$
שווקי חו"ל

ניו יורק ננעלה במגמה חיובית; הנפט בירידה החדה מזה יותר מחודשיים

אלי לילי צנחה ב-7.8% ורשמה את יום המסחר הגרוע ביותר מאז 2008. טוויטר צללה ב-6.8% על רק ההיערכות לתוכנית התייעלות

כתבי שוק ההון 23:0212.10.15

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

בהכנת הידיעה משתתפים שי סלינס, מיקי גרינפלד וגיל קליאן

 

23:00 - וול סטריט ננעלה במגמה חיובית

 

וול סטריט ננעלה בעליות קלות: דאו ג'ונס הוסיף 0.3% ורשם עלייה שביעית ברציפות - הרצף הארוך ביותר מאז דצמבר; נאסד"ק הוסיף 0.2%; S&P 500 הוסיף 0.1%. מחזורי המסחר היו דלילים ביותר לאחר שרוב המוסדות הפדרליים, הבנקים ושוקי האג"ח היו סגורים לרגל יום קולומבוס.

 

21:30 - הנפט סיים בצלילה של 5.1%

 

מחיר הנפט הגולמי סגר היום בצלילה של 5.1%. מחירה של חבית נפט גולמי מסוג WTI ירד ל-47.1 דולר לחבית. הנפט מסוג ברט ירד ב-5.35 לרמהשל 49.9 דולר לחבית. מדובר בירידה החדה בשני סוגי נפט אלה מאז ה-1 לספטמבר. ברקע לירידות: הערכות כי מדינות אופ"ק ימשיכו להגביר את הפקת הנפט שעלתה ב-109 אלף חביות ליום בספטמבר - לרמה של 31.57 מיליון.

 

21:00 - עליות קלות בזהב

 

המסחר בזהב הסתיים היום בעלייה של 0.7%, למחיר של 1,164.5 דולר לאונקיה - שיא מאז ה-6 ביולי. ברקע למסחר: הדיווחים לפיהם סין תפתח בתוכנית תמריצים לכלכלתה, שנחשבת ליבואנית הסחורות הגדולה בעולם.

 

20:00 - ירידות חדות בנפט

 

הנפט נסחר כעת בירידות חדות של 3.5%. מחירה של חבית נפט גולמי מסוג WTI יורד כעת ל-47.9 דולר.

 

19:00 - אירופה סגרה במגמה מעורבת

 

בבורסות אירופה נחתם היום המסחר במגמה מעורבת. פוטסי בבריטניה ירד ב-0.7%, דאקס הגרמני התחזק ב-0.2%, קאק הצרפתי איבד 0.2%.

 

17:30 - הצעת רכש חדשה לסאבמילר

 

יצרנית הבירה אנהאוזר בוש (Anheuser-Busch InBev) העלתה את הצעת הרכש שלה לסאבמילר ל-67.4 מיליארד ליש"ט (103.6 מיליארד דולר), במטרה להביא את מבשלת הבירה הבריטית לשולחן המשא ומתן לקראת מיזוג שייצור את יצרנית הבירה הגדולה בעולם. לפי ההצעה החדשה, מרבית בעלי המניות יקבלו 43.50 ליש"ט (66 דולר) למניה במזומן. שתי המשקיעות העיקריות, אלטריה גרופ ו- BevCo יקבלו 38.88 ליש"ט במניות ובמזומן.

 

16:35 - בשורות טובות לכן פייט

 

כן פייט דיווחה על קבלת מעמד של תרופת יתום ל־CF-102 על ידי רשות התרופות האירופאית (EMA). התרופה מיועדת לטיפול בחולי HCC, סרטן הכבד הנפוץ ביותר.

 

16:30 - פתיחה יציבה למדדים בוול סטריט

 

המסחר בניו יורק נפתח ביציבות. דאו ג'ונס נסחר סביב רמות הפתיחה, S&P 500 יורד ב-0.1% ונאסד"ק עולה ב-0.1%.

