$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נייס מוכרת פעילות מהחטיבה הביטחונית ב־100 מיליון דולר

החברה תמכור את הפעילות לקרן בינלאומית הפועלת בתחום. לפני חודשיים מכרה נייס את חטיבת הסייבר לאלביט מערכות ב־158 מיליון דולר, וכעת, על פי הערכות, עם קופת מזומנים של 850 מיליון דולר היא מתכוננת לרכישה גדולה

גולן חזני 06:4229.07.15

חודשיים לאחר שמכרה את חטיבת הסייבר והמודיעין לאלביט מערכות, ממשיכה נייס מערכות להיפטר מהפעילויות של החטיבה הביטחונית. ל"כלכליסט" נודע כי חברת התוכנות הביטחוניות ומרכזי שירות הלקוחות מוכרת פעילות נוספת של החטיבה תמורת 100 מיליון דולר לקרן בינלאומית הפועלת בתחום.

 

החטיבה הבטחונית סייעה לנייס לעבור בשלום את המשבר של 2008, שבו ירדו המכירות בחטיבה האזרחית של החברה. אולם בשנים האחרונות סובלת נייס מהתגברות התחרות בתחום, ומנחיתות מול המתחרה הישראלית ורינט, שמתמקדת בתחום הביטחוני. עם זאת, הוויתור של נייס על התחום, שיכול לשמש כעוגן בתקופות משבר, מעלה סימני שאלה.

 

הפעילות הביטחונית מהווה 20% מהכנסות נייס

לאחר מכירת חטיבת הסייבר לאלביט, נשארה החטיבה הביטחונית, שמנוהלת על ידי יוסי אופק, עם כמה פעילויות, בהן הפעילות של אבטחת מתקנים רגישים (כדוגמת שדות תעופה ומגדל אייפל) ושטחי ציבור (בעיקר בלונדון ובארה"ב), ופעילות של ניתוח אינפורמציית קול ווידיאו.

 

 

אנליסטים שמסקרים את נייס העריכו כי היקף המכירות של הפעילות הביטחונית מהווה כיום כ־20% מכלל המכירות של החברה, שב־2014 עברה לראשונה למכירות של מעל מיליארד דולר. לאור שיעורי הרווח הנמוכים בתחום, אנליסטים העריכו את שווי הפעילות הביטחונית שנותרה בחברה לאחר מכירת פעילות הסייבר לאלביט ב־180-150 מיליון דולר, כך שלמעשה נייס מוכרת חלק מהותי מהפעילות בחטיבה.

מה דעתך על מניית נייס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

על פי הערכות המנכ"ל ברק עילם, שאותו מינה לתפקיד היו"ר הדומיננטי דיוויד קוסמן בפברואר 2014, עומד לחסל את הפעילות של החטיבה הביטחונית ולהתמקד בחטיבה האזרחית, שמפעילה מרכזים טלפוניים ואבטחה של פעילות פיננסית.

במאי האחרון מכרה נייס לאלביט מערכות את חטיבת הסייבר והמודיעין שלה, בעסקה שהיקפה יגיע עד כ־158 מיליון דולר. מתוך הסכום, אלביט שילמה כ־118 מיליון דולר במזומן במועד השלמת העסקה, והסכום הנוסף מותנה בביצועים העסקיים העתידיים של החטיבה הנרכשת. החטיבה שנמכרה לאלביט הציעה לכוחות אכיפת החוק וגופי המודיעין כלים ליצירת מודיעין מבוסס תקשורת.

 

עם ביצוע שתי עסקאות המכירה צפויה נייס להגיע לקופת מזומנים של כ־850 מיליון דולר, ועל פי הערכות, היא מתכוננת לביצוע רכישה גדולה. במאי האחרון ניהלה נייס מו"מ קצר לרכישת לייבפרסון, הפועלת בתחום השירות הווירטואלי, תמורת 600 מיליון דולר אולם המו"מ הופסק.

 

דו"חות נייס לרבעון השני יפורסמו מחר

בתוך כך, מחר אמורה נייס לפרסם את דו"חות הרבעון השני שבהם תרשום את פעילות החטיבה כפעילות שהופסקה. התחזית לרבעון השני, לאחר מכירת הפעילות לאלביט, היא להכנסות של כ־237 מיליון דולר לעומת כ־257 מיליון דולר לפני המכירה, ורווח נקי Non-GAAP(דיווח שלא על פי כללי החשבונאות המקובלים) של כ־70 סנט למניה, לעומת 73 סנט לפני המכירה. ב־2015 כולה, נייס מצפה להכנסות של כמיליארד דולר.

 

הכנסות החברה ברבעון הראשון של השנה הסתכמו ב־246 מיליון דולר, עלייה של 7.5% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם של נייס הסתכם ב־44.1 מיליון דולר (72 סנט למניה), זינוק של 26.7%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x