$
המלצות 2016

המלצות 2016

טבע, בזן ואפריקה: מהן ההמלצות של בנק ירושלים ל-2016?

אחרי המלצות מוצלחות השנה על איי.די.איי, מיטרוניקס ואלרון החליטו בבנק ירושלים לשים את רוב הכסף על בנקאות, נדל"ן, ביטוח ותרופות ולהמר על עלייה סולידית בדולר; פרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" יוצא לדרך

פרויקט ההמלצות השנתי של כלכליסט יוצא לדרך - זו השנה החמישית. את הפרויקט השנה מתחילה חטיבת הברוקראז' של בנק ירושלים שסיכמה את השנה שעברה עם תשואה ממוצעת של 26% במניות ו-4.7% באג"ח.  

 

החל מהיום ועד סוף השנה האזרחית - בתי ההשקעות והבנקים המובילים בישראל יציגו מדי יום את 5 המניות הטובות ביותר שלהם לשנה הקרובה, 5 אגרות החוב שינצחו את השוק, הרכב התיק המומלץ ובונוס מיוחד - פינת הימורים לשנה הבאה.

 

שנה שעברה מוצלחת: נדל"ן, תרופות וחברת אחזקות

המנייה החמה של בנק ירושלים בשנה שעברה הייתה איי.די.איי ביטוח שעלתה ב-43%, אחריה הובילה מניית מיטרוניקס שזינקה ב-27.4%. האנליסטים המליצו בנוסף על אלרון שעלתה ב-26% ובראק אן.וי חברת הנדל''ן שטיפסה ב-14%. כמו כן, בבנק ירושלים רשמו הצלחה עם המלצה מוצלחת על חברת התרופות קמהדע שהתחזקה ב-20%.

 

בתחום האג''ח האנליסטים של הבנק פגעו ב-4 מתוך 5 כאשר כנפיים ו' עלתה ב-13%, שיכון ובינוי 4 התחזקה ב-2.3% מנדלסון ג' הוסיפה 7.7% לערכה וישרס י"ב עלתה ב-3%. התוצאה השלילית היחידה הייתה של חלל תקשורת י"ב שהשיגה תשואה שלילית של 2.3%.

 

המלצות המניות של מחלקת המחקר בברוקראז' ירושלים לקראת שנת 2016 אשר נבחרו על ידי חברי המחלקה גל רייטר, יונתן קרייזמן, ישי ששון בהובלתו של מאיר סלייטר כוללות בתוכן: נדל''ן, תרופות, ביטוח ובנק אחד. המלצות האג"ח של צוות המחקר מתפרשות על תעופה, נדל"ן, תעשייה.

 

מניות מומלצות לשנת 2016:

אמות - תשואה ב-2015: 16%+

אמותהפועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל, משלבת בין בתזרים נאה מנכסים קיימים, בצד פעילות ייזום המהווה מקור צמיחה משמעותי. התנהלותה בצד המימוני הינה מחושבת, ובשנתיים האחרונות נקטה במספר צעדים להפחתת עלות החוב. לחברה תשואת דיבידנד גבוהה העומדת על 5.6%. תשואת ה-FFO המשתקפת משווי השוק דומה לתשואה המתקבלת מהשקעה בקרנות הריט, אלא שבאמות קיים גם נדל"ן מניב שמהווה מנוע צמיחה נוסף לאפסייד העתידי, אשר שקול למעשה לאופציה שניתנת "בחינם".

 

טבע תשואה ב-2015: 15%+

אנו רואים ברכישת הגנריקה מאלרגן שובר שיוויון שעשוי להביא את טבע לרווח למניה של קרוב ל-7 דולרים ב-2018 (גידול ממוצע של 8%). למרות הירידה הצפויה בתלות בקופקסון, לעת עתה, טבע מתמודדות היטב עם הגנריקה ושימור גרסת ה-40 מ"ג מעבר ל-2017 עשויה להניב אפסייד על ציפיות השוק. התפתחות חיובית נוספת קשורה להתקדמות של טבע בצבר התרופות המקורי עם רכישת Auspex והתוצאות המעודדות בתחום המיגרנות הכרוניות.

 

 

סאמיט. תשואה ב-2015 27%+

סאמיט הפועלת בתחום הנדלן המניב שעקרו בגרמניה ביצעה בשנתיים האחרונות מספר מהלכים פעילות ריאלים ופיננסים גם יחד. בצד הפיננסי, ביצעה החברה מיחזור חוב והנפקה של חברה הבת בגרמניה. בצד הריאלי ביצעה רכישת נכסים לרבות איתור עסקאות הזדמנותיות בהן נרכשו נכסים חדלי פירעון מהבנקים. לחברה יכולת מוכחת בהשבחת נכסים ובאיתור הזדמנויות. להערכתנו המהלכים שבוצעו ואוזכרו לעיל טרם מצאו ביטוי מלא במחיר המניה.

 

הבנק הבינלאומי. תשואה ב-2015 6.7% -

הבנק הבינלאומי מתאפיין בשמרנות יחסית, עובדה המוצאת את ביטויה ביחס אשראי לפיקדונות הנמוך במערכת, בתיק האשראי בעל פרופיל הסיכון הטוב במערכת, והלימות ההון הגבוהה ביותר. פרופיל זה לא תרם לשווי השוק של הבנק, והוא היה היחידי מבין הבנקים שירד בשנת 2014. בחודשים האחרונים ביצע הבנק מספר מהלכי התייעלות, בין היתר, מיזוג בנק פאג"י ויובנק לתוך הבינלאומי. פעולות אלו צפויות לסייע לבנק לשפר את היעילות שלו, ואת התשואה להון שהוא מפיק. מהלכים אלו צפויים למצוא את ביטויים במניית הבנק בשנה הקרובה.

 

הבנק הבינלאומי הבנק הבינלאומי צילום: עומר הכהן

 

מנורה מבטחים תשואה ב-2015 5% -

חברת הביטוח מנורה היא החמישית בגודלה בישראל. החברה מוכרת בעיקר בזכות קרן הפנסיה מבטחים, קרן הפנסיה הגדולה בארץ. עם זאת, מנורה היא בעיקר חברת ביטוח אלמנטרי, והיא הגדולה ביותר בענף זה. בשנתיים האחרונות שיפרה החברה את הרווחיות החיתומית שלה בענפי הביטוח השונים, במקביל לצמיחה נאה בפרמיות. בנוסף, החברה עומדת בתקנות דרישות ההון החדשות, סולבנסי 2, בפער ניכר של מאות מליוני שקלים, לעומת חוסרים בהון בחברות אחרות. יתרון העמידה בדרישות והשיפור ברווחיות צפויים לסייע לחברה לשפר את התשואה להון שהיא מפיקה.

 

אג"ח מומלצות לשנת 2016:

כנפיים ז' – מח"מ 4.5, תשואה 5.0% שקלי

כנפיים אחזקות הינה חברת אחזקות שהעיקרית בהן היא ההחזקה באל על (36.3%), אשר שוויה עלה בשנה האחרונה ב- 250% הודות לצניחה במחירי הנפט בעולם והרווחיות הגבוהה שרשמה החברה. בנוסף החברה מחזיקה בגלובל ליסינג (100%), העוסקת ברכישת מטוסים, מימונם והחכרתם לחברות תעופה בעולם. מצבה הפיננסי של כנפיים משתפר והיא ממשיכה לצמוח.

 

בזן ה' – מח"מ 5.6, תשואה 5.17% שקלי

בז"ן היא בעלת בית הזיקוק בחיפה, והיא עוסקתבזיקוק נפט גולמי וייצור ומכירת מוצרי דלק ותוצריו. תחום הזיקוק מהווה כ- 90% מפעילות החברה. בשנה האחרונה גדל מרווח הזיקוק של בז"ן באופן משמעותי. הרווח הנקי של החברה בתשעת החודשים הראשונים של 2015 הסתכם ב- 208 מיליון דולר, כמעט פי 10 מהתקופה המקבילה. החברה נהנית גם מעלייה בצריכת תזקיקי נפט באירופה ומירידת יכולת הזיקוק שם. החברה ממונפת מאוד, אך השיפור המשמעותי בתוצאות הפעילות משפר מאוד את עמידותה הפיננסית.

 

אפריקה השקעות כ"ו – מח"מ 3.11, תשואה 23.9% צמוד.

אפריקה השקעות נמצאת בפרשת דרכים. לאור המצב ברוסיה, החברה צריכה לממש נכסים ו/או מניות במהלך השנים הקרובות כדי לעמוד בהתחייבויותיה. יחד עם זאת, התמחור הנוכחי של האג"ח עומד על רמה נמוכה מרמת הכיסוי בחברה, כלומר מהיקף הנכסים ביחס להיקף החוב. מדובר על אג"ח שעלול להגיע בעוד שנתיים להסדר נוסף, אך נקודת הכניסה הנוכחית מספקת אפסייד נאה לעומת הסיכון לתרחיש זה.

 

 צילום: בלומברג

 

כלכלית י"ג – מח"מ 4.25 תשואה 8.77% שקלי.

כלכלית ירושלים נמצאת במהלכה של תוכנית מימוש נכסים כוללת בקבוצה, שנועדה להקטין את היקף החוב ורמת המינוף. החברה ביצעה בחודשים האחרונים מספר מהלכים פיננסיים, בין היתר הנפקת מניות, הנפקת חוב והארכת מח"מ החוב באמצעות החלפה בין סדרות אג"ח. אנו מעריכים שהחברה תעלה הילוך במימוש הנכסים ותצליח לעמוד בהתחייבויותיה בשנתיים הקרובות.

 

ישרס י"ב – מח"מ 3.01, תשואה 1.55% צמוד.

חברת ישרס הינה חברת השקעות וותיקה הפועלת ב- 2 תחומים: הקמה וניהול נדל"ן מניב והקמה ומכירה של נדל"ן למגורים. החברה ביצעה בשנים האחרונות מהלכי התייעלות שהביאו לשיפור ברמת המינוף וברווח הגולמי שלה. בנוסף, החברה השלימה לאחרונה הצעת רכש מלאה לחברת עוגן, מהלך שמשפר גם כן את מצבה הפיננסי.

 

 

תיק השקעות מומלץ

45% מניות, מתוכן 25% בחו"ל ו- 20% בישראל, 30% אג"ח קונצרני חו"ל, 5% אג"ח קונצרני ישראל, 20% אג"ח ממשלתי.

 

התחזית לשנת 2016:

דולר – עלייה של 3%

יורו – ירידה של 4%

ת"א 25 – עלייה של 8%

דאו ג'ונס – עלייה של 7%

 

מחר בפרויקט - ההמלצות של בנק דיסקונט

בטל שלח
    לכל התגובות
    x