 

15:30 - רכישה לבואינג

 

בואינגרכשה את חברת התוכנה לאימון טייסים Peters Software עבור סכום שלא צויין.

 

15:20 - ג'נרל אלקטריק ממשיכה לצאת מהפיננסים

 

מה דעתך על מניית GENERAL ELECTRIC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת ג'נרל אלקטריק ממשיכה לצמצם את הפעילות הפיננסית שלה: החברה מוכרת הלוואות ב-30 מיליארד דולר לוולס פארגו (WGC), אחד מהענקים הפיננסים הגדולים בארה"ב.

 

15:00 - הופסק המסחר במניית אלי לילי

 

חברת הפראמה Eli Lilly (סימון LLY) הודיעה על הפסקת פיתוח של תרופה למחלות לב וכלי דם, בשלב השלישי והמתקדם של הניסויים הקליניים - בשל בעיות בטיחות. ההחלטה תחייב מחיקת 90 מיליון דולר מספרי החברה. מניית אלי לילי טיפסה מתחילת השנה ב-25%, מול ירידה של 2.1% ב-S&P 500.  

 

 צילום: בלומברג

 

14:40 - טוויטר מגיבה בירידות לתוכנית ההתייעלות

 

מניית טוויטר (TWTR) יורדת בטרום ב-1.5% לאחר הדיווחים בסוף השבוע על יציאה לתוכנית התייעלות. ימים ספורים לאחר מינויו הקבע של ג'ק דורסי למנכ"ל טוויטר יצא אתר הטכנולוגיה re/code בדיווח לפיו טוויטר תודיע השבוע על תוכנית קיצוצים נרחבת. מספר העובדים שיפוטרולא פורסם, אבל על פי המקורות לידיעה הם יוחלו על מרבית החטיבות והתפקידים בחברה, כולל תפקידי מפתחים ומהנדסים.  

 

14:20 - עסקת דל EMC יוצאת לדרך

 

עסקת הענק יוצאת לפועל:  Dell תרכוש את חברת שירותי התוכנה הארגונית EMC - עבור 67 מיליארד דולר ולפי שווי של 33.15 דולר למניה. שווי השוק של EMC עומד לפני פתיחת המסחר בניו יורק על 53.6 מיליארד דוולר ומחיר מניית EMC עומד על 27.87 דולר. המניה מגיבה בזינוק של 4.8% בטרום מסחר.מדובר בעסקת המיזוג הגדולה ביותר עד כה בתחום המחשוב, כאשר השווי המצרפי של שתי החברות צפוי להגיע ליותר מ-80 מיליארד דולר.

 

12:50 - הענקיות מדווחות

 

עונת הדוחות בניו יורק נכנסת לאחד השבועות החשובים והמעניינים יותר שלה. היום לא צפויים דוחות מיוחדים אך במהלך השבוע יפרסמו תוצאות ענקיות פיננסים, ביטוח, פארמה ואינטרנט. אלה הדוחות העיקריים שיצאו בימים הקרובים:

 

שלישי: ג'יי פי מורגן, אינטל וג'ונסון אנד ג'ונסון.

רביעי: וולס פארגו, בנק אוף אמריקה, בלאקרוק, נפטליקס, דלתא איירליינס.

חמישי: סיטי, גולדמן זאקס, UnitedHealth, פיליפ מוריס.

שישי: ג'נרל אלקטריק

 

הענקים הפיננסיים בשבוע של דוחות הענקים הפיננסיים בשבוע של דוחות צילום: בלומברג

 

12:40 - חוזים יציבים בניו יורק

 

החוזים העתידיים בניו יורק נסחרים בשלב מוקדם זה בירידות קלות של כ-0.1%. האג"ח של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים נסחרת בתשואה של 2.09%.

 

12:40 - המשקיעים ממתינים להודעת EMC

 

המשקיעים ממתינים להודעה קרובה של EMC על עסקת מכירה לחברת המחשבים Dell, אולי כבר היום. כך מדווח אתר CNBC בהתבסס על מקור מקורב. עם זאת, על פי המקור, בשלב זה לא ידוע אם חברת טכנולוגייה המידע מחפשת במקביל רוכשים אחרים, שיגישו לה הצעה גבוהה יותר.

 

12:20 - קפיצה לגרמניות שיפנו כורים אטומיים

 

הודעת שר הכלכלה הגרמני בסוף השבוע, לפיה לחברות הציבוריות של גרמניה יש תקציב לתוכנית הסגירה וה"ניקיון" של הכורים הגרעיניים במדינה מקפיצה את מניות החברות האמורות בבורסה של פרנקפורט.

 

ההחלטה על סגירת הכורים התקבלה בשנת 2011 על ידי הממשלה הגרמנית בהובלת הקאנצלרית אנג'לה מרקל, בעקבות אסון פוקושימה ביפן. מאז ההחלטה גדל תקציב הפרויקט ועל פי הודעת שר הכלכלה, לחברות המבצעות עומד עתה תקציב כולל של 38.3 מיליארד יורו (46.3 מיליארד דולר) לביצועו. בין המניות המזנקות בפרנקפורט בולטות RWE שמזנקת ב-10%, ו-E.ON שמזנקת ב-7.5% (שתיהן רשמו מוקדם יותר זינוק של כ-15%).

 

 תחנת הכוח של פוקושימה ביפן. האסון הניע החלטה בגרמניה תחנת הכוח של פוקושימה ביפן. האסון הניע החלטה בגרמניה צילום: אי פי אי

 

12:00 - גלנקור מממשת נכסים

 

ענקית הסחורות גלנקור הודיעה כי היא בוחנת אפשרות של מכירת שניים ממכרות הנחושת שלה, במטרה לחזק את קופת המזומנים ובתוך כך, לחזק את אמון המשקיעים. החברה השוויצרית הנסחרת בלונדון ובהונג קונג הודיעה בספטמבר כי בכוונתה לממש כמה מנכסיה על לצבור מזומן לצורך תשלום חובות הענק, כשהיעד הוא לחתוך כשליש מהיקף החוב - לשם כך נדרשת החברה ל-10 מיליארד דולר.

 

גלנקור מינתה את בנק אוף אמריקה מריל לינץ' לליווי ויעוץ בתהליך המכירה. שני המכרות העומדים העל הפרק הם באוסטרליה (מדינת ניו סאות' וולס) ובצפון צ'ילה.מניית גלנקור עלתה היום ב-0.1% בהונג קונג, והיא יורדת ב-1% בלונדון.

  

11:30 - עליות חזקות בנעילה באסיה, מגמה מעורבת באירופה

 

מדד דאקס מטפס בפרנקפורט ב-0.6%, פוטסי יורד ב -0.4% ודאקס נחלש ב-0.3%, יורוסטוקס 50 נסחר ביציבות.

 

הבורסה של שנגחאי טיפסה היום ב-3.3% בעקבות הצעדים של הבנק המרכזי לעידוד הפעילות הכלכלית, האנג סנג טיפס ב-1.2% וניקיי עלה ב-1.6%.

 

9:00 - הבורסה בסין מזנקת

 

הבורסה בסין מזנקת ב-3% לאחר הודעת הבנק המרכזי במדינה כי ישיק תוכנית שתאפשר לבנקים המסחריים את הגדלת יכולת ההלוואות הפרטיות. התוכנית בין השא תאפשר לבנקים למשכן את הנכסים שלהם בתמורה להלוואות מהבנק המרכזי - הלוואות אותן תוכל למכור לבנקים המסחריים. "למשעה מדובר פה בגירסה הסינית להקלה כמותית", כך לפי Jacky Zhang אנליסט ב-BOC סין.

 

בתוך כך, נרשמות עליות גם בשאר בורסות אסיה - האנג סנג בהונג קונג עולה ב-1%, ניקיי ביפן מוסיף 1.6%

בטל שלח
    לכל התגובות
    x