$
בורסת ת"א

נעילה יציבה בת"א; אל על עלתה ב-6%, אינטק צללה ב-8.5%

המדדים ת"א 25 ו-100 ננעלו סביב רמת הבסיס ומדד הבנקים טיפס ב-0.6%; ג'ובוקיט זינקה ב-60%, נייס עלתה ב-3.7% וטבע עם ירידה של 1.5%. עליות של עד 0.9% באג"ח הממשלתיות; מחזור המסחר - 448 מיליון שקל בלבד

מיקי גרינפלד 16:3202.08.15

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בשוק של ת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח לכ-30 שנה 

 

-----------------

 

16:30 - נעילה בבורסה - מחזור נמוך ללא תנודיות

 

יום ראשון טיפוסי בבורסה של תל אביב - המדדים המובילים ננעלו כמעט ללא שינוי, בעוד שאיגרות החוב הממשלתיות רשמו עליות של עד 0.9%. מבין המניות ג'ובוקיט זינקה ב-60%,נייס עלתה ב-3.7%, טבע עם ירידה של 1.5%, אל על עלתה ב-6% ואינטק פארמה צללה ב-8.5%; מחזור המסחר הסתכם ב-448 מיליון שקל בלבד.

 

15:50 - מחזורים בולטים

 

בשתי הקצוות של הבורסה בלטו היום מעל כולן מניות קטנות שריכזו מחזורים גבוהים במיוחד (ראו בעניינן עדכונים קודמים). גו'ובוקיטטסה נכון לעכשיו ב-57% במחזור של 5.8 מיליון שקל - פי 26 מהמחזור הממוצע היומי במניה, העומד על 220 אלף שקל (בחודש האחרון). במקביל, אינטק פארמהשמאבדת עתה 8% מערכה מרכזת מחזור 4.3 מיליון שקל - פי 7.5 מהמחזור היומי הממוצע, העומד על 570 אלף שקל.   

 

15:45 - אל על מזנקת

 

הירידות האחרונות במחירי הנפט דוחפות את אל עללקפיצה של 5.6% ובמחזור גבוה יחסית של 5 מיליון שקל, מול מחזור ממוצע יומי של 3 מיליון שקל.

 

 

15:30 - מה עושים הבנקים

 

ת"א בנקים עולה נכון לשעה זו ב-0.6% (ושומר במהלך מרבית היום על עלייה בסביבה זו): פועליםעולה ב-0.8%, בינלאומיעולה ב-0.7%, לאומימטפס ב-0.6%, מזרחי טפחות ב-0.5% ודיסקונט ב-0.3%. לאומי מרכז את המחזור הגבוה בבנקים, 9.9 מיליון שקל.

 

14:50 - שפיר הנדסה בגיוס אג"ח ראשון

 

שפיר הנדסההשלימה את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח הראשונה שלה כחברה ציבורית. בשלב המוסדי של ההנפקה נרשמו ביקושי יתר של למעלה מכ-915 מיליון שקל - פי 3 לערך מהסכום שביקשה החברה לגייס. החברה בחרה לגייס בשלב המוסדי סכום כולל של כ-303 מיליון שקל. השלב הציבורי של הנפקה יתקיים מחר. סדרת האג"ח א המדורגת +A באופק יציב על ידי מעלות. האג"ח הן שקליות, בלתי צמודות, והן עומדות לפירעון במהלך השנים 2025-2016 ב-10 תשלומים שנתיים שווים. המח"מ של איגרות החוב עומד על כ-4.98 שנים, והריבית השנתית על החוב עומדת על 3.35%,

 

14:35 - המלצות שבועיות מיטב דש

 

אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי במיטב דש: "אנו ממליצים על מח"מ התיק של כ-5-4 שנים. אנו ממליצים על תיק מאוזן בין האפיק השקלי לצמוד. ועל העדפת החשיפה לאפיק הקונצרני בישראל בעיקר לאג"ח בדירוגים הגבוהים ובחו"ל בדירוגים נמוכים יותר". 

