$
חדשות טכנולוגיה

מצייצים התייעלות: רשת טוויטר בדרך לגל פיטורים ענק

לאחר מינויו של ג'ק דורסי למנכ"ל קבוע צפוי לצאת לפועל גל פיטורים נרחב שישפיע על מרבית החטיבות בחברה. בשנים האחרונות נטען כי טוויטר הפכה לחברה מנופחת מדי: ברבעון האחרון העסיקה 4,100 עובדים לעומת 2,000 בלבד ברבעון השלישי של 2013

נמרוד צוק 11:2110.10.15

ימים ספורים לאחר מינויו הקבע של ג'ק דורסי למנכ"ל טוויטר, החברה מתכננת להתחיל בשבוע הבא בסבב קיצוצים נרחב, כך טוען דיווח באתר הטכנולוגיה re/code, על פי שורה של מקורות אנונימיים. מניית החברה ירדה אתמול ב-3% במסחר המאוחר לאחר הפרסום, שצוטט בכלי תקשורת נוספים.

מספר העובדים שיפוטרו במסגרת הקיצוצים לא פורסם, אבל על המקורות לידיעה הם יוחלו על מרבית החטיבות והתפקידים בחברה, כולל תפקידי מפתחים ומהנדסים. מספר העובדים בטוויטר צמח מ-2,000 ברבעון השלישי של 2013 לכ-4,100 עובדים כיום, כמחצית מהם בתפקידי פיתוח, כאשר חלק מהגידול נבע מרכישת חברות סטארטאפ שעובדיהן הצטרפו למצבת העובדים, ולטענת re/code קיימת בהנהלת החברה תחושה שצוות מהנדסי התוכנה שלה גדול בהרבה מכפי שהוא צריך להיות.

 

דורסי. כתב ביומו השני: "ההתמקדות שלי בבניית צוותים שינועו במהירות וילמדו במהירות" דורסי. כתב ביומו השני: "ההתמקדות שלי בבניית צוותים שינועו במהירות וילמדו במהירות" צילום: CNBC

 

הקיצוץ יתבצע במקביל למהלך ארגון מחדש של מערך צוותי המפתחים בחברה שכבר החל, כחלק מחזונו של דורסי להוציא את טוויטר מהמשבר המתמשך בו היא מצויה. "הפוקוס שלי הוא לבנות צוותים שנעים מהר ולומדים מהר עוד יותר, ובמהלך שלושת החודשים האחרונים הצלחתי להגדיל את מהירות העבודה והדחיפות", כתב דורסי באחד הציוצים שפרסם בעת ההכרזה על מינויו למנכ"ל קבוע.

 

בדו"ח הרבעוני האחרון של טוויטר, זה שמסכם את תוצאות הרבעון השני של השנה, הכנסות החברה אמנם צמחו ב-61% (לעומת הרבעון המקביל ב-2014) והגיעו ל-502 מיליון דולר, אבל השורה התחתונה עדיין הסתכמה בהפסד של 136.6 מיליון דולר, וייתכן כי דורסי רוצה להראות לבעלי המניות שהוא מתחיל להניע אותה למעבר לרווחיות.

 

בטוויטר הגיבו לידיעה באמירה כי "אנו לא מתייחסים לשמועות וספקולציות", אך נמנעו מפרסום הכחשה ברורה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x