$
שווקי חו"ל

טבע לוקחת הלוואה של 5 מיליארד ד' מהבנקים לעסקת אלרגן

הסכום יועבר לטבע מתוך הלוואת גישור של 27 מיליארד דולר שניתנה לה ביולי על ידי קבוצת בנקים - לצורך רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן. מחצית הסכום תוחזר תוך שנתיים - המחצית השנייה תוך 5 נשים

מיקי גרינפלד 11:2919.11.15
טבעמדווחת היום על הלוואה שלקחה מקונסורציום בנקים במסגרת מימון רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן. סכום ההלוואה הכולל עומד על 5 מיליארד דולר. בעסקה לרכישת החטיבה צפויה טבע לשלם לאלרגן 40.5 מיליארד דולר.  

קבוצת המלווים כוללת בין היתר את בנק אוף אמריקה מריל לינץ', ברליס, בי.אן.פי פריבה, סיטי, קרדיט סוויס, HSBC, מורגן סטנלי, Mizuho Bank ועוד. קבוצה זו העניקה ביולי לטבע, לצורך מימון הרכישה, הלוואת גישור של 27 מיליארד דולר. סכום ההלוואה הנוכחי שנלקח מתוך האשראי הכולל, מצמצם אותו ל-22 מיליארד דולר.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
40% 20% 40%
ההלוואה לטבע מחולק לשתי הלוואות של 2.5 מיליארד דולר. לראשונה נקבע תאריך החזר בנובמבר 2018, והיא נושאת ריבית של ליבור פלוס סכום המשקף ריבית שבין 1%-1.375% - השיעור המדויק ייקבע על פי דירוג האשראי של טבע.

 

להלוואה השנייה נקבע תאריך התשלום על נובמבר 2020, והיא נושאת ריבית ליבור פלוס 1.124%-1.5% - גם במקרה זה, השיעור המדויק ייקבע על פי דירוג האשראי של החברה.

 

 מורגן סטנלי מורגן סטנלי צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x