 

13:50 - קצוות בבורסה

 

מניות בולטות בת"א 25: נייסבראש המדד עם עלייה של 4%, בזקאחריה עם פלוס 1.5%. בתחתית המדד טבע ואופקו, שתיהן עם ירידה של 1.5%.

מניות בולטות בת"א 75: פריוןבפסגה עם עלייה של 4.1%, ביקוםבסגנות עם פלוס 3.5%. בתחתית המדד אלון רבוע כחולשיורדת ב-3.6% ופרטנר עם ירידה של 3%.

 

13:00 - מחזורים במחצית היום

 

בנקודת האמצע של יום המסחר עומד המחזור על 246 מיליון שקל. טבעמרכזת את המחזור הגבוה בת"א 25 ובבורסה, 28.8 מיליון שקל. פרטנר וסלקום מרכזות את המחזורים הגבוהים בת"א 75 - עם 4.7 ו-4.5 מיליון שקל בהתאמה.

 

 

 

12:20 - המלצות שבועיות לאומי שוקי הון

 

דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון: "אנו ממשיכים להמליץ על מח"מ אחזקות בינוני של 5-4 שנים. אנו ממליצים על אחזקה סינתטית של המח"מ הן באפיק השקלי הלא צמוד ובן באפיק צמוד המדד. סביבת האינפלציה המתונה צפויה להימשך. הסיכוי הנמוך להורדת ריבית נוספת לצד המשך ירידת מחירי הסחורות והמשך עוצמתו של השקל נותנת עדיפות לאחזקת שקלים לא צמודים, בעיקר בחלק הקצר-בינוני של העקום". .

 

11:50 - אינטק פארמה מתקשה להשלים את ההנפקה בוול סטריט

 

הליך התמחור של אינטק פארמהלקראת הנפקה בניו יורק, שהיה אמור להסתיים בסוף השבוע האחרון, לא הושלם - ככל הנראה על רקע מחסור בביקושים מצדם של המשקיעים האמריקאים. בימים הקרובים תנסה אינטק פארמה למצוא משקיעים נוספים במטרה להשלים את ההנפקה. אם היא לא תצליח, היא תאלץ לבטלה. המניה מגיבה בת"א בירידה של כ-12% במחזור גבוה של 3.1 מיליון שקל - מול מחזור ממוצע של 570 אלף שקל.   

 

משרדי חברת נייס ברעננה משרדי חברת נייס ברעננה צילום: יוקטן cc by

 

11:45 - אופנהיימר על נייס

 

אופנהיימר בסקירה על נייס בעקבות הדוחות החיוביים: "חברת נייס (NICE) עקפה את תחזיות הקונצנזוס לתוצאות הרבעון השני 2015, על רקע צמיחה של 12% במוצרים, תוך שיפור בשיעורי הרווח הגולמי והתפעולי לרמות של 68.7% ו-22.3% בהתאמה. החברה רשמה תזרים מזומנים של 57 מיליון דולר מפעילות שוטפת, המשיכה את פעילות רכישת המניות העצמית, ומחזיקה בקופת מזומנים גדולה של 629 מיליון דולר (עוד בטרם קבלת תמורה של 168 מיליון דולר ממכירת החטיבה הבטחונית לאלביט מערכות), שעשויה לשמש לביצוע רכישות בעתיד. אנו מדרגים את מניית NICE בהמלצת Outperform עם מחיר יעד של 75 דולר, כאשר המניה נמנית על רשימת המומלצות 'ישראליסט'".

 

11:30 - ג'ובוקיט טסה חזרה למסחר

 

ג'ובוקיט חוזרת להיסחר לאחר ההפסקה הארוכה (ראו עדכונים מוקדמים) והיא מזנקת עתה ב-34% עם מחזור גבוה של 1.2 מיליון שקל, מול מחוזר ממוצע יומי של 220 אלף שקל (בחודש האחרון).

