$
בורסת ת"א

תרופת סרטן הכבד של כן פייט קיבלה מעמד תרופת יתום באירופה

הישג זה מצטרף לאישור ה־FDA לפיתוח התרופה במסלול מואץ. על פי הערכות אנליסטים, השוק העולמי לתרופות סרטן הכבד צפוי להגיע ל־2 מיליארד דולר ב־2015

רעות שפיגלמן 17:0412.10.15
כן פייט דיווחה היום (ב') על קבלת מעמד של תרופת יתום ל־CF-102 על ידי רשות התרופות האירופאית (EMA). התרופה מיועדת לטיפול בחולי HCC, סרטן הכבד הנפוץ ביותר.

 

החברה הישראלית בניהול פנינה פישמן ידועה בכך שהיא מנצלת נסיקות של המניה לביצוע גיוסים. בסוף ספטמבר הגישה החברה תשקיף לגיוס 9 מיליון דולר. הגיוס האחרון שלה היה בדצמבר 2014, אז גייסה 8 מיליון דולר בהנחה של 12% על מחיר המניה בארה"ב באותה עת — 4.45 דולר.
מה דעתך על מניית כן פייט ביופרמה (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מעמד של תרופת יתום ניתן לתרופות המיועדות לאוכלוסיות הסובלות ממצבים רפואיים נדירים, ולכן אין לחברות התרופות אינטרס כלכלי לפתח אותן. כן פייט תיהנה בשל כך מבלעדיות של 10 שנים בשיווק התרופה ב־31 מדינות באירופה, וה־EMA אף יסייע בתכנון הניסוי הבא ב־CF-102. הישג זה מצטרף לאישור ה־FDA האמריקאי לתרופה לפני כחודש וצירף אותה לפיתוח במסלול מואץ.

 

על פי הערכות אנליסטים, השוק העולמי לתרופות סרטן הכבד צפוי להגיע ל־2 מיליארד דולר ב־2015. התרופה המובילה בו, Nexovar של באייר, רשמה מכירות של 772 מיליון יורו ב־2014, והתרופה של כן פייט מיועדת כרגע לטיפול קו שני, בחולים שה־Nexovar אינו יעיל לגביהם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x