתמיד, ככל הנראה תכזיב. מי שצפוי ליהנות מכך הם בעלי המניות של החברות.

 

חיים סבן, פרטנר חיים סבן, פרטנר צילום: פורום סבן

 

קמטק, תשואה ב-2015: 26%-

החברה הציגה בשנה החולפת צמיחה נאה, שצפויה להימשך גם בשנה הבאה. למרות השיפור הצפוי בתוצאות הפעילות, המניה איבדה בשנתיים האחרונות מחצית משווייה - כך שהיא נסחרת כיום במכפיל רווח שאינו משקף את ערכה. שווי השוק בו נסחרת כיום החברה עומד על 80 מיליון דולר בלבד, כאשר יתרת המזומנים נטו שבמאזנה מתקרבת לבדה לכדי 30 מיליון דולר, מה שמותיר מעט מאד עבור שווי הפעילות שלה. בדומה למרבית מחברות הטכנולוגיה, גם קמטק "מרחפת" מעל הסיכונים המקומיים - החל מרגולציה, עבור דרך ירידה בצמיחה ובצריכה וכלה בסיכונים הגיאו-פוליטיים. בנוסף, קמטק גם נהנית משער החליפין הגבוה יחסית של שער הדולר. לסיכום - קמטק היא חברת טכנולוגיה קטנה, שצפויה להציג צמיחה נאה, שנהנית מיתרת מזומנים מרשימה, ומשום מה נסחרת במכפילי רווח המשקפים דעיכה - זה עיוות שיתוקן בתקופה הקרובה.

 

וואן טכנולוגיות, תשואה ב-2015: 77%+

חברה מובילה בתחום שרותי התוכנה וטכנולוגיות המידע, כאשר התחום בו היא פועלת נהנה בשנים האחרונות מרוח גבית חזקה. אסטרטגיית ההתרחבות של וואן משלבת צמיחה אורגנית עם רכישה סינרגטית של חברות, כאשר כדוגמא, ניתן להביא את הרכישה המוצלחת של החברה לאוטומציה - שתרומתה החיובית לתוצאות הפעילות תבוא לידי ביטוי מלא בשנים הקרובות. רק לשם ההמחשה, נציין שבחמש השנים האחרונות, הכנסות החברה, כמו גם רווחיה,  צמחו ביותר מכפול. תמחור נח - מכפיל הרווח התפעולי לפיו נסחרת החברה, בהינתן רמת המינוף המאד נמוכה, מתאים יותר לעסק "שבע" ולא לחברת צמיחה. לסיכום – חברה מובילה, עם אסטרטגיית צמיחה מוכחת ומרשימה, הנהנית מסביבה עסקית תומכת וחזקה, שנסחרת במחיר אטרקטיבי להשקעה.

 

עדי איל עדי איל צילום: עודד גרנות

 

אגרות חוב מומלצות לשנת 2016:

 

אלדן אג"ח א'

מח"מ 2.5 שנים תשואה 4.30%. חברת אלדן הינה חברת ליסינג והשכרה מהמובילות בישראל. לחברה מיצוב עסקי גבוה יחסית. החברה נהנית מנתח שוק משמעותי ובסיס לקוחות רחב ומפוזר על מספר רב של ענפי משק. מדובר באג"ח קצר בעל מרווח גבוה באופן יחסי. בעלי האג"ח נהנים משעבוד ראשון וקבוע על רכבים. האג"ח מדורג בדירוג BBB+.

 

גזית גלוב אג"ח י"א

מח"מ 5.9 שנים תשואה 3.14% צמוד מדד. החברה הינה אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות בישראל ופעילה בצפון אמריקה, אירופה, ישראל וברזיל. לחברה תיק נכסים גדול ואיכותי בתחום הסופרמרקטים המאופיין בפיזור גיאוגרפי גבוה. החברה מציגה ירידה ברמת המינוף הפיננסי לאורך זמן ונהנית מתזרים מזומנים יציב תוך גמישות פיננסית גבוהה. לחברה הנהלה ותיקה בעלת ניסיון רב בתחום. האג"ח מדורג בדירוג (AA-).

 

אזורים אג"ח ט'

מח"מ 2.8 שנים תשואה 2.6% צמוד מדד. חברת אזורים נהנית ממוניטין גבוה ומעמד עסקי מוביל בשוק הבנייה למגורים בישראל לחברה פיזור רחב של פרויקטים ומלאי קרקעות גדול לפיתוח לחברה רמת נזילות גבוהה יחסית תוך מגמת ירידה ברמת המינוף הפיננסי. החברה צפויה ליהנות מהגידול הצפוי בהתחלות הבנייה בשנים הקרובות. החברה צפויה ליהנות מהעובדה כי היצע הדיור עדין נמוך יחסית לצד ריבית נמוכה ופעולות ממשלה הצפויות לתמוך בפעילות ענף הדיור בשנים הקרובות. האג"ח מדורג (-A).

 

שיכון ובינוי אג"ח 8

מח"מ 7.1 שנים, תשואה 3.85% צמוד מדד. החברה מקבוצת אריסון השקעות שבשליטת שרי אריסון, פועלת בעיקר בקבלנות ביצוע לתשתיות בישראל וכן בייזום נדל"ן בישראל. כן לחברה פעילות ייזום נדל"ן במזרח אירופה והחזקת נכסים מניבים במערב אירופה. החברה נהנית מפרופיל עסקי גבוה הכולל מעמד מוביל וביצועים תפעוליים חזקים הנסמכים על ניסיון רב שנים של מעל 50 שנה בתחום הנדל"ן והתשתיות בישראל ומחוצה לה. אג"ח מדורג בדירוג A+.

 

שרי אריסון שרי אריסון

 

דלק קבוצה אג"ח ל"א

מח"מ 6.3 שנים תשואה 4.60%. דלק קבוצה פעילה בעיקר בשוק הגז הטבעי תוך הישענות על מעמד מונופוליסטי. לחברה אחזקות במאגרים "תמר" (31%) ולוויתן (כ-45%) באמצעות חברות הבנות אבנר ודלק קידוחים. כן פעילה החברה בתחום תחנות הדלק ושירותי דרכים. לחברה גמישות פיננסית גבוהה כתוצאה מתיק נכסים סחיר וכן רמת מינוף מניחה את הדעת. החברה ממוקדת בתקופה האחרונה בפעילות בישראל. האג"ח מדורג בדירוג A.

פיזור תיק השקעות מומלץ: הערכות כלליות לשנת 2016:

אג"ח ממשלתי צמוד - 15%

אג"ח ממשלתי שקלי - 15%

סה"כ אג"ח ממשלתי - 30%

אג"ח קונצרני - 20%

סה"כ אגרות חוב - 50%

מניות בארץ - 25%

מניות בחו"ל - 15%

סה"כ מניות - 40%

מזומן - 10%

 

 

התחזיות לשנת 2016:

דולר - יתחזק בשיעור של 5%

יורו - יישאר ללא שינוי.

מדד ת"א 100 - יטפס בשיעור של 10% לערך.

דאו ג'ונס - יוסיף 5% לערכו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x