 

11:10 - פסגות על הריבית בארה"ב

 

גיא בית-אור, כלכלן בכיר לשווקים גלובליים בפסגות: "אור הזרקורים בשווקים חזר בסוף השבוע לארה"ב. ביום רביעי הפד החליט להותיר את הריבית ללא שינוי ומיעט לפזר רמזים להמשך, ביום חמישי פורסמו נתוני הצמיחה לרבעון השני שהיו יחסית מעודדים וביום שישי פורסם מדד עלות העבודה (ה-ECI) שאכזב. מאחר שידוע כי נתון ה-ECI הינו אחד מהאינדיקאטורים החשובים יותר בשיקולי הפד, ייתכן שהנתון החלש יגרום לבנק המרכזי לחכות עד חודש דצמבר עם העלאת הריבית. הנתונים שמים דגש רב עוד יותר על דו"ח התעסוקה הקרוב ביום שישי וזה שלאחריו. דו"חות חיוביים במיוחד יגדילו את הסיכון להעלאת ריבית כבר בספטמבר - אך נתונים חלשים יאלצו את הפד להמתין".

 


 

  10:55 - ג'ובוקיט מדווחת על הסכם עם יאהו

 

הנה מגיע הדיווח המהותי של ג'ובוקיט: החברה הבת של ג'ובוקיט, ‏Viumbe (בבעלות מלאה), חתמה‏ על ‏הסכם‏ למסחור פירסום עם יאהו. ההסכם‏ הינו ‏עבור מחשבים שולחניים ומובייל - תעבורת גולשים ממחשבים שולחניים וממכשירי מובייל. הדיווח מציין כי "ההסכם ‏עם Yahoo מהווה הסכם ‏אסטרטגי עבור ‏החברה, ‏אשר ‏צפויה ‏להיות ‏לו ‏השפעה‏ חיובית על‏ ההכנסות ‏בדוחות‏הכספיים‏ המאוחדים ‏של ‏החברה".

 

המניה נותרת בהפסקת מסחר עד -11:30.  

 

10:40 - דירוג מעלות לביקום

 

מעלות מעניק לבי קומיונייקיישנס, החברה האם של בזק, דירוג -BB בתחזית יציבה. מעלות מציינת בצד החיובי את הפרופיל העסקי החזק של החברה, לנוכח כוחה של בזק, ומנגד, את היקפי החוב הגבוהים של החברה.

 

סטלה הנדלר מנכ"לית בזק סטלה הנדלר מנכ"לית בזק

 

10:30 - ג'ובוקיט תפרסם דיווח מהותי

 

הפסקת מסחר מלאה במניית ג'ובוקיט החזקות, לקראת הודעה על דיווח מהותי. גו'בוקיט עומדת על עלייה של 4.2%.

 

10:20 - דיווחים נוספים מהבוקר

אלקטרה נדל"ןחתמה על הסכמים למכירת 5 נכסים בגרמניה ובהולנד שיחזקו את יחסיה הפיננסים ע"י הקטנת חוב הסולו שלה ויניבו לה יחד תזרים מזומנים גבוה של כ- 47 מיליון שקל. 

ננו דיימנשןהחלה לשתף פעולה (באמצעות החברה הבת) עם חברת Fortune 100 מארה"ב, לביצוע בדיקות להדפסות תלת מימדיות מתקדמות של רכיבי אלקטרוניקה. מטרת שיתוף הפעולה הינה, בין היתר, בחינת התאמה של שיטות הייצור של ננו דיימנשן לרכיבים אלקטרוניים בתחום התעופה.

אקסלנז ביוסיינסהודיעה היום על קבלת אישור מה-FDA לביצוע ניסוי קליני בשיתוף פעולה עם חברת Galectin Therapeutics. מוצר החברה ישמש למעקב והערכת חולים בניסוי קליני שלב II ב-GR-MD-02 שהינו טיפול ניסיוני לחולים עם שחמת כבד הנובעת מ- NASH שפותח על ידי חברת Galectin.

 

 

דן חלוץ, יו"ר ג'ובוקיט דן חלוץ, יו"ר ג'ובוקיט צילום: חן גלילי

 

10:00 - פלסאון השלימה רכישה

 

פלסאון תעשיותהשלימה את עסקת רכישת המוניטין והמלאי בקשר עם פעילות יבוא ושיווק ברזי מתכת בישראל של מדגל טכנולוגיות מים. עם השלמת העסקה, 70% ממניות מדגל פתרונות מתקדמים בע"מ מוחזקות ע"י החברה הנכדה פלסאון ישראל שיווק והפצה.

 

9:50 - פותחים את היום ביציבות, עליות באג"ח 

 

פתיחה יציבה בבורסה: מדד ת"א 25 סביב רמת הבסיס, ת"א 100 יורד ב-0.1%. שוק האג"ח נכנס ליום המסחר בעליות, בהמשך למגמה בסוף השבוע בארה"ב (ראו עדכון מוקדם): האג"ח הממשלתית ל-10 שנים (0825) עולה ב-0.52%, התשואה יורדת ב-6 נ"ב ל-2.27%.

 

9:10 - סוף הסכסוך בינלאומי-יובנק

 

בינלאומיהגיע להסכם עם ועד העובדים ביובנק שיביא לסיומו של סכסוך העבודה בחברה הבת הבנקאית. ההסכם יאפשר השלמת מהלך המיזוג של יובנק לתוך הבנק הבינלאומי. ההסכם קובע מתווה כולל בעניין תנאי העסקה של עובדי יובנק לאחר המיזוג, כולל תנאיי פרישה לעובדים שלא ימצא להם תפקיד בקבוצת הבינלאומי. להערכת הבנק עלות ההפרשה בגין הפיצויים שידרשו על פי ההסכם נאמדת בכ-16 מיליון שקל ברוטו.

 

8:40 - פטרוכימיים מוכרת בזן

 

פטרוכימיים הודיעה בסוף השבוע כי תבצע מכירה נוספת של מניות בזן שבבעלותה לצורך תשלום החוב למחזיקי האג"ח. החברה מעריכה כי תידרש למכירה של כ-750 אלף למניות בזן, כ-0.02% מהון המניות המונפק בבזן. פטרוכימיים מחזיקה כ-20.4% מהון המניות המונפק והנפרע של בזן.

 

8:00 - טבע סגרה מימון לרכישת אלרגן

 

טבעהודיעה בשישי האחרון כי השיגה מימון לעסקת רכישת פעילותה הגנרית של אלרגן. המימון הוא בהיקף של כ-34 מיליארד דולר והוא ממספר בנקים גדולים בעולם, בהם בנק אוף אמריקה מריל לינץ, קרדיט סוויס, ברקליס ועוד.

 

8:00 - אג"ח ממשלתיות

 

תשואת האג"ח הממשלתית השקלית ל-10 שנים (0825) עומדת הבוקר על 2.33%. בארה"ב עומדת תשואת האג"ח האמריקאית ל-10 שנים על 2.18%, לאחר ירידה של 6 נקודות ביום שישי.

 

7:30 - סופ"ש בניו יורק - מניות דואליות  

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ברקע למסחר, הירידות הקלות שנרשמו בשישי בניו יורק: דאו ג'ונס איבד 0.3%, מדד S&P 500 נחלש ב-0.2% ונאסד"ק ננעל ביציבות.

מדד S&P 500 סגר בשישי עלייה שבועית של 1.2% ועלייה חודשית של 2%. דאו ג'ונס סגר עלייה שבועית של 0.7% ועלייה חודשית של 0.4%. נאסד"ק עלה בשבוע שעבר ב-0.8% וסיים את יולי עם טיפוס של 2.9%.

 

פערי ארביראז' בדואליות הבולטות

פער חיובי: נייס4%, אלביט מערכות0.2%, אורמת טכנולוגיות2%, גזית גלוב1.6%, קנון3.4%

פער שלילי: טבע1.3%-, פריגו0.6%-, אופקו 0.9%-, כיל0.6%-, טאואר2.3%-,

 

7:20 - פותחים חודש בבורסה

 

בורסת תל אביב פותחת שבוע חדש ונכנסת לחודש אוגוסט - החודש של דוחות הרבעון השני. זרימת הדוחות לבורסה החלה כבר ביולי – בעיקר של החברות הדואליות – אך היא תלך ותגבר בשבועות הקרובים, עם ההצפה המוכרת והמסורתית בסיומו של החודש.

 

 צילום: אוראל כהן
בטל שלח
    לכל התגובות